News

ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ବିଶ୍ଵର ୫୦ ସ୍ମାର୍ଟ ସହର ତାଲିକା, ୩୨ ତମ ସ୍ଥାନରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର

ବିଶ୍ଵର ୫୦ ସ୍ମାର୍ଟ ସହର ତାଲିକାରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଛି ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ୱର। ସିଙ୍ଗାପୁରର ‘ଇଡ଼େନ ଷ୍ଟ୍ରାଟେଜି ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ’ ନାମକ ଏକ ସର୍ଭେ ସଂସ୍ଥା ତାଙ୍କର ସଦ୍ୟତମ ରିପୋର୍ଟରେ ଏହା ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି।

ଲଣ୍ଡନ ଏହି ତାଲିକାର ୧ ନମ୍ବର ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି । ଭୁବନେଶ୍ୱର ୩୨ ତମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଥିବାବେଳେ ବିଶ୍ୱର କେତୋଟି ପ୍ରମୁଖ ସହର ଦୁବାଇ( ୪୦) ଓ ପ୍ୟାରିସ (୪୬) ଭୁବନେଶ୍ୱର ତଳେ ରହିଛନ୍ତି । ସେହିପରି ଭାରତୀୟ ସହର ମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀ ୨୩ ତମ ସ୍ଥାନରେ ଓ ସୁରତ ୨୭ ତମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି । ଅହମଦାବାଦ ଭୁବନେଶ୍ୱର ସହ ୩୨ତମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି। ଜୟପୁର ୩୪ ତମ ସ୍ଥାନ ଓ ପୁନେ ୩୬ ତମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି। ଏହି ସଫଳତା ପରେ ମେୟର ଅନନ୍ତ ନାରାୟଣ ଜେନା ଟିମ ଭୁବନେଶ୍ୱରକୁ ଅବିନନ୍ଦନ ଜଣାଇଛନ୍ତି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ,ପୂର୍ବରୁ ୨୦୧୭ ମସିହା ଜୁନିପର୍ ରିସର୍ଚ୍ଚ ଗ୍ଲୋବାଲ୍ ସ୍ମାର୍ଟ ସିଟି ପ୍ରଦର୍ଶନ ଅନୁସାରେ ମାର୍ଚ୍ଚ ମାସରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ବିଶ୍ୱର ୨୦ଟି ନିରାପଦ ସହର ମଧ୍ୟରେ ୧୩ତମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଥିଲା।

ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ବିଶ୍ଵର ୫୦ ସ୍ମାର୍ଟ ସହର ତାଲିକା, ୩୨ ତମ ସ୍ଥାନରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ବିଶ୍ଵର ୫୦ ସ୍ମାର୍ଟ ସହର ତାଲିକା, ୩୨ ତମ ସ୍ଥାନରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର bbsr

ପଢନ୍ତୁ;ରାଜ୍ୟ ସଭାରେ ମିଳିଲା ସାନ୍ତାଳୀ ଭାଷାକୁ ମାନ୍ୟତା

Related posts

ଜମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀର: ସ୍ନାଇପର୍‌ ସହ ୨ ଆତଙ୍କୀ ନିହତ

ENO Beuro

‘ଗାନ୍ଧୀଜୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟନାର ପୁନଃ ତଦନ୍ତ’ ,ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ହେବନି ଯାଞ୍ଚ୍‌ :ଆଡ୍‌ଭୋକେଟ୍‌ ଅମରେନ୍ଦ୍ର ଶରଣ

ENO Beuro

ଆଫଗାନିସ୍ତାନରେ ଆତ୍ମଘାତୀ ବିସ୍ଫୋରଣ,୧୨ ମୃତ

ENO Beuro

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More