LIFESTYLE

କିସମିସକୁ ପାଣିରେ ଭିଜାଇ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ମିଳିଥାଏ ଅନେକ ଫାଇଦା ! ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ଫାଇଦା ସମ୍ପର୍କରେ

କିସମିସ କହିବା ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପକ୍ଷେ ବେଶ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ। ଏହାକୁ ଖାଇବାକୁ ସମସ୍ତେ ପସନ୍ଦ କରିଥାନ୍ତି। କିସମିସ୍ ପ୍ରାୟ ସବୁ ମିଠା ଦ୍ରବ୍ୟରେ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଏ। କିସମିସ୍ ଆଇରନର ପରିମାଣ ଅଧିକ ମାତ୍ରାରେ ଥାଏ ତେଣୁ ଏହାକୁ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଶରୀରରେ ରକ୍ତର ପରିମାଣ ବଢିଥାଏ। ଏହାକୁ ଖାଇବାଦ୍ଵାରା ଅନେକ ଫାଇଦା ମିଳିଥାଏ।

କିସମିସ୍ ରେ ଆଣ୍ଟିଅକ୍ସିଡାଣ୍ଟ ପ୍ରଚୁର ପରିମାଣରେ ଥାଏ। ଯାହା ଆମକୁ ସବୁ ରୋଗରୁ ରକ୍ଷା କରେ। ଏହା ଆମ ତ୍ୱଚା ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ। ତେଣୁ ଏହାକୁ ପ୍ରତିଦିନ ଖାଇବା ଆବଶ୍ୟକ।

କିସମିସ୍ ସାଧାରଣ ଭାବେ ଲୋକମାନେ ସୁଖିଲା ଖାଇଥାଆନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଏହାକୁ ପାଣିରେ ଭିଜାଇ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଏହା ଆମ ଶରୀର ପାଇଁ ଅନେକ ଲାଭ ଦାୟକ ହୋଇଥାଏ।

ଖାଲି କିସମିସ୍ ନୁହେଁ ଏହାର ପାଣି ମଧ୍ୟ ଆମ ପାଇଁ ବେଶ ଲାଭଦାୟକ। କିସମିସ୍ ପାଣି ରକ୍ତକୁ ସୁଦ୍ଧ କରିଥାଏ। ଏହି ପାଣିକୁ ସବୁଦିନ ପାନ କଲେ ପେଟ ଜନିତ ସବୁ ରୋଗ ଭଲ ହୋଇଥାଏ। ସବୁଦିନ କିସମିସ୍ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ବୃକକ୍ ଓ ଲିଭର ସୁସ୍ଥ ରହିଥାଏ।

ପଢନ୍ତୁ; ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନରେ ସୁଖ ଶାନ୍ତି ଚାହୁଁଛନ୍ତି କି? ତେବେ ଘରେ ରଖନ୍ତୁ ନାହିଁ ଏହି ସବୁ ଜିନିଷ !

Related posts

ଚର୍ମରୋଗ ଦୂର କରିଥାଏ “ହଳଦୀ”! ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ଔଷଧୀୟ ଗୁଣ ସମ୍ପର୍କରେ

ENO Beuro

ବୟସ ଅନୁସାରେ କେତେ ସମୟ ଶୋଇବା ଆପଣଙ୍କ ଶରୀର ପାଇଁ ଭଲ ଜାଣନ୍ତୁ ?

ENO Beuro

ଜାଣନ୍ତୁ ନୀତିଦିନ ସକାଳୁ ଉଠିଲେ କଣ ଲାଭ ମିଳିଥାଏ?

ENO Beuro

3 comments

Leave a Comment