• Home
  • LIFESTYLE
  • ପେଟ ରୋଗକୁ ଦୂର କରିଥାଏ “ବେଲ ପଣା” ! ଜାଣନ୍ତୁ ଏହା ଆଉ କେଉଁ ରୋଗ ପାଇଁ ରାମବାଣ ସଦୃଶ୍ୟ କାମ କରିଥାଏ
LIFESTYLE

ପେଟ ରୋଗକୁ ଦୂର କରିଥାଏ “ବେଲ ପଣା” ! ଜାଣନ୍ତୁ ଏହା ଆଉ କେଉଁ ରୋଗ ପାଇଁ ରାମବାଣ ସଦୃଶ୍ୟ କାମ କରିଥାଏ

ସାଧାରଣତଃ ଲୋକମାନେ ବେଲକୁ ପଣା କରି ପାଇଥାନ୍ତି। ଏହାକୁ ପିଇବା ଦ୍ଵାରା ସବୁ ପ୍ରକାର ପେଟ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇଥାଏ। ଖାସକରି ଗରମ ଦିନରେ ଶରୀରକୁ ଥଣ୍ଡା ରଖିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ ବେଲ ପଣା।  ଏହାକୁ ପିଇଲେ ପେଟ ଥଣ୍ଡା ରହିଥାଏ।

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ବେଲ ପଣା ପିଇବା ଦ୍ୱାରା କ’ଣ ଲାଭ ମିଳେ-

  • ଯକୃତ ପାଇଁ ବେଶ ଲାଭଦାୟକ : ଗରମ ଦିନରେ ସବୁବେଳେ ଶରୀରରେ ଜଳିବା ଅନୁଭବ ହୁଏ । ଏଥିପାଇଁ କଞ୍ଚା ବଲେକୁ ଫଟାଇ ରାଶି ତେଲରେ ମିଶାଇ ରଖନ୍ତୁ । ଏବେ ଏହାକୁ ଶରୀରରେ ମାଲିସ କରନ୍ତୁ, ଆପଣଙ୍କୁ ଥଣ୍ଡା ଅନୁଭୂତ ହେବ।
  • ଉଚ୍ଚ ରକ୍ତଚାପକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରିତ କରିଥାଏ ବେଲ ପତ୍ର :ବେଲ ପତ୍ର ଉଚ୍ଚ ରକ୍ତଚାପକୁ କମ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ । ଏଥିପାଇଁ ବେଲପତ୍ରକୁ ପାଣିରେ ସିଝାଇ ତାକୁ ଛାଣି ତା’ର ପାଣି ପିଅନ୍ତୁ । ରକ୍ତଚାପ ନିୟନ୍ତ୍ରଣକୁ ଆସିବ।
  • କୋଷ୍ଠକାଠିନ୍ୟ ସମସ୍ୟା ଦୂର କରିଥାଏ : ବେଲ ପେଟ ରୋଗକୁ ଦୂର କରେ। ଏହାସହ ଅନ୍ତନଳୀକୁ ମଧ୍ୟ ସଫା ରଖିବାରେ ସହାଯ୍ୟ କରେ। କୋଷ୍ଠକାଠିନ୍ୟ, ଅଲସର ଆଦିରୁ ରକ୍ଷା କରେ ବେଲ ପଣା।ଗରମ ଦିନରେ ଲୁରୁ ବଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ବେଲ ପଣା ବହୁତ ଉପକାରେୀ।

ପେଟ ରୋଗକୁ ଦୂର କରିଥାଏ “ବେଲ ପଣା” ! ଜାଣନ୍ତୁ ଏହା ଆଉ କେଉଁ ରୋଗ ପାଇଁ ରାମବାଣ ସଦୃଶ୍ୟ କାମ କରିଥାଏ beal fruit juice

ପଢନ୍ତୁ;

କ୍ୟାନସର ଭଳି ମାରତ୍ମକ ରୋଗ ସହିତ ଲଢିବାର କ୍ଷମତା ରହିଛି ଏହି ଫଳରେ ! ଜାଣନ୍ତୁ

Related posts

ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ଶାରୀରିକ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ଦେଇଥାଏ ଆମ୍ବ ଟାକୁଆ! ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ଫାଇଦା ସମ୍ପର୍କରେ

Krishna Kumar Manoj

ସୁସ୍ଥ ରହିବା ପାଇଁ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ଉପାୟ

Krishna Kumar Manoj

ଆଖିରୁ ପାଣି ବାହାରୁଛି କି ?ଦୃଷ୍ଟି ଶକ୍ତି ହରାଇବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ,ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଘରୋଇ ଉପଚାରରେ କିପରି ଆଖିକୁ ସୁରକ୍ଷିତ ରଖିପାରିବେ

Krishna Kumar Manoj

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More