ଚାଣକ୍ୟ ନୀତି ଅନୁସାରେ କୌଣସି ନୂଆ ଘରେ ରହିବା ପୂର୍ବରୁ ଏହି କଥା ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ!

ଚାଣକ୍ୟଙ୍କ ନୀତିକୁ ଅନୁସରଣ କଲେ ଜୀବନରେ ଆଗକୁ ବଢିପାରିବେ ବୋଲି ସମସ୍ତେ ବିଶ୍ୱାସ କରିଥାନ୍ତି। ତାଙ୍କ ନୀତିବାଣୀକୁ ମାନିଲେ ଅସୁବିଧାରେ ପଡିବେ ନାହିଁ। ଚାଣକ୍ୟ ନୀତି ଅନୁସାରେ ନୂଆ ଘରେ ରହିବା ପୂର୍ବରୁ ଏହି ସବୁ ଦିଗ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ।

ଜାଣନ୍ତୁ ସେ ସମ୍ପର୍କରେ-

  • ଏମିତି ଅନେକ ଘର ବା ଜାଗା ଅଛି,ଯେଉଁଠି ରହିଲେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟଗତ ସମସ୍ୟା ଉପୁଜିଥାଏ।ହୁଏତ ସେଠାରେ ନାଳନର୍ଦ୍ଦମା ଥାଇପାରେ ବା ପରିବେଶ ପ୍ରଦୂଷଣର ଆଶଙ୍କା ବେଶି,ଅଥବା ଅସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକର ପରିବେଶ ଥାଇପାରେ। ଯଦି ଶସ୍ତାରେ ସେଠି ଘର ମିଳୁଥାଏ, ତଥାପି ସେଠାରେ ରହିବା ଆଦୌ ଶୁଭଙ୍କର ନୁହେଁ।
  • କେତେକ ସ୍ଥାନରେ ରହିଲେ ଆପଣଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ଖର୍ଚ୍ଚାନ୍ତ ହେବାକୁ ପଡ଼ିପାରେ। ଏହାର ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ କାରଣ ରହିଛି।ଏଣୁ ନିଜର ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ଖରାପ ହେଉଥିବା ଜାଗାରେ ନ ରହିବା ଉଚିତ।
  • ଏମିତି କେତେକ ଜାଗା ବା ଘର ଅଛି,ଯେଉଁଠାରେ ପଡ଼ୋଶୀ ଅନ୍ୟ କାହା ସହିତ ନିୟମିତ ବିବାଦ ହୁଏ। ଯଦି ସେଭଳି ସୁରାକ୍‌ ପାଉଛନ୍ତି,ତେବେ ସେଠାରେ ନ ରହିବା ଭଲ ହେବ।
  • ଯେଉଁ ଅଞ୍ଚଳରେ ବା ଯେଉଁ ଘରେ ରହିବେ, ସେଠାକାର ଜଳ ଯୋଗାଣ,ଆଲୋକ ବ୍ୟବସ୍ଥା,ସ୍ୱଚ୍ଛତା,ବଜାର ଓ ପିଲାମାନଙ୍କ ଶିକ୍ଷା ଓ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଭଳି ସୁବିଧା ରହିଛି କି ନା,ତାହା ପ୍ରଥମେ ପରଖନ୍ତୁ। ତା’ପରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବା ଠିକ୍‌ ହେବ।

ପଢନ୍ତୁ;ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ କୁକୁର ଦେଇଥାଏ କେଉଁ ସବୁ ଅଶୁଭ ସଙ୍କେତ ଜାଣନ୍ତୁ ? 

ଏମିତି କେତେକ ଜାଗା ବା ଘର ଅଛି,ଯେଉଁଠାରେ ପଡ଼ୋଶୀ ଅନ୍ୟ କାହା ସହିତ ନିୟମିତ ବିବାଦ ହୁଏ। - 8.7

87%

କେତେକ ସ୍ଥାନରେ ରହିଲେ ଆପଣଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ଖର୍ଚ୍ଚାନ୍ତ ହେବାକୁ ପଡ଼ିପାରେ। - 8.2

82%
8.5/10

Very Good!

ଚାଣକ୍ୟ ନୀତି ଅନୁସାରେ କୌଣସି ନୂଆ ଘରେ ରହିବା ପୂର୍ବରୁ ଏହି କଥା ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ!

ଚାଣକ୍ୟଙ୍କ ନୀତିକୁ ଅନୁସରଣ କଲେ ଜୀବନରେ ଆଗକୁ ବଢିପାରିବେ ବୋଲି ସମସ୍ତେ ବିଶ୍ୱାସ କରିଥାନ୍ତି। ତାଙ୍କ ନୀତିବାଣୀକୁ ମାନିଲେ ଅସୁବିଧାରେ ପଡିବେ ନାହିଁ। ଚାଣକ୍ୟ ନୀତି ଅନୁସାରେ ନୂଆ ଘରେ ରହିବା ପୂର୍ବରୁ ଏହି ସବୁ ଦିଗ ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ।

No Votes Yet

You're not rated yet