News

ରଥଯାତ୍ରା ପୂର୍ବରୁ ପୁରୀକୁ ସ୍ଵାଭାବିକ କରିପାରିବା ଏକ ବଡ ପ୍ରଶ୍ନ

Ep

ବତ୍ୟା ଫନି ପରେ ପୁରୀ ସହର  ଏକ ପ୍ରକାର ଧ୍ବସ୍ତ ବିଧ୍ବସ୍ତ ହୋଇଯାଇଛି । ପୁରୀର ପୂର୍ବ ସୁଷମା ଓ ନୀଳ ଲହରୀର ସୁନ୍ଦରତା ସତେ ଯେପରି ସବୁକିଛି ପୋଛି ନେଇଯାଇଛି ଫନି। ବାତ୍ୟା ଯିବାର ଏକ ମାସ ହୋଇଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏଠାରେ ନା ବର୍ତମାନ ସୁଧା ବିଦ୍ୟୁତ ପହଞ୍ଚି ପାରିଲା ନା ସାଧାରଣ ସୁବିଧା ସୁଯୋଗ। ଏଠାକାର ଲୋକମାନେ ଏବେ ଦୁର୍ଦଶା ମଧ୍ୟ ଦେଇ ଗତି କରୁଥିବାବେଳେ ପ୍ରଶାସନ ମଧ୍ୟ ନୀରବ ଦ୍ରଷ୍ଟା ସାଜିଛି। ତେବେ ଏହି ସମୟରେ ରଥଯାତ୍ରା  ପରିଚାଳନା କରିବା ଏକ ପ୍ରକାର କଷ୍ଟକର ବ୍ୟାପାର ହୋଇପଡିଛି ପ୍ରଶାସନ ନିମନ୍ତେ। ଫୋନିରେ ହୋଇଥିବା କ୍ଷୟକ୍ଷତି ସଜଡ଼ା ପାଇଁ ଯୁଦ୍ଧକାଳୀନ ଭିତ୍ତିରେ କାର୍ଯ୍ୟ ଚାଲିଛି ଏହା ସତ୍ତ୍ବେ ବି ରଥଯାତ୍ରା ପୂର୍ବରୁ ସବୁକିଛି ଠିକ୍‌ଠାକ୍‌ ହୋଇପାରିବ କି?

ଜୁଲାଇ ୪  ତାରିଖରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ରଥଯାତ୍ରା । ଏହି ସମୟରେ ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ଲୋକ ପୁରୀକୁ ଆସିବେ।  ବିଜୁଳୀ, ଟେଲିଫୋନ, ହୋଟେଲ ଆଦି ବ୍ୟବସ୍ଥା ସଜଡ଼ା ସରିଥିବ କି ନାହିଁ ଏହାକୁ ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିବା ସ୍ବାଭାବିକ ।

ବାତ୍ୟା ଫୋନୀ ପୁରୀରେ ଲାଗିଥିବା ସିସି ଟିଭି କ୍ୟାମେରା କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଛି । ଏହାକୁ ନଜରରେ ରଖି ଅସ୍ଥାୟୀଭାବେ ସିସିଟିଭି କ୍ୟାମେରା ଲଗାଯିବା ନେଇ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇଛି ।

ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ କାଲି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ  ଶପଥ ଗ୍ରହଣ ପୂର୍ବରୁ ଆଜି ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଯାଇ ଶ୍ରୀଜୀଉଙ୍କ ଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। ରଥଯାତ୍ରା ପୂର୍ବରୁ ପୁରୀ ସହରରେ ସବୁକିଛି ସଜଡ଼ା ହୋଇଯିବ ବୋଲି ପ୍ରଶାସନ ଆଶା ପ୍ରକାଶ କରୁଛି ।
ପଢନ୍ତୁ: ମୋଦିଙ୍କ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀମଣ୍ଡଳରେ ଓଡ଼ିଶାରୁ ୩ ଜଣଙ୍କୁ ସ୍ଥାନ ମିଳିବା ସମ୍ଭାବନା

Related posts

ଆଜି ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଅଟଳ ବିହାରୀ ବାଜପେୟୀଙ୍କ ପ୍ରଥମ ଶ୍ରାଦ୍ଧବାର୍ଷିକୀ

Ratnamani Moharana

୨୦୧୮ ଫେବ୍ରୁଆରି ୬ ସୁଦ୍ଧା ମୋବାଇଲରେ ଆଧାର ବାଧ୍ୟତାମୂଳକ ନେଇ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟରେ ସତ୍ୟପାଠ ଦାଖଲ

ENO Beuro

‘ମୁଁ ଭଗବାନ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କ ୧୦ମ ଅବତାର-କଳ୍‌କୀ, ଅଫିସ୍ ଯାଇପାରିବି ନାହିଁ !

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment