Loading...

ମାତ୍ର ୧ ଟଙ୍କାରେ ଭଲ ହେଉଛି କ୍ୟାନ୍ସର

ମାତ୍ର ୧ ଟଙ୍କାରେ ଭଲ ହେଉଛି କ୍ୟାନ୍ସର

ଦେଶରେ ସ୍ତନ କର୍କଟ ରୋଗ କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି । ଅନେକ ଥର ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥା ଭଲ ନ ଥିବାରୁ ରୋଗୀମାନେ ଏହି ରୋଗର ଚିକିତ୍ସା କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇନଥାନ୍ତି। ଏହି କାରଣରୁ ରୋଗୀମାନେ ମଧ୍ୟ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଥାନ୍ତି।

ଦେଶରେ ସ୍ତନ କର୍କଟ ରୋଗ କ୍ରମାଗତ ଭାବେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି । ଅନେକ ଥର ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥା ଭଲ ନ ଥିବାରୁ ରୋଗୀମାନେ ଏହି ରୋଗର ଚିକିତ୍ସା କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇନଥାନ୍ତି। ଏହି କାରଣରୁ ରୋଗୀମାନେ ମଧ୍ୟ ମୃତ୍ୟୁବରଣ କରିଥାନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସ୍ତନ କର୍କଟ ମାତ୍ର ୧ ଟଙ୍କାରେ ଚିକିତ୍ସା କରାଯାଇପାରିବ। କାନପୁରର ଜିଏସଭିଏମ ମେଡିକାଲ କଲେଜରେ ଏହି ମାରାତ୍ମକ ରୋଗର ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଏକ ନୂତନ କୌଶଳ ଆବିଷ୍କୃତ ହୋଇଛି ।ଏହି ମେଡିକାଲ କଲେଜର ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଟିମ୍ ଏତେ କମ୍ ମୂଲ୍ୟରେ ସ୍ତନ କର୍କଟ ରୋଗର ସଫଳ ଚିକିତ୍ସା ଆବିଷ୍କାର କରିଛି। GSVM ର ଡାକ୍ତରମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ନୂତନ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ମାଧ୍ୟମରେ ସ୍ତନ କର୍କଟ ରୋଗୀଙ୍କୁ କୌଣସି ଆଘାତ ବିନା ଜୀବନ ଦିଆଯିବ। ସ୍ତନ କର୍କଟ ପୀଡିତଙ୍କ ସଫଳ ଚିକିତ୍ସା କାନପୁରର ଗଣେଶ ଶଙ୍କର ବିଦ୍ୟାଧର ମେଡିକାଲ କଲେଜରେ ମାତ୍ର ଏକ ଟଙ୍କାର ପ୍ରେସକ୍ରିପସନରେ କରାଯାଇପାରିବ। କଲେଜର ପ୍ରିନ୍ସପାଲ୍ ଡ଼ାକ୍ତର ସଞ୍ଜୟ କାଲା କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହି ପ୍ରକିୟାରେ ସ୍ତନକୁ ବାହାର କରିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ, କେବଳ ସଂକ୍ରମିତ ଅଂଶକୁ ବାହାର କରି ଚିକିତ୍ସା କରାଯିବ। ଅଙ୍କୋ ମେନମୋ ପ୍ଲାଷ୍ଟି ସହିତ ଏହା ସମ୍ଭବ ହୋଇଛି। 

Ratnamani Maharana

Shakespeare, in the beautiful garden, among the party. Some of the hall: in fact she was ever to.