LIFESTYLE

ପୂଜାପାଠ ବ୍ୟତୀତ କର୍ପୁର ଆଉ କେଉଁ କେଉଁ କାମରେ ଲଗାଯାଏ ଜାଣନ୍ତୁ

କର୍ପୁରରେ  ଉପଚାର

କର୍ପୁର ପୂଜାପାଠ ଓ ଭୋଗରାଗ ଆଦିରେ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଏ । ଏହା ବ୍ୟତିତ କର୍ପୁର ଓ ତା ‘ର ତେଲ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପକ୍ଷେ ବେସ ଲାଭ କାରୀ ହୋଇଥାଏ । ତ୍ଵଚାରେ ବ୍ରଣ କିମ୍ବା ଅନ୍ୟ ସମସ୍ୟା ହୋଇଥିଲେ ଅଳ୍ପ କର୍ପୁର ସହ ନଡିଆ ତେଲ ମିଶାଇ ମାଲିସ କରନ୍ତୁ । ଏହା ଦ୍ଵାରା ତ୍ଵଚା ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇଯିବ ।

ଶରୀରର କୌଣସି ସ୍ଥାନରେ ଘା ହୋଇଥିଲେ କର୍ପୁରକୁ ପାଣିରେ ମିଶାଇ ଘା ଉପରେ ଲଗାନ୍ତୁ । ଥଣ୍ଡା ଲାଗିବା ସହ ଘା ଦୂର ହୋଇ ଯିବ । ତ୍ଵଚା ପୋଡି ଯାଇଥିଲେ ଉକ୍ତ ସ୍ଥାନରେ କର୍ପୁର ଲଗାନ୍ତୁ । ପୋଡା କମିଯିବା ସହିତ ଚିହ୍ନ ରହିବ ନାହିଁ ।

ଅବସାଦ କି ଚିନ୍ତାରେ ଥିଲେ ମୁଣ୍ଡରେ କର୍ପୁର ତେଲ ମାଲିସ କରନ୍ତୁ । ଏହା ଦ୍ଵାରା ମାନସିକ ଶାନ୍ତି ମିଳିବା ସହ ଚିନ୍ତା ଧୀରେ ଧୀରେ କମିବାକୁ ଲାଗି ଥାଏ । ଏହି ତେଲ ଲଗେଇବା ମୁଣ୍ଡ ବିନ୍ଧା ଭଲ ହୋଇଯିବ ।

କର୍ପୁର ତେଲରେ ନଡିଆ ତେଲ ମିଶାଇ ମୁଣ୍ଡରେ ଲଗାନ୍ତୁ । ଏହା ଦ୍ଵାରା କେସ ଝଡିବା ହ୍ରାସ ହେବ । ମୁଣ୍ଡରେ ରୂପୀ ହୋଇଥିଲେ କର୍ପୁର ତେଲ ଲଗାଇଲେ ରୁପି ଦୂର ହୋଇଯିବ ।

ଗୋଇଠି ଫାଟିଥିଲେ ଗରମ ପାଣିରେ କର୍ପୁର ମିଶାଇ ସେଥିରେ ପାଦ ବୁଡାନ୍ତୁ । ଏହା ଦ୍ଵାରା ଫଟା ଗୋଇଠିକୁ ଆରମ ଲାଗିବା । କିଛି ଦିନ ଭିତରେ ଗୋଇଠି ଫଟା ଦୂର ହୋଇଯିବ ।

ଆଣ୍ଠୁଗଣ୍ଠି ସମସ୍ୟା ଥିଲେ କର୍ପୁର ତେଲ ମାଲିସ କରନ୍ତୁ । ଏହା ଦ୍ଵାରା ଯନ୍ତ୍ରଣା ଦୂର ହୋଇଯିବ । ମାଂସପେଶୀ ଦରଜକୁ ମଧ୍ୟ ଏହା ଦୂର କରିବାରେ ସହାୟକ ହୋଇଥାଏ ।

ପଢନ୍ତୁ ;

ଆପଣ ଦିନସାରା ବ୍ୟସ୍ତତାରେ ରହୁଛନ୍ତି କି ? ତେବେ ପଡିପାରେ ମସ୍ତିଷ୍କରେ କୁ ପ୍ରଭାବ

Related posts

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ,ସୋରିଷ ତେଲର ଉପକାରୀ ଗୁଣ

ENO Beuro

ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ବହୁ ଉପକାରୀ ଛତୁ, ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ଉପକାରିତା ସମ୍ପର୍କରେ

Ratnamani Moharana

ମେହେନ୍ଦୀ ହାତର ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି କରିବା ସହ ଶରୀର ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଉପକାରୀ ! ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର ଉପକାରିତା ସମ୍ପର୍କରେ

ENO Beuro

Leave a Comment