News

ପ୍ରତିଶୋଧ ନେଲା ଭାରତ,ନିପାତ ହେଲେ ୨୦୦ ରୁ ୩୦୦ ଆତଙ୍କୀ

india

ପାକିସ୍ତାନରେ ପଶି ଆତଙ୍କୀ କ୍ୟାମ୍ପ ଉଡ଼ାଇଲା ଭାରତୀୟ ବାୟୁ ସେନା

ପୁଲଓ୍ବାମା ଆତଙ୍କୀ ଆକ୍ରମଣର ପ୍ରତିଶୋଧ ନେଇଛି ଭାରତ । ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ପାକିସ୍ତାନ ଅଧିକୃତ କାଶ୍ମୀରରେ ଜୋରଦାର ହମଲା କରିଛି। ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ୧୨ ମିରାଜ ୨୦୦୦ ଲଢୁଆ ବିମାନ ଆତଙ୍କୀ ଶିବିର ଉପରେ ୧୦୦୦ କିଲୋଗ୍ରାମର ବୋମା ପକାଇ ଜୈସ ଇ ମହମ୍ମଦର ଉଲ୍ଫା ୩ କଣ୍ଟୋଲ ରୁମ ସମେତ ଅନେକ ଶିବିରକୁ ଧ୍ଵସ୍ତ କରିଛି। ମିଳିଥିବା ଖବର ଅନୁସାରେ ଏହି ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକରେ ୨୦୦ ରୁ ୩୦୦ ଆତଙ୍କୀ ନିପାତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଧ୍ୱଂସ ହୋଇଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଶିବିରଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟରେ ଜୈଶ-ଇ-ମହମ୍ମଦର ଶିବର ବି ରହିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ପୁଲୱାମା ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାରେ ଏହି ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଂଗଠନ ସାମିଲ ଥିଲା। ଏଥିରେ ୪୦ ଜଣ ସିଆର୍‌ପିଏଫ୍ ଯବାନ ସହିଦ ହୋଇଥିଲେ।

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ,ଫେବ୍ରୁଆରି ୨୬ ତାରିଖ ଭୋର୍‌ ୩ଟା ୩୦ ମିନିଟ୍‌ ସମୟରେ ବାୟୁସେନା ପକ୍ଷରୁ ଏହି ଅପରେସନ କରାଯାଇଛି। ପାକ୍‌ ଅଧିକୃତ କଶ୍ମୀରରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ଆତଙ୍କବାଦୀ କ୍ୟାମ୍ପକୁ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ଧ୍ୱଂସ କରାଯାଇଛି ବୋଲି ବାୟୁସେନା ସୂତ୍ରରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ପଢନ୍ତୁ; ନୂଆପଡାରେ ୨୪୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ପ୍ରକଳ୍ପର ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

Related posts

ଆରପାରିରେ ଜ୍ଞାନପୀଠ ବିଜୟିନୀ ସାହିତ୍ୟିକା କୃଷ୍ଣା ସୋବତୀ

ENO Beuro

‘ଚନ୍ଦ୍ରଯାନ-୨’ ମହାକାଶରୁ ପଠାଇଲା କି ପୃଥିବୀର କିଛି ମନଲୋଭା ଫଟୋ !

Ratnamani Moharana

ଆଜି କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ବନ୍ଦ,ସହରରେ ୧୪୪ ଧାରା, ସମସ୍ତ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ବନ୍ଦ

ENO Beuro

Leave a Comment