SPORTS

ମହିଳା ହକି : ଏସିୟା କପ ସେମିଫାଇନାଲ ରେ ଭାରତ ଓ ଜାପାନ ମୁହାଁମୁହିଁ

ମହିଳା ହକି ଏସିୟା କପ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରା ସେମିଫିନାଲରେ ଆଜି ଭାରତ ଓ ଜାପାନ ଦଳ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ । ଏହି ମ୍ୟାଚ ଭାରତୀୟ ସମୟାନୁବର୍ତ୍ତୀ ଅନୁସାରେ ସନ୍ଧ୍ୟା ୬.୩୦ ରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ । ଭାରତ କ୍ଵାର୍ଟର ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚରେ କଜକିସ୍ତାନକୁ ୭-୧ ରେ ହରାଇ ସେମିଫିନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି । ଅପରପକ୍ଷରେ ଜାପାନ ମାଲେସିଆକୁ ୨-୦ରେ ହରାଇ ସେସ ୪ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ଜାଗା ବନେଇ ପାରିଛି । ଭାରତୀୟ ଦଳ ଏହି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ କେବଳ ଗୋଟିଏ ଥର ଆଖିଦୃଶିଆ ବିଜୟ ହାସିଲ କରିଛି । ୨୦୦୪ ମସିହାରେ ଭାରତରେ ଆୟୋଜିତ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ଜାପାନକୁ ୧-୦ରେ ହରାଇ ଭାରତ ଏହି ବିଜୟ ହାସଲ କରିଥିଲା ।

ଜାପାନ ୨୦୦୭ରେ ହଂକଂରେ ଓ ୨୦୧୩ରେ କୁଆଲାଲଂପୁରରେ ଆୟୋଜିତ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ରେ ବିଜୟ ଲାଭ କରିଥିଲା । ଭାରତୀୟ ଦଳ ତିନି ଥର ଏହି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ଫାଇନାଲ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାଇପାରିଛି । ୧୯୯୯ରେ ଜାପାନ ଭାରତରେ ଆୟୋଜିତ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ଫାଇନାଲରେ ଦକ୍ଷିଣ କୋରିଆ ହାତରେ ୩-୨ରେ ହାରିଥିଲା । ୨୦୦୪ରେ ସେ ଜିତିପାରିଥିଲା ।

ଭାରତର ନଜର ଦ୍ଵିତୀୟ ଥର ଜିତିବାରେ ରହିଥିବା ବେଳେ ଜାପାନର ହ୍ୟାଟ୍ରିକ କରିବା ପାଇଁ ନଜର ରହିବ ।

ମହିଳା ହକି : ଏସିୟା କପ ସେମିଫାଇନାଲ ରେ ଭାରତ ଓ ଜାପାନ ମୁହାଁମୁହିଁ

ପଢନ୍ତୁ, ଆଶିଷ ନେହେରାଙ୍କୁ ଭାରତର ବିଜୟ ଭେଟି । 

Related posts

ଆଇପିଏଲ-୧୨ ନିଲାମ: ଚୂଡାନ୍ତ ତାଲିକାରେ ୩୪୬ ଖେଳାଳି

ENO Beuro

ନିଦହାସ ଟି-ଟ୍ୱେଂଟି ତ୍ରିରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସିରିଜ : ବାଂଲାଦେଶକୁ ୬ ଓ୍ଵିକେଟରେ ହରାଇଲା ଭାରତ

ENO Beuro

୨୧ତମ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଫୁଟ୍‌ବଲ୍‌ ରୁଷିଆ ରାଜଧାନୀ ମସ୍କୋରେ ଆଜି ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି

ENO Beuro

2 comments

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More