LIFESTYLE

ଯଦି ମାସେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସବୁଦିନ ଗୋଟେ କଦଳୀ ଖାଇବେ ତେବେ ଜାଣନ୍ତୁ କ’ଣ ହେବ ଆପଣଙ୍କ ସହ

କଦଳୀ ଏକ ସ୍ଵାଦିଷ୍ଟ ଫଳ ଏବୋଂ ଏଥିରେ ବହୁ ପୋଷକ ତତ୍ଵ ରହିଛି । ବହୁତ ସ୍ଵାଦିଷ୍ଟ ଜଳଖିଆ ସହିତ ସୁନ୍ଦର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପାଇଁ ଏହା ବହୁତ ଲାଭ ହେଇଥାଏ । କଦଳୀରେ ପୋଟାସିୟମ ବହୁତ ରହିଛି ଯାହାକି ଆମ ଶରୀରରେ ରୋଗପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ବଢେଇବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ ଏବୋଂ ସାରାଦିନ ଆମକୁ କାମ କରିବାକୁ ଶକ୍ତି ମିଳେ ।

ପୋଟାସିୟମ ସହ ଏଥିରେ ଭିଟାମିନ ବି ଏବୋଂ ଭିଟାମିନ ସି ମଧ୍ୟ ରହିଥାଏ । ଏହାଦ୍ବାରା ଶରୀର ସୁସ୍ଥ ରହିଥାଏ । କୁହାଯାଏ ଯେ ପ୍ରତିଦିନ ଆମକୁ ଗୋଟିଏ ଫଳ ନିଶ୍ଚିନ୍ତ ଭାବରେ ଖାଇବା ଦରକାର । ଆମେ କାମ ଭିତରେ ଏତେ ମଜ୍ଜିଯାଏ ଯେ ଆମ ଶରୀର ପାଇଁ କଣ ଦରକାର ତାହା ବି ଭୁଲିଯାଏ । ତେବେ ଜାଣନ୍ତୁ ଯେ  ଯଦି ମାସେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସବୁଦିନ ଗୋଟେ କଦଳୀ ଖାଇବେ ତେବେ ଜାଣନ୍ତୁ କ’ଣ ଫାଇଦା ମିଳିବ ।

ଆଲସର:

ଯଦି ଆପଣ ଆଲସର ଭଳି ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଇଥାନ୍ତି ତେବେ  ବହୁତ ଖାଦ୍ୟ ପଦାର୍ଥ ଉପରେ କଟକଣା ରହିଥାଏ । କିନ୍ତୁ ଏଥିରେ ନିଶ୍ଚିନ୍ତରେ କଦଳୀ ଖାଇପାରିବେ । ଏତଥିରେ ଆପଣଙ୍କ ପେଟରେ ଜଳାପୋଡା ଏବୋଂ ଏସିଡିଟି ଭଳି ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳେ ।

ଶ୍ଵାସ :

ଯଦି ମାସେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସବୁଦିନ ଗୋଟେ କଦଳୀ ଖାଇବେ ତେବେ ଶ୍ଵାସ ଭଳି ରୋଗରୁ ବହୁ ପରିମାଣରେ ମୁକ୍ତି ପାଇପାରିବେ । ତେଣୁ ଶ୍ଵାସ ସମସ୍ୟା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଏହା ଏକ ଉପକାରୀ ଫଳ ।

ଅବସାଦ :

କଦଳୀକୁ ଖାଇବା ଦ୍ଵାରା ମସ୍ତିଷ୍କ ଥଣ୍ଡା ରହେ, ମନ ପ୍ରଫ୍ହୁଲ୍ଲ ରହେ ଏବୋଂ ଅବସାଦରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳେ ।

ଯଦି ମାସେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସବୁଦିନ ଗୋଟେ କଦଳୀ ଖାଇବେ ତେବେ ଜାଣନ୍ତୁ କ’ଣ ହେବ ଆପଣଙ୍କ ସହ

ପଢନ୍ତୁ, ହି ୪ ଟି ଉପାୟରେ ଜାଣନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କ ସାଥି ଆପଣ ସହ ପ୍ରତାରଣା କରୁନାହାନ୍ତି ତ ?

Related posts

ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି କି ? ଗର୍ଭାବସ୍ଥାରେ ମୋବାଇଲ ଫୋନ୍ ବ୍ୟବହାର କରିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ବିପଦଜନକ । ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର କାରଣ

ENO Beuro

କେବଳ ଚଟପଟା ସରବତ ନୁହେଁ , ଆହୁରି ଅନେକ ଦରକାରୀ କାମରେ ଆସେ ଲେମ୍ବୁ

ENO Beuro

ଜିରା ଓ ଗୁଡ଼ ମିଶ୍ରିତ ପାଣି ପିଇବା ଦ୍ଵାରା ଦୂର ହୋଇଥାଏ ଅନେକ ରୋଗ! ଜାଣିରଖନ୍ତୁ ଏହି ପାନୀୟ ପିଇବା ଦ୍ଵାରା ଶରୀରରୁ କେଉଁ ସମସ୍ୟା ଦୂରହୋଇଥାଏ?

ENO Beuro

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More