LIFESTYLE

ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ ଚାଉଳଧୁଆ ପାଣି,ମିଳିବ ଅନେକ ଫାଇଦା

rice

ସାଧାରଣତଃ ଚାଉଳ ଧୁଆ ପାଣିକୁ ବ୍ୟବହାର ନ କରି ଫିଙ୍ଗି ଦିଆଯାଏ। ମାତ୍ର ଏହି ପାଣି ଶରୀର ପାଇଁ ବେଶ୍‌ ଲାଭଦାୟକ ହୋଇଥାଏ। ଏନେଇ ଆୟୁର୍ବେଦରେ ଉଲ୍ଲେଖ ହୋଇଛି। ଏହାକୁ ନିୟମିତ ଅଭ୍ୟାସ କରି ପିଇଲେ ଅନେକ ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳେ। ଚାଉଳଧୁଆ ପାଣି ସ୍କିନ୍‌, କେଶ, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଉପକାରୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଥାଏ।

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହାର ଫାଇଦା ସମ୍ପର୍କରେ-

ଚାଉଳଧୁଆ ପାଣି ଶରୀର ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଉପକାରୀ । ଏହା ମୁହଁର ଚମକ ବଢାଇଥାଏ । ତ୍ୱଚା ସହିତ ଜଡ଼ିତ ଅନେକ ସମସ୍ୟାକୁ ଦୂର କରିବାରେ ମଧ୍ୟ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ ଏହି ଚେଉଳ ଧୁଆ ପାଣି

ରାତିରେ ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ ଏକ କଟନ କପଡ଼ାରେ ଚାଉଳଧୁଆ ପାଣିକୁ ଆଖିର ଚାରିପାଖରେ ଲଗାଇବା ଦ୍ୱାରା ଆଖିତଳେ ପଡିଥିବା କଳାଦାଗ ଦୂର ହୋଇଥାଏ।

ଶାମ୍ପୁ କରିବା ପରେ ଚାଉଳଧୂଆ ପାଣିରେ କେଶକୁ ଧୋଇବା ଦ୍ୱାରା ଏହା କଣ୍ଡିସନର ଭଳି କାର୍ଯ୍ୟ କରେ। ଏହାଦ୍ୱାରା ରୁପି ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୁଏ ଓ କେଶ ଶୀଘ୍ର ବଢ଼େ। ରାତିରେ ଶୋଇବା ପୂର୍ବରୁ ଏକ କଟନ କପଡ଼ାରେ ଚାଉଳଧୁଆ ପାଣିକୁ ଆଖିର ଚାରିପାଖରେ ଲଗାଇବା ଦ୍ୱାରା ଆଖିତଳେ ପଡିଥିବା କଳାଦାଗ ଦୂର ହୋଇଥାଏ।

ଚାଊଳ ଧୁଆ ପାଣି ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ହଜମ ଶକ୍ତି ବଢ଼େ। ଦେହ ଦରଜ ହେଉଥିଲେ ଏହି ପାଣି ପିଅଲେ ବ୍ୟଥା ଦୂର ହୁଏ। ଏହା ସର୍ଦ୍ଦିରୁ ଦିଏ ମୁକ୍ତି। ଲଗାତର ବାନ୍ତି ହେଉଥିଲେ ଦିନକୁ ୨ରୁ୩ ଥର ଏକ କପ୍‌ ଚାଉଳଧୁଆ ପାଣି ପିଇଲେ ଲାଭ ମିଳେ।

ପଢନ୍ତୁ;  ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି: ଟସ୍‌ ଜିଣି ବ୍ୟାଟିଙ୍ଗ୍‌ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଲେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ

Related posts

ଭାବୀ ପତ୍ନୀ କେମିତି ହୋଇଥିବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା

ENO Beuro

କୋଷ୍ଠକାଠିନ୍ୟ ସମସ୍ୟା ପାଇଁ ଚିନ୍ତିତ ଅଛନ୍ତି କି? ଏଥିରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବାକୁ କରନ୍ତୁ ଏହି ଆସନ

ENO Beuro

ନିଜର ଉଚ୍ଚତା ବଢେଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କି? ତେବେ କରନ୍ତୁ ଏହି ସହଜ ଯୋଗାସନ

ENO Beuro

Leave a Comment