LIFESTYLE

ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଦିନରେ ପ୍ରଚୁର ପାଣି ପିଇବା ଦ୍ଵାରା ଅମକୁ କେଉଁ ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳେ ଜାଣନ୍ତୁ ?

ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଦିନରେ ପିଅନ୍ତୁ ପ୍ରଚୁର ପାଣି

ଗ୍ରୀଷ୍ମ ସମୟରେ ଶରୀରକୁ ଅଧିକ ପରିମାଣରେ ଜଳ ଆବଶ୍ୟକ ହୋଇଥାଏ । ତେଣୁ ଆବଶ୍ୟକତାଠାରୁ କମ ପାଣି ପିଇଲେ ଏହାର କୁପ୍ରଭାବ ବିଶେଷ କରି କିଡ୍‌ନୀ ଉପରେ ପଡିଥାଏ । କାରଣ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଦିନରେ ଆମ ଦେହରୁ ଅଧିକ ଝାଳ ବାହାରି ଥାଏ । ଯାହା ଫଳରେ ଆମ ଦେହରୁ ଜଳିୟ ଅଂଶ କମ ହୋଇଥାଏ ।

ଯଦି ଆମେ ପାଣି ଠିକ୍‌ ଭାବେ ନ ପିଇବା ତେବେ କିଡ୍‌ନୀରେ ଷ୍ଟୋନ ବା ପଥୁରି ସମସ୍ୟା ଦେଖାଯାଇଥାଏ । ତେଣୁ ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଦିନେ ପ୍ରତୁର ପାଣି ପିଇବା ଦ୍ଵାରା ଆମ ସରିର ସୁସ୍ଥ ରହେ ।

ଖରା ଦିନେ ପ୍ରଚୁର ପାଣି ପିଇବା ସହ ବିଭିର୍ନ୍ନ ଥଣ୍ଡା ଜାତୀୟ ପାନୀୟ ଆପଣ ଗ୍ରହଣ କରିପାରିବେ । ଆପଣ ଫଳ ମଧ୍ୟ ଖାଇ ପାରିବେ ।

ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଦିନେ ବିଶେଷ କରି ସଫା ସୁତୁରା ରହିବା ଦରକାର୍ ।  ସଫା ସୁତୁରା ନ ହେଲେ ଦେହରୁ ଦୁର୍ଗନ୍ଧ ବାହାରିବା ସହ ଇନ୍‌ଫେକ୍ସନ୍‌ ହୋଇଥାଏ ।

ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଦିନେ ହାଲୁକା  ସୂତାବସ୍ତ୍ର ନ ପିନ୍ଧି ଆମେ ଯଦି ଟେରିଲିନ୍‌ ବା ଟେରିକଟ୍‌ ବସ୍ତ୍ର ବ୍ୟବହାର କରୁ ତେବେବି ଏହା ଆମ ଶରୀରକୁ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଇଥାଏ  ।

ବାହାରକୁ ଯିବା ସମୟରେ ପାଣି ନ ମିଳିବା ସ୍ଥାନରେ ଯଦି ଜଳୀୟ ଅଂଶ ଭରପୁର ଥିବା ଖାଦ୍ୟ ବା ଫଳ ମିଳୁଛି ଏହାକୁ ପ୍ରଚୁର ମାତ୍ରାରେ ଗ୍ରହଣ କରନ୍ତୁ ।

ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଦିନରେ ପ୍ରଚୁର ପାଣି ପିଇବା ଦ୍ଵାରା ଅମକୁ କେଉଁ ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳେ ଜାଣନ୍ତୁ ? drinking water

ପଢନ୍ତୁ ;

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଦାନ କରିବା ଦ୍ଵାରା ଆମକୁ କି ଲାଭ ମିଳେ ଜାଣନ୍ତୁ ?

Related posts

ସୁସ୍ଥ ଓ ନୀରୋଗ ଜୀବନ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କି ? ତେବେ ବଦଳାନ୍ତୁ ନିଜର ଜୀବନଶୈଳୀ

ENO Beuro

ଆପଣ ଜାଣିଛନ୍ତି କି? ଲାଲ ଲଙ୍କା ଖାଇବା ଦ୍ଵାରା ଶରୀରକୁ ଅନେକ ଫାଇଦା! ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେ ସମ୍ପର୍କରେ

ENO Beuro

ନିୟମିତ ଗୁପଚୁପ୍ ଖାଉଛନ୍ତି କି? ଜାଣିରଖନ୍ତୁ ଏହା ଶରୀର ପାଇଁ କେତେ କ୍ଷତିକାରକ!

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More