News

ବିଶ୍ୱ ରେକର୍ଡ କଲା ଆସାମ ଚା’, କେଜି ପିଛା ୩୯,୦୦୧ ଟଙ୍କା

ଭାରତୀୟ ବଜାରରେ ଚା କିଲୋପ୍ରତି ୩୦୦ ରୁ ୫୦୦ ଟଙ୍କା ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଆସାମ୍‌ରେ ଏକ ଚା ବଗିଚା କିଲୋପ୍ରତି ୩୯,୦୦୧ ଟଙ୍କା ଦରରେ ଚା ବିକ୍ରି କରି ବିଶ୍ୱ ରେକର୍ଡ କରିଛି। ବିଶ୍ୱସ୍ତରରେ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏତେ ଟଙ୍କାରେ ଚା’ ବିକ୍ରି ହୋଇ ନ ଥିବା କୁହାଯାଉଛି। ଏହି ନୂଆ ରେକର୍ଡ ଆସାମର ଚା’ ଉତ୍ପାଦନକାରୀଙ୍କୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରିବ ବୋଲି ଗୌହାଟୀ ଚା’ ନିଲାମ ସଂଘର ସଚିବ ଦିନେଶ ବହାନି କହିଛନ୍ତି। ନିଲାମରେ ୩୦ଟି ବ୍ରାଣ୍ଡର ଚା ଭାଗ ନେଇଥିବା ବେଳେ ମନୋହରି ଗୋଲ୍ଡ ଟି ଏହି ରେକର୍ଡ କରିବାର ସୌଭାଗ୍ୟ ଅର୍ଜନ କରିଛି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଲୋହିଆ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏହି ଧରଣର ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ଚା’ ଉତ୍ପାଦନ କରିବା ଲାଗି ଖୁବ୍‌ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡ଼ିଥାଏ। ଏହି ଚା’ ୨୪ କ୍ୟାରେଟ୍‌ ସୁନା ସ୍ଫଟିକ ଭଳି ଦିଶିଥାଏ। ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି, ମନୋହରି ଗୋଲ୍ଡ ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଆଖି ଆଗରେ ରଖି ଏଭଳି ଚା ଉତ୍ପାଦନ କରୁଛି। ଏଭଳି ପ୍ରୟାସ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଚା’ ଶିଳ୍ପର ହଜି ଯାଇଥିବା ଗୌରବକୁ ଫେରାଇ ଆଣିବ।

ବିଶ୍ୱ ରେକର୍ଡ କଲା ଆସାମ ଚା’, କେଜି ପିଛା ୩୯,୦୦୧ ଟଙ୍କା ବିଶ୍ୱ ରେକର୍ଡ କଲା ଆସାମ ଚା’, କେଜି ପିଛା ୩୯,୦୦୧ ଟଙ୍କା tea

ପଢନ୍ତୁ;ପ୍ରଚୁର ଟଙ୍କା ରୋଜଗାର ପରେ ବି ଘରେ ଅଶାନ୍ତି ଲାଗିରହୁଛି? ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର କାରଣ କଣ ହୋଇପାରେ !

Related posts

ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରିବେ ପ୍ରଧାନ ବିଚାରପତି: ୬ ଦିନରେ ଦେବେ ୮ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ରାୟ

ENO Beuro

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ମାନଚିତ୍ରରେ ଓଡ଼ିଶା ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସ୍ଥାନ ପାଇବାକୁ ନେଇ ରାଜଧାନୀରେ ଇଏଟୋ ସମ୍ମିଳନୀ

ENO Beuro

୩ରୁ ଭୁବନେଶ୍ୱରରୁ ଅହମ୍ମଦାବାଦ ସିଧାସଳଖ ବିମାନସେବା

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More