LIFESTYLE

ପାଦ ଜଳାପୋଡ଼ା ପାଇଁ ରାମବାଣ ସଦୃଶ କାମ କରିଥାଏ ମିଶ୍ରି ! ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ଫାଇଦା ସମ୍ପର୍କରେ

ସାଧାରଣତ ଘରେ ମିଶ୍ରିକୁ ଭଗବାନଙ୍କ ପ୍ରସାଦ ଭାବେ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇଥାଏ। ଏହାର ଶୁଦ୍ଧତା ପାଇଁ ଦେବିଦେବତାଙ୍କ ପାଖେ ଭୋଗ ଲଗାଯାଇଥାଏ। କେବଳ ସ୍ଵାଦରେ ମିଠା ପାଇଁ ନୁହେଁ ଏହାକୁ ଖାଇବା ଦ୍ଵାରା ଶରୀରରେ ଅନେକ ରୋଗ  ମଧ୍ୟ ଦୂର ହୋଇଥାଏ।

ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ମିଶ୍ରିର ଉପକାରୀତା ବିଷୟରେ-

  • ଗଳା ପାଇଁ ମିଶ୍ରିକୁ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇପାରିବ । ଦୀର୍ଘଦିନ ଧରି ଗଳାରେ କଫ ଆଦି ସମସ୍ୟା ଦେଖା ଦେଇଥିଲେ ମିଶ୍ରିକୁ ଖାଆନ୍ତୁ । ଏହା ଦ୍ୱାରା ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇଥାଏ । ଏହାକୁ ଜଳରେ ମିଶାଇ ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ଆରାମ ମିଳିଥାଏ । ଏହା ଦ୍ୱାରା ଶରୀରକୁ ଶକ୍ତି ମିଳିଥାଏ । ଏହା ସହିତ ତାଜା ଅନୁଭୂତି ହୋଇଥାଏ ଏବଂ କିଛି ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗରମ ଲାଗି ନଥାଏ।
  • ପାଟିରେ ଘା’ ହୋଇଥାଏ ତେବେ ମିଶ୍ରିକୁ ଗୁଜୁୁରାତି ସହିତ ମିଶାଇ ପେଷ୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ଲଗାନ୍ତୁ।
  • ପାଦ ଜଳାପୋଡ଼ା ହେଉଥିଲେ ଲହୁଣୀ ସହିତ ମିଶ୍ରିକୁ ସମାନ ପରିବାଣରେ ମିଶାଇ ଲଗାନ୍ତୁ।
  • ମିଶ୍ରିକୁ ଦୁଗ୍ଧ ସହିତ ମିଶାଇ ଖାଇବା ଦ୍ୱାରା ଯୌନ ସମ୍ବଦ୍ଧିତ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇଥାଏ ଏବଂ ଏହା ସଂପର୍କିତ ସମସ୍ତ ଫାଇଦା ମିଳିଥାଏ।

ପଢନ୍ତୁ;

ବିନା ଖର୍ଚ୍ଚରେ ଘରୋଇ ଉପଚାରରେ ଦୂରକରିପାରିବେ ଆଣ୍ଠୁ ଏବଂ କହୁଣୀରେ କଳା ଅଂଶ ! ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି ?

 

Related posts

ତ୍ଵଚାର ତେଲିଆ ଅଂଶକୁ ଦୂର କରେ “ପାନପତ୍ର”, ଜାଣନ୍ତୁ କିପରି କରିବେ ଏହାର ବ୍ୟବହାର

ENO Beuro

ଅନେକ ରୋଗକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାରେ ସହାୟତ କରିଥାଏ ଗ୍ରୀନମଟର ;ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା, ଏଥିରେ ରହିଥିବା କେତେକ ଉପକାରୀତା ସମ୍ବନ୍ଧରେ

ENO Beuro

କେମିକାଲ ହେୟାର କଲର କରିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ପ୍ରାକୃତିକ ଉପାୟରେ କିପରି କେଶକୁ ରଙ୍ଗ କରିପାରିବେ? ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେ ସମ୍ପର୍କରେ

ENO Beuro

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More