LIFESTYLE

ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ଶାରୀରିକ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ଦେଇଥାଏ ଆମ୍ବ ଟାକୁଆ! ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ଫାଇଦା ସମ୍ପର୍କରେ

ଆମ୍ବ ଏକ ସ୍ୱାଦିଷ୍ଟ ଫଳ ଯାହାକୁ ଖାଇବାକୁ ସମସ୍ତେ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି।  ଆମ୍ବ ଏବଂ ଏହାର ପତ୍ର ଆଉ ଟାକୁଆଏରେ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଔଷଧୀୟ ଗୁଣ ରହିଛି ଯାହା ମଧୁମେହ,ମୋତିଆବିନ୍ଦୁ ଭଳି ରୋଗର ଆଶଙ୍କା ଦୂର କରିଥାଏ। ଆମ୍ବପତ୍ର ଓ ଟାକୁଆ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟପାଇଁ ବେଶ ଲାଭକାରୀ।

ଜାଣନ୍ତୁ ଆମ୍ବ ଟାକୁଆର ଉପକାରୀ ଗୁଣ ସମ୍ପର୍କରେ-

  • ଆମ୍ୱ ଟାକୁଆକୁ ଶୁଖାଇ ଗୁଣ୍ଡକରି ଖାଇଲେ କୋଲେଷ୍ଟ୍ରରଲ ସ୍ତର ନିୟନ୍ତ୍ରିତ ହେବା ସହିତ ରକ୍ତ ସଞ୍ଚାଳନ ମଧ୍ୟ ଉତ୍ତମ ହୋଇଥାଏ। ଆମ୍ୱ ଟାକୁଆ ମଧ୍ୟ ଉଚ୍ଚ ରକ୍ତଚାପ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ଦେଇଥାଏ ବୋଲି ଡାକ୍ତରମାନେ କୁହନ୍ତି।

mango ଆମ୍ବ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ଶାରୀରିକ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ଦେଇଥାଏ ଆମ୍ବ ଟାକୁଆ! ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ଫାଇଦା ସମ୍ପର୍କରେ mango 1

  • ଉଚ୍ଚ ରକ୍ତଚାପ ଥିଲେ କମ୍‌ ପରିମାଣରେ ଆମ୍ବ ଟାକୁଆ ଗୁଣ୍ଡ କରି ଖାଇଲେ ଲାଭ ମିଳିଥାଏ। ଏଥଇ ସହିତ ହୃଦଘାତ ସମସ୍ୟା ହୋଇ ନ ଥାଏ।
  • ପେଟ ସମସ୍ୟା ବା ଡିହାଇଡ୍ରେଶନ୍‌ ହେଉଥିଲେ ଆମ୍ବ ଟାକୁଆ, ବେଲ ଓ ମିଶ୍ରି ସମାନ ମାତ୍ରାରେ ନେଇ ଗୁଣ୍ଡ କରି ଦିନକୁ ୨ରୁ ୩ଥର ଖାଇଲେ ଏହା ଦୂର ହୋଇଥାଏ।
  • ମହିଳାମାନଙ୍କର ଋତୁସ୍ରାବ ସମୟରେ ନାନା ଅସୁବିଧା ଦେଖାଦେଇଥାଏ। ଅତ୍ୟଧିକ ରକ୍ତସ୍ରାବ ହେଉଥିଲେ ବା ଅନ୍ୟ କୌଣସି ସମସ୍ୟା ଥିଲେ ଆମ୍ବ ଟାକୁଆ ଗୁଣ୍ଡ ସହ ଦହି ମିଶାଇ ଖାଇଲେ ଉପକାର ମିଳେ।

ପଢନ୍ତୁ; ଘରୋଇ ଉପଚାରରେ ମୁହ୍ନରୁ ଦୂର କରନ୍ତୁ ସନ୍-ଟ୍ୟାନ୍! ଜାଣନ୍ତୁ କିଛି ସରଳ ଟିପ୍ସ

Related posts

ଜାଣିରଖନ୍ତୁ କେଉଁ କାରଣରୁ ମହିଳାମାନେ ପାଉଁଜି ପରିଧାନ କରିବା ନିହାତି ଜରୁରୀ ଅଟେ ?

Krishna Kumar Manoj

ହୃଦରୋଗରେ ପୀଡ଼ିତ ଥିବା ଲୋକମାନେ ଖାଆନ୍ତୁ ଚକୋଲେଟ୍‌ । ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କେଉଁ ଚକୋଲେଟ୍‌ ଖାଇଲେ କେଉଁ ଉପକାର ମିଳେ ।

Krishna Kumar Manoj

ଖରାଦିନେ ବେଲପଣା ପିଇବା ଦ୍ଵାରା କି କି ଲାଭ ମିଳିଥାଏ ଜାଣନ୍ତୁ ?

Krishna Kumar Manoj

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More