• Home
  • ASTRO
  • VASTU
  • ଭାଗବତ ଗୀତା ଅଧ୍ୟୟନ ଦ୍ୱାରା କେଉଁ ସବୁ ସଙ୍କଟ ରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିଥାଏ , ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା
VASTU

ଭାଗବତ ଗୀତା ଅଧ୍ୟୟନ ଦ୍ୱାରା କେଉଁ ସବୁ ସଙ୍କଟ ରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିଥାଏ , ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା

ଦୁନିଆ ସାରା ଭାରତ ର ଆଧ୍ୟାତ୍ମିକ ଜ୍ଞାନ ଭାବରେ ଭାଗବତ ଗୀତା କୁ ମଣି ଭାବରେ ଉଲେଖ କରାଯାଇଛି । ଗୀତା ରେ ୧୮  ଗୋଟି ଅଧ୍ୟାୟ ରହିଛି ଓ ଏହି ୧୮  ଅଧ୍ୟାୟ ରେ ୭୦୦  ଶ୍ଳୋକ ରହିଛି।  ଭଗବାନ ଶ୍ରୀ କୃଷ୍ଣ ଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ତାଙ୍କ ମିତ୍ର ଅର୍ଜୁନ ଙ୍କୁ କୁହାଯାଇଥିବା ଶ୍ଳୋକ ବିଷୟରେ ବିଶେଷ ଭାବରେ ଉଲେଖ ରହିଛି । ମାନବ ପରିବେଶ ଓ ଆଚାର ବିଚାର ଆଦି ବିଷୟରେ ଭଗବାନ ଶ୍ରୀ କୃଷ୍ଣ ବିସ୍ତୃତ ରୂପେ ଉଲେଖ ରହିଛି।  ଏବଂ ଏହା ତୁଳନାରେ ଅନ୍ୟ କେଉଁ ଗ୍ରନ୍ଥ ନାହିଁ ।  ଭାଗବତ ଗୀତା କୁ ଉପନିଷଦ ର ସାର ଭାବରେ କୁହାଯାଇଛି।

ଭାଗବତ ଗୀତା ର ଉପକାରିତା ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ,

ଭାଗବତ ଗୀତା ର ପାଠ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଶନି ପୀଡା ରୁ ମଧ୍ୟ ମୁକ୍ତି ମିଳିଥାଏ । ଯେଉଁ ବ୍ୟକ୍ତି ଭାଗବତ ଗୀତା ର ପାଠ କରେ ତ ,ସେ  ଅନେକ ପୁର୍ଣ୍ୟ ପାଇଥାଏ। ଗୀତାରେ ଏପରି କିଛି  ଅଧ୍ୟାୟ ର ଉଲେଖ ରହିଛି , ଯାହା କି ମଣିଷ ଜୀବନରେ ଆସୁଥିବା ସମସ୍ୟା ରୁ ମୁକୁଳିବାର ବାଟ ସମ୍ପର୍କ ରେ ବିସ୍ତୃତ ରୂପେ ଉଲେଖ ରହିଛି।  ଯଦି ଆପଣ ଙ୍କ କୁଣ୍ଡଳୀ ରେ ଶନି ଅଶୁଭ ସ୍ଥାନ ରେ ଥିବେ ତ ଆପଣ ଙ୍କୁ ଗୀତା ର ପ୍ରଥମ ଅଧ୍ୟାୟ ର ପାଠ କରିବା ଉଚିତ।  ଏହାଦ୍ୱାରା ଆପଣ ଙ୍କ ର ଶନି ପୀଡା ରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିଥାଏ।

କୌଣସି ପିଡାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଁଇ ଅଷ୍ଟମ ଅଧ୍ୟା ର ପାଠ କରନ୍ତୁ , ଏବଂ ମୋକ୍ଷ ପ୍ରାପ୍ତି ର କାମନା ପାଁଇ ସପ୍ତମ ଅଧ୍ୟାୟ ର ପାଠ କରନ୍ତୁ।  ଦଶମ ଅଧ୍ୟାୟ ର ପାଠ କର୍ମ ପ୍ରଧ୍ୟାନ୍ୟ ସମୟରେ କରନ୍ତୁ।

କୁଣ୍ଡଳୀ ର ୧୨  ନମ୍ବର ଭାଗ ର ଦୋଷ ତ୍ରୁଟି କୁ ସମାଧାନ କରିବା ପାଁଇ ଗୀତା ର ୧୩  ଅଧ୍ୟାୟ କୁ ପାଠ କରନ୍ତୁ।  ଗୀତା ପଢିବା ଦ୍ଵାରା ଅନେକ ଉପକାରିତା ମିଳିଥାଏ । ମନ ମଧ୍ୟ ଶାନ୍ତି ରହିଥାଏ।

ଗୀତା ଅଧ୍ୟୟନ କରନ୍ତୁ , ଆପଣଙ୍କର ଜୀବନରେ ଥିବା ବିଭିନ୍ୟ ସମସ୍ୟା ମଧ୍ୟ ଦୂର ହେବ ।

ଭାଗବତ ଗୀତା ଅଧ୍ୟୟନ ଦ୍ୱାରା କେଉଁ ସବୁ ସଙ୍କଟ ରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିଥାଏ , ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଭାଗବତ ଗୀତା ଅଧ୍ୟୟନ ଦ୍ୱାରା କେଉଁ ସବୁ ସଙ୍କଟ ରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିଥାଏ , ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା gita 1

ପଢନ୍ତୁ ;କଣ ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ଅଛି କି ଏହିସବୁ ଜିନିଷ ବାହାର କରିଦିଅନ୍ତୁ ହେବ ଆପଣଙ୍କ ଉପରେ ଲକ୍ଷ୍ମୀଙ୍କ କୃପା

Related posts

ଆପଣ ଭୁଲତରିକାରେ ଦୀପ ଜଳାଉଛନ୍ତି କି ? ଅସୁବିଧାରେ ପଡ଼ିପାରନ୍ତି ; ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର କାରଣ

Krishna Kumar Manoj

କେଉଁ ସମୟରେ ତୁଲସୀ ଗଛରୁ ପତ୍ର ଆଣିଲେ କ’ଣ ହୁଏ ଜାଣନ୍ତୁ ?

Krishna Kumar Manoj

ପଶୁପକ୍ଷୀ ଙ୍କୁ ପାଳିଲେ କିମ୍ବା ଖାଇବାକୁ ଦେଲେ ମିଳିଥାଏ ନକାରାତ୍ମକ ଶକ୍ତିରୁ ମୁକ୍ତି , କିପରି ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା

Krishna Kumar Manoj

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More