• Home
  • LIFESTYLE
  • ଦୂର ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଇଚ୍ଛା କିନ୍ତୁ ବାନ୍ତି ସମସ୍ୟା ପାଇଁ ଭୟ? ତେବେ ଆପଣାନ୍ତୁ କିଛି ଘରୋଇ ଉପଚାର
LIFESTYLE

ଦୂର ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଇଚ୍ଛା କିନ୍ତୁ ବାନ୍ତି ସମସ୍ୟା ପାଇଁ ଭୟ? ତେବେ ଆପଣାନ୍ତୁ କିଛି ଘରୋଇ ଉପଚାର

ଅନେକ ଲୋକ ଦୂର ସ୍ଥାନକୁ ବୁଲିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ବହୁତ ଲୋକ ଏମିତି ଅଛନ୍ତି, ଏମାନଙ୍କୁ ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ବାନ୍ତି ଲାଗେ ଫଳରେ ସେମାନେ କୌଣସି କାର, ବସ ଆଜି ଯାନମାନଙ୍କରେ ଯାଇପାରନ୍ତିନାହିଂ। ତେଣୁ ବୁଲିଯିବାକୁ ଭଲଲାଗୁଥିଲେ ବି ବାନ୍ତି ସମସ୍ୟା ଭୟରେ ମନକୁ ବାନ୍ଧି ରଖନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଆମପାଖେ ଅଛି କିଛି ଘରୋଇ ଉପଚାର । ଯାହାକୁ ବ୍ୟବାହାର କଲେ ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ବାନ୍ତି ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇପାରିବେ ।

ଖାଲିପେଟ : ଯାତ୍ରା କରୁଥିବା ସମୟରେ ଆଦୌ ଖାଲିପେଟରେ ଯାଅନ୍ତୁ ନାହିଂ। କିଛି ହାଲକା, କମ ତେଲ ମସଲା ଯୁକ୍ତ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇ ଯାଅନ୍ତୁ । କାରଣ ଖାଲିପେଟରେ ଏସିଡିଟି ହେଇ ବାନ୍ତି ଆସିବ।

ଲେମ୍ବୁ : ଲେମ୍ବୁରେ ଥିବା ସାଇଟ୍ରିକ୍ ଏସିଡ୍ ବାନ୍ତିକୁ ରୋକି ଥାଏ । ତେଣୁ ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ଆଉକିଛି ମିଳୁନମିଳୁ ଲେମ୍ବୁକୁ ନିଶ୍ଚୟ ପାଖରେ ରଖନ୍ତୁ । ବାନ୍ତି ଲାଗିଲେ ଏହାକୁ ଶୁଙ୍ଘନ୍ତୁ କିମ୍ବା ପାଟିରେ ରଖନ୍ତୁ ।

ଅଦା : ଅଦାରେ ଆଣ୍ଟିମେନିକ୍ ଗୁଣ ଥାଏ । ଆଣ୍ଟିମେନିକ୍ ବାନ୍ତି ଏବଂ ମୁଣ୍ଡ ବିନ୍ଧାରୁ ଆରାମ୍ ଦେଇଥାଏ । ତେଣୁ ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ପାଟିରେ ଅଦା ଖଣ୍ଡେ  ଜାକନ୍ତୁ ।

ଲବଙ୍ଗ : ବାହାରକୁ ଯିବା ସମୟରେ ଲବଙ୍ଗ ସାଥିରେ ରଖିଥାନ୍ତୁ । ବାନ୍ତି ଲାଗିଲେ ସଙ୍ଗେ ସଙ୍ଗେ ପାଟିରେ ଲବଙ୍ଗ ପକାନ୍ତୁ । ଏପରି କଲେ ବାନ୍ତି ଲାଗିବା ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଏ ।

ପୁଦିନା :  ପୁଦିନା ତେଲ ବାନ୍ତି ରୋକିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ । କିଛି ବୁନ୍ଦା ପୁଦିନା ତେଲ ରୁମାଲରେ ପକାଇ ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ଶୁଂଘିଲେ ବାନ୍ତି ଲାଗିନଥାଏ ।

ଦୂର ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଇଚ୍ଛା କିନ୍ତୁ ବାନ୍ତି ସମସ୍ୟା ପାଇଁ ଭୟ  ଦୂର ଯାତ୍ରା ପାଇଁ ଇଚ୍ଛା କିନ୍ତୁ ବାନ୍ତି ସମସ୍ୟା ପାଇଁ ଭୟ? ତେବେ ଆପଣାନ୍ତୁ କିଛି ଘରୋଇ ଉପଚାର

ପଢନ୍ତୁ, ରାଜଧାନୀର ଖୋଲିଲା ୧୨ଟି ଚିଲିକା ଫ୍ରେସ୍‌ ଏବୋଂ ଏବେ ଗାଡ଼ିରେ ମିଳିବ ମାଛ ଓ ଚିଙ୍ଗୁଡ଼ିରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଖାଦ୍ୟ

Related posts

ଆପଣ ଗ୍ୟାଷ୍ଟିକ ସମସ୍ୟାରେ ଗତି କରୁଛନ୍ତି କି? ଏହି ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବାକୁ ହେଲେ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ସ୍ଵତନ୍ତ୍ର ଉପାୟ!

Krishna Kumar Manoj

ସିଗାରେଟ ପିଇବା ଯୋଗୁଁ ଓଠ କଳା ପଡିଯାଏ,ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କିଛି ଟିପ୍ସ

Krishna Kumar Manoj

ସକାଳୁ ଖାଲି ପେଟରେ ପିଅନ୍ତୁ ଅଦା ଜୁସ୍‌, ଦୂର ହେବ ଅନେକ ସମସ୍ୟା

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More