EnewsOdia.Com

ଆସିଲା ରାଜ୍ୟସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ତାଲିକା, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କର ଅଛି କେତେ ସମ୍ପତ୍ତି

ରାଜ୍ୟସଭା ସିଟ୍‌ ପାଇଁ ବହୁ କଳ୍ପନା ଜଳ୍ପନା ଚାଲିଥିଲା । ସଂଖ୍ୟା ଗଣିତ ଅନୁସାରେ ବିଜେଡି 3 ସିଟ ପାଇଁ ଦାବିଦାର ଥିଲା । କିନ୍ତୁ କଂଗ୍ରେସ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରକ୍ରିୟାରୁ ନିଜକୁ ଦୂରେଇ ରଖିବା ନେଇ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବା ପରେ ଏହାର ପୂରା ଫାଇଦା ବିଜେଡି ପାଇବାକୁ ଯାଉଛି । ଖାଲିଥିବା 4ରୁ 4 ସିଟ୍‌ ବିଜେଡି ଖାତାକୁ ଯିବା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି । ତେବେ ନାମାଙ୍କନ ଭରିଥିବା 4 ପ୍ରାର୍ଥୀ ମୁନ୍ନା ଖାଁ, ସୁଜିତ କୁମାର, ମମତା ମହନ୍ତ ଏବଂ ସୁବାସ ସିଂହଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ତାଲିକା ମଧ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ।

ସମ୍ପତ୍ତି ତାଲିକାରେ ଶୀର୍ଷରେ ଅଛନ୍ତି ସୁଜିତ କୁମାର । ତାଙ୍କର ମୋଟ ସମ୍ପତି ମୂଲ୍ୟ 1କୋଟ 10ଲକ୍ଷ । ତେବେ ଅନ୍ୟ ତିନି ସଦସ୍ୟ ଲକ୍ଷପତି ତାଲିକାରେ ଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି । ସୁବାସ ସିଂହଙ୍କ ସମ୍ପତି ମୂଲ୍ୟ 23 ଲକ୍ଷ 37 ହଜାର 187 ଥିବା ବେଳେ ସୁବାସ ସିଂହଙ୍କ ନାଁରେ ରହିଛି 11 ଅପରାଧିକ ମାମଲା । ସେହିପରି ମୁନ୍ନା ଖାଁଙ୍କର ସମ୍ପତ୍ତିର ମୂଲ୍ୟ 32 ଲକ୍ଷ 95 ହଜାର 576 ଟଙ୍କା ଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଏକ ହୋଣ୍ଡା ସିଟି କାର ରହିଛି । ସୁଜିତ କୁମାରଙ୍କ ପାଖରେ  1 କୋଟି 10 ଲକ୍ଷ 9 ହଜାର 230 ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ରହିଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ ପାଖରେ 26 ଲକ୍ଷ 69 ହଜାର 180 ଟଙ୍କା ଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି । ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଧଉଳି ନଗରରେ ଜାଗା ମଧ୍ୟ ସୁତିଜଙ୍କର ରହିଛି । ମହିଳା ପ୍ରାର୍ଥୀ ମମତା ମହନ୍ତଙ୍କ ପାଖରେ ମୋଟ 25 ଲକ୍ଷ 3 ହଜାର 944 ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ରହିଛି ।

ସେହିଭଳି ଶିକ୍ଷାଗତ ଯୋଗ୍ୟତା ମାମଲାରେ ମୁନ୍ନା ଖାଁ ନିମ୍ନରେ ଥିବା ବେଳେ ସେ ଆନ୍ଧ୍ର ୟୁନିଭର୍ସିଟିରୁ 1983ରେ ମାଟ୍ରିକ ପାସ କରିଛନ୍ତି । ସୁବାସ ସିଂହ ରାଜନୀତି ବିଜ୍ଞାନରୁ ଏମଏ ପାସ୍‌ କରିଥିବା ବେଳେ 1986ରେ ଓକିଲାତି ପାସ କରିଛନ୍ତି । ଧନୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ ସୁଜିତ କୁମାର ହବାର୍ଡ ୟୁନିଭର୍ସିଟିରୁ ପବ୍ଲିକ୍‌ ଆଡମିନିଷ୍ଟ୍ରେସନରେ ପିଜି କରିଥିବା ବେଳେ ମମତା ମହନ୍ତଙ୍କ ଶିକ୍ଷାଗତ ଯୋଗ୍ୟତା ଗ୍ରାଜୁଏସନ୍‌  ।

ପଢନ୍ତୁ: ଏଣିକି SBI ଆକାଉଣ୍ଟ ଜିରୋ ହେଲେ ବି ନୋ ପ୍ରୋବ୍ଲେମ

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

ଖାଲି ପତ୍ନୀଙ୍କ ସହିତ ନୁହେଁ ଝିଅ ଜ୍ୱାଇଁଙ୍କ ସହିତ ଭାରତ ଆସୁଛନ୍ତି ଟ୍ରମ୍ଫ

Ratnamani Maharana

ମକର ସଂକ୍ରାନ୍ତି ପାଇଁ ଛୁଟି ରହିବ ସମସ୍ତ ସ୍କୁଲ , କଲେଜ ଓ ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟଳୟ

Ratnamani Maharana

ଫିକା ପଡ଼ିବ ଦୀପାବଳି! : ଆସନ୍ତା ୪୮ ଘଣ୍ଟାରେ ଲଘୁଚାପ, ୨୭ ଯାଏ ୧୭ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେ‌ଲୋ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ

Ratnamani Maharana

ଭୁବନେଶ୍ବରର ହାଇଟେକ୍ ଭିକାରି; ଆଗରେ ଭିକ୍ଷାଥାଳ, ହାତରେ ମୋବାଇଲ୍

Ratnamani Maharana

ପାକିସ୍ତାନକୁ ଭାରତୀୟ ସେନାର ମୁହଁତୋଡ଼ ଜବାବ

Ratnamani Maharana

ନା ମିଳୁଛି ମଣିଷଙ୍କ ମୃତଦେହ, ନା ଠିକ୍‌ରେ ପଢ଼ିପାରୁଛନ୍ତି ଶରୀର ବିଜ୍ଞାନ ପାଠ

Ratnamani Maharana