• Home
  • LIFESTYLE
  • ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣାଇବୁ ଟୁଥପେଷ୍ଟର କିଛି ଏଭଳି ବ୍ୟବହାର ସଂପର୍କରେ ,ଯାହା ଆପଣଙ୍କ କାମରେ ନିଶ୍ଟୟ ଆସିବ !
LIFESTYLE

ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣାଇବୁ ଟୁଥପେଷ୍ଟର କିଛି ଏଭଳି ବ୍ୟବହାର ସଂପର୍କରେ ,ଯାହା ଆପଣଙ୍କ କାମରେ ନିଶ୍ଟୟ ଆସିବ !

ସାଧାରଣତଃ ଟୁଥପେଷ୍ଟକୁ ଦାନ୍ତ ସଫା କରିବା ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇଥାଏ। କିନ୍ତୁ ଟୁଥପେଷ୍ଟକୁ ଅନ୍ୟ ଉପାଯରେ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ। ଏହାର ଅନେକ ଉପକାରିତା ରହିଛି। ଟୁଥପେଷ୍ଟର କିଛି ଏଭଳି ବ୍ୟବହାର ସଂପର୍କରେ ଜାଣନ୍ତୁ ଯାହା ଆପଣଙ୍କ କାମରେ ନିଶ୍ଟୟ ଆସିବ।

ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେ ସମ୍ପର୍କରେ-

  • ମାଚିସ କାଠି ଅଧିକାଂଶ ସମୟରେ ଗୋଟିଏ କାରଣରୁ ଜଳି ନଥାଏ । ଯଦି ତାହା ଓଦା ଥାଏ । ତେବେ ଏହିସମୟରେ ଆପଣ ମାଚିସ କାଠିର ବାରୁଦ ଥିବା ଅଂଶକୁ ଟୁଥପେଷ୍ଟଦ୍ୱାରା ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ଆସ୍ତରଣ କରି ଦିଅନ୍ତୁ । ପୁଣି ତାକୁ ପାଣିରେ ଭିଜାଇ ଦିଅନ୍ତୁ । ଏହାପରେ ଏକ ଶୁଖିଲା କପଡାରେ ତାକୁ ପୋଛି ଜଳାନ୍ତୁ ଦେଖିବେ ତାହା ନିଶ୍ଚୟ ଜଳିବ।
  • ଯଦି ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ଜୋତା କିମ୍ବା ସୁଜକୁ ଟୁଥପେଷ୍ଟ ଦ୍ୱାରା ସଫା କରନ୍ତି ତେବେ ସେଥିରେ ଯେତେ କଠିନ ଦାଗ ଲାଗିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ତାହା ହଟି ଯାଇଥାଏ।
  • ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ମୋବାଇଲ ସ୍କିନରେ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ଦାଗ ଲାଗି ଯାଇଛି ଆଉ ଯେତେ ଯାହା କଲେ ମଧ୍ୟ ତାହା ଲିଭିବାକୁ ନାରାଜ ତେବେ ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଆପଣ କଣ କରିବେ ନା ସେହି ସ୍ଥାନରେ କିଛି ମାତ୍ରାରେ ଟୁଥପେଷ୍ଟ ଲଗାଇ ଦିଅନ୍ତୁ। ଏବଂ ତାକୁ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ଛାଡି ଦିଅନ୍ତୁ । ତେବେ ଶୁଖିଯିବା ପରେ ତାକୁ ଏକ ସଫା କପଡାରେ ପୋଛି ଦିଅନ୍ତୁ । ଏଥର ଦେଖିବେ ଆପଣଙ୍କ ମୋବାଇଲ ପୁରାପୁରି ନୁଆ ଦେଖାଯାଉଥିବ।

ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣାଇବୁ ଟୁଥପେଷ୍ଟର କିଛି ଏଭଳି ବ୍ୟବହାର ସଂପର୍କରେ ,ଯାହା ଆପଣଙ୍କ କାମରେ ନିଶ୍ଟୟ ଆସିବ ! colgtae

ପଢନ୍ତୁ;

ମିଠା ଖାଇବା ଶରୀର ପାଇଁ କେତେ ଉପଯୋଗୀ ଜାଣନ୍ତୁ

Related posts

ପିଆଜ ପୁରୁଷମାନଙ୍କ ପାଇଁ କେତେ ଉପଯୋଗୀ ଜାଣନ୍ତୁ

Krishna Kumar Manoj

ପାର୍ଟନରଙ୍କୁ ଖୁସି କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କି ? ତେବେ ଏହି ସବୁ କଥା ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ

Krishna Kumar Manoj

ଏସିରେ ଅଧିକ ସମୟ ରହିବା ଦ୍ୱାରା ଶରୀର ଉପରେ କି ପ୍ରଭାବ ପକାଏ ଜାଣନ୍ତୁ ?

Krishna Kumar Manoj

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More