ଚଳନ୍ତା ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ନିଆଁ !

ସୁରକ୍ଷିତ ଭାବେ ଉଦ୍ଧାର ହେଲେ ସମସ୍ତ ଯାତ୍ରୀ

ଜଳିଗଲା ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଟ୍ରେନ । ଦିଲ୍ଲୀରୁ ବିଶାଖାପାଟନା ଯାଉଥିବା ଆନ୍ଧ୍ର ଏକ୍ସପ୍ରେସରେ ସୋମବାର ସକାଳେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି । ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଗ୍ୱାଲିୟରର ବିର୍ଲା ଷ୍ଟେସନ ନିକଟରେ ହଠାତ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ଏକ୍ସପ୍ରେସରେ ନିଆଁ ଲାଗି ଯାଇଥିଲା । ଏଥିରେ ଟ୍ରେନର ବି-୬ ଓ ବି-୭ କୋଚ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି ।

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ କେହି ମୃତାହତ ହୋଇ ନ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି । ତେବେ ଏହି ଅଘଟଣରେ ସମସ୍ତ ଯାତ୍ରୀ ସୁରକ୍ଷିତ ରହିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି ।  ଉଚ୍ଚ ଶକ୍ତି ସମ୍ପନ୍ନ ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ଛିଡି ପଡିବାରୁ ଏହି ଅଘଟଣ ଘଟିଥିବା ରେଲଓ୍ବେ ପିଆର୍‌ଓ ମନୋଜ କୁମାର କହିଛନ୍ତି । ଟ୍ରେନରେ ନିଆଁ ଲାଗିବା ଖବର ଜଣାପଡ଼ିବା ପରେ ଆତଙ୍କିତ ହୋଇ ପଡ଼ିଥିଲେ ସମସ୍ତ ଯାତ୍ରୀ ।

ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଦମକଳ ବାହିନୀ ପହଞ୍ଚି ନିଆଁକୁ ଆୟତ୍ତ କରୁଛନ୍ତି । ଏହାଛଡ଼ା ରେଳବିଭାଗର ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ ମାନେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟର ତଦାରଖ କରୁଛନ୍ତି । ରେଳବିଭାଗର କହିବା ଅନୁଯାୟୀ, ଟ୍ରେନଟି ବିର୍ଲା ନଗର ଷ୍ଟେସନ ପାର କରିବା ମାତ୍ରେ ହିଁ ବଗିରେ ନିଆଁ ଲାଗି ଯାଇଥିଲା । ଫଳରେ ଟ୍ରେନଟିକୁ ସେହିଠାରେ ହିଁ ରୋକି ଦିଆଯାଇଥିଲା ।

ହେଲ୍ପଲାଇନ୍‌ ନମ୍ବର: ବିଶାଖାପାଟଣା ପକ୍ଷରୁ ହେଲ୍‌ପ ଲାଇନ୍ ନମ୍ବର ଜାରି କରାଯାଇଛି। ହେଲ୍‌ପ ଲାଇନ୍ ନମ୍ବର ଗୁଡ଼ିକ ହେଲା – 08912883003, 08912883004, 08912746330, 08912746344।

ପଢନ୍ତୁ ;

ପେଟ୍ରୋଲ–ଡିଜେଲ ଦର ଆକାଶ ଛୁଆଁ : ୭୫ ଟପିଲାଣି ପେଟ୍ରୋଲ ଦର !

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଗ୍ୱାଲିୟରର ବିର୍ଲା ଷ୍ଟେସନ ନିକଟରେ ହଠାତ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ଏକ୍ସପ୍ରେସରେ ନିଆଁ ଲାଗି ଯାଇଥିଲା - 4.6

91%

  ଉଚ୍ଚ ଶକ୍ତି ସମ୍ପନ୍ନ ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ଛିଡି ପଡିବାରୁ ଏହି ଅଘଟଣ ଘଟିଥିବା ରେଲଓ୍ବେ ପିଆର୍‌ଓ ମନୋଜ କୁମାର କହିଛନ୍ତି - 4.5

90%
4.5/5

Excellent!

ଚଳନ୍ତା ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ନିଆଁ !

ଜଳିଗଲା ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଟ୍ରେନ । ଦିଲ୍ଲୀରୁ ବିଶାଖାପାଟନା ଯାଉଥିବା ଆନ୍ଧ୍ର ଏକ୍ସପ୍ରେସରେ ସୋମବାର ସକାଳେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଛି । ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଗ୍ୱାଲିୟରର ବିର୍ଲା ଷ୍ଟେସନ ନିକଟରେ ହଠାତ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ଏକ୍ସପ୍ରେସରେ ନିଆଁ ଲାଗି ଯାଇଥିଲା । ଏଥିରେ ଟ୍ରେନର ବି-୬ ଓ ବି-୭ କୋଚ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି ।

No Votes Yet

You're not rated yet