VASTU

ଠିକ ଅଛି ତ ଆପଣଙ୍କ ବେଡରୁମର ବାସ୍ତୁ ? ନଚେତ ବିଗିଡି ପରେ ଆପଣଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ

ଘର ତିଆରି କଲା ବେଳେ ବାସ୍ତୁ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ରଖିଲେ ଜୀବନ ସୁଖମୟ ହୁଏ । ବାସ୍ତୁ ଦୋଷ ରହିଥିଲେ ଘରେ ସର୍ବଦା ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ସମସ୍ୟା ଆସିଥାଏ । ଅନ୍ୟ ସବୁ ରୁମ ଅପେକ୍ଷା ବେଡରୁମର ବାସ୍ତୁ କଥା ଟିକେ ଅଲଗା । ଘରର ଶୋଇବା ଘର ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନକୁ ମଧୁର କରିଥାଏ।  ଯଦି ଶୋଇବା ଘରର ବାସ୍ତୁ ଦୋଷ ଥାଏ ପତିପତ୍ନୀଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ଭଲ ରହି ନ ଥାଏ। ଛୋଟ ଛୋଟ କଥାରୁ ଦୁଇଜଣଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଝଗଡ଼ା ହୋଇଥାଏ। କୁହାଯାଏ ଏସବୁ ବାସ୍ତୁ ଦୋଷର ପ୍ରଭାବ। ଯଦି ଆପଣ ଏମିତି କିଛି ପରିସ୍ଥିତିକୁ ସାମ୍ନା କରୁଛନ୍ତି, ତା’ହେଲେ ନିଜ ଶୋଇବା ଘରର ବାସ୍ତୁ ଯାଞ୍ଚ କରନ୍ତୁ ଓ ନିରାକରଣ ପାଇଁ ପଦକ୍ଷେପ ନିଅନ୍ତୁ।

  • ଶୋଇବା ଘରର ବେଡ୍‌କୁ ମଝିରେ ନ ପକାଇ କୌଣସି ଏକ ସାଇଟ୍‌ରେ ପକାଇବା ଉଚିତ୍। ଏହା ଦ୍ୱାରା ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନ ସୁଖମୟ ହୋଇଥାଏ।
  • ଶୋଇବା ଘରେ ବୈଦ୍ୟୁତିକ ଜିନିଷ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ। ଏହା ଦ୍ୱାରା ପତିପତ୍ନୀଙ୍କ ମଧ୍ୟ ଅଶାନ୍ତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥାଏ। ବୈଦ୍ୟୁତିକ ଜିନିଷଗୁଡ଼ିକୁ ଅନ୍ୟ ଘରେ ରଖନ୍ତୁ।
  • ଶୋଇବା ଘରେ ସବୁବେଳେ ଭଲକଥା କଥା ହୁଅନ୍ତୁ। ଏହା ସହ ପତିପତ୍ନୀ ଉଭୟଙ୍କର ପ୍ରଂଶସା କରନ୍ତୁ। ଫଳରେ ସମ୍ପର୍କ ଭଲ ହୋଇଥାଏ।
  • ଶୋଇବା ଘରେ ସୂର୍ଯ୍ୟକିରଣ ପଡ଼ିବା ଉଚିତ୍‌। ଫଳରେ ଭଲ ଲାଗିଥାଏ।
  • ଶୋଇବା ଘର କାନ୍ଥରେ ପ୍ରେମର ପ୍ରତୀକ ଫଟୋ ଲଗାନ୍ତୁ। ଆପଣ ରାଧାକୃଷ୍ଣଙ୍କ ଫଟୋ ଲଗାଇ ପାରିବେ। କିନ୍ତୁ ଭଗବାନ ରୂପରେ ନୁହେଁ ପ୍ରେମୀ ଯୁଗଳ ଫଟୋ ଲଗାନ୍ତୁ। ଏହା ସହ ତାଜମହଲ ଫଟୋ ଲଗାଇ ପାରିବେ।
  • ଶୋଇବା ଘରର ବେଡ୍‌ ବାଡା ଧାତୁରେ ତିଆରି ହୋଇଥାଏ। ବେଡ୍‌ ବାଡ଼ା କାଠର ହେବା ଉଚିତ୍।

ବେଡରୁମର ବାସ୍ତୁ  ଠିକ ଅଛି ତ ଆପଣଙ୍କ ବେଡରୁମର ବାସ୍ତୁ ? ନଚେତ ବିଗିଡି ପରେ ଆପଣଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ

ପଢନ୍ତୁ, କଦଳୀ ପତ୍ରରେ ଖାଇବା ଦ୍ଵାରା ଅନେକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସମସ୍ୟାରୁ ମିଳିଥାଏ ମୁକ୍ତି

Related posts

କେଉଁ ସମୟରେ ତୁଲସୀ ଗଛରୁ ପତ୍ର ଆଣିଲେ କ’ଣ ହୁଏ ଜାଣନ୍ତୁ ?

ENO Beuro

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଗୁରୁବାର ଦିନ କେଉଁ ବସ୍ତ୍ର ପିନ୍ଧିଲେ କ’ଣ ଫାଇଦା ମିଳିଥାଏ ଜାଣନ୍ତୁ?

ENO Beuro

ଗୀତାରେ ବର୍ଣ୍ଣନାନୁଯାୟୀ ଭକ୍ତ କିପରି ହେବା ଦରକାର ! ଜାଣନ୍ତୁ ସେ ସମ୍ପର୍କରେ

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More