EnewsOdia.Com

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଝଡ ସୃଷ୍ଟି କଲା ‘Amul India’ ର ଏହି କାର୍ଟୁନ

ଚୀନରେ ଘାତକ କରୋନା ଭାଇରସ ଭୟାବହ ରୂପ ନେଲଣି ।  ଏମିତିକି ଏହାରି ପ୍ରଭାବରେ ଦେଶର ଅର୍ଥ ବ୍ୟବସ୍ଥା ବି ଅଚଳାବସ୍ଥା ଦେଇ ଗତି କରୁଛି ।  ଅନ୍ୟ ପକ୍ଷରେ ପଡୋଶୀ ଦେଶ ମାନେ ବି ଚୀନ ପ୍ରତି ଧୀରେ ଧୀରେ ବିମୁଖ ହେଲେଣି ।  ଏହା ଭିତରେ ଭାରତର ଅନ୍ୟତମ ଦୁଗ୍ଧ ଉତ୍ପାଦନ କମ୍ପାନୀ ‘ଅମୁଲ ଇଣ୍ଡିଆ’ ଏକ କାର୍ଟୁନ କରି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଛାଡ଼ିଛି ।  ଯେଉଁଥିରେ କରୋନା ଭାଇରସ ଦ୍ୱାରା ଭୟଭୀତ ହୋଇ ଭାରତୀୟ ମାନଙ୍କ ୟୂହାନ ସହରରୁ ଫେରୁଥିବା ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖାଦେଇଛି ।  ଏହାକୁ ନେଇ ବିଭିନ୍ନ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ବି ଏକ ପ୍ରକାର ଯୁଦ୍ଦ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି । ଏମିତିକି ବିଭିନ୍ନ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆ ଗୁଡିକ ଦୁଇ ଭାଗରେ ବିଭାଜିତ ମଧ୍ୟ ହୋଇଛନ୍ତି ।  ପ୍ରକୃତରେ ଅମୁଲ ନିଜ ଅଫିସିଆଲ ଟ୍ୱିଟର ହାଣ୍ଡଲରେ ଏକ କାର୍ଟୁନ ସେୟାର କରି ଲେଖିଥିଲା କି, ” Wuhan Se Yahaan Le Aaye”  ।  ଏହି କାର୍ଟୁନ ଟିରେ ଅମୁଲ ଗାର୍ଲ ମୁହଁରେ ମାସ୍କ ଲଗାଇ ଅନ୍ୟ କେତେକଙ୍କ ସହ ବିମାନରୁ ଓଲ୍ହାଉଥିବା ନଜର ଆସିଛନ୍ତି ।

ଯେବେକି କିଛି ଜଣ ଏହାକୁ ସପୋର୍ଟ କରୁଥିବା ବେଳେ କିଛି ଏହାକୁ ବିରୋଧ କରିଛନ୍ତି ।  କିଛି ଜଣଙ୍କ କହିବା କଥା କମ୍ପାନୀ ଏହା ମାଧ୍ୟମରେ ଲୋକଙ୍କ ପାଖକୁ ଭୁଲ ସନ୍ଦେଶ ପଠାଉଛି ।  କହିରଖିବା ଉଚିତ କି ଚୀନରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା କରୋନା ଭାଇରସ ସଂକ୍ରମଣ ଅନ୍ୟାନ ଦେଶ ଗୁଡିକୁ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟାପି ଯାଇଛି ।  ‘ବିଶ୍ୱ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଂଗଠନ’ ଅନୁଯାୟୀ ଏଯାବତ ବିଶ୍ୱର ୧୮ ଦେଶରେ କରୋନା ନିଜ କାୟା ବିସ୍ତାର କରିସାରିଲେଣି ।  ଏହି କାରଣରୁ ଅନେକ ଦେଶ ନିଜ ନିଜ ଲୋକଙ୍କୁ ଚୀନରୁ ଏୟାରଲିଫ୍ଟ ଜରିଆରେ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି ।  ଭାରତ ବି ଏଭିତରେ ୬୪୭ ଜଣ ପ୍ରବାସୀ ଭାରତୀୟଙ୍କୁ ଚୀନରୁ ନେଇଆସିଲାଣି ।

ପଢନ୍ତୁ: ୨୧ରେ ମହାଶିବରାତ୍ରି ପାଇଁ ମହାପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀ ଲିଙ୍ଗରାଜଙ୍କ ନୀତି ନିର୍ଘଣ୍ଟ

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

ଭାରତକୁ ମାଡିଆସୁଛନ୍ତି ପାକିସ୍ତାନି ପଙ୍ଗପାଳ

Ratnamani Maharana

ଆଜି ସରସ୍ଵତୀ ପୂଜା, ବାଗଦେବୀଙ୍କ ଆରାଧନା ପାଇଁ ସମସ୍ତ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ଉତ୍ସବ ମୁଖର

Ratnamani Maharana

‘ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କୁ ଭୁଆଁ ବୁଲାଇଲେ ବନ୍ଧା ହେବେ ବିଜ୍ଞାପନର ମଡେଲ୍‌’

Ratnamani Maharana

ଏଣିକି ମାତ୍ର ୧୦ ଟଙ୍କାରେ ହୋଇପାରିବ ‘ବ୍ଲଡ଼ ଟେଷ୍ଟ’

Ratnamani Maharana

ଏବେ ମୋବାଇଲ ସିମ୍ ଭଳି ଉପଭୋକ୍ତା ବଦଳାଇ ପାରିବେ ବିଦ୍ୟୁତ୍ କମ୍ପାନୀ

Ratnamani Maharana

ଅଣାୟତ୍ତ ହେଲାଣି କରୋନା ଭାଇରସ୍, ଆକ୍ରାନ୍ତ ହେଲେଣି ୨,୮୦୦ ଲୋକ

Ratnamani Maharana