LIFESTYLE

ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହ ଝଗଡା ହେଲେ କେଉଁ ସବୁ ଫାଇଦା ମିଳିଥାଏ ଜାଣନ୍ତୁ ?

ପ୍ରତେକ ସଂପର୍କରେ ଭଲପାଇବା ଏବଂ ବିଶ୍ୱାସ ରହିବା ଆବଶ୍ୟକ । ସମସ୍ତେ ଚାହାନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ସଂପର୍କରେ କେବେ କଳି ଝଗଡା ନ ହଉ । ମାତ୍ର ଯେତେ ଯାହା ହେଲେ ବି ପ୍ରତେକ ସଂପର୍କ ମଧ୍ୟରେ କଳି ଝଗଡା ହେବା ସ୍ୱାଭାବିକ । ନିକଟରେ ହୋଇଥିବା ଏକ ଗବେଷଣାରୁ ଜାଣିବାକୁ ମିଳିଛି ଯେ ଯଦି ସଂପର୍କ ମଧ୍ୟରେ କଳି ଝଗଡା ହୁଏ ତେବେ ଅନେକ ଫାଇଦା ମିଳିଥାଏ । ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହ ଝଗଡା ହେଲେ କେଉଁ ସବୁ ଫାଇଦା ମିଳିଥାଏ ?

ଜାଣନ୍ତୁ କ’ଣ ରହିଛି ଫାଇଦା :-

  • ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହ ଝଗଡା ହୋଇଥିଲେ ଆପଣ ତାଙ୍କ ନାଁ ଧରି ଡାକିବା ବନ୍ଦ କରିଦେଇଥାନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଆପଣ ତାଙ୍କ ସହ କଥା ନ ହୋଇ ରହି ପାରନ୍ତି ନାହିଁ । ଏଥିରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ଜଣା ପଡୁଛି ଯେ ଆପଣ କେତେ ତାଙ୍କୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି ।
  • ଝଗଡା ପରେ ଯଦି ଆପଣ ଶାନ୍ତ ହୋଇ ଯାଉଛନ୍ତି ତେବେ ଜାଣି ରଖନ୍ତୁ ଯେ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ଭୁଲଟା ବୁଝୁଛନ୍ତି । ଏବଂ ପରେ ଏହି ଭୁଲକୁ ସୁଧାରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥାନ୍ତି ।
  • ଏହି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀ ଆଗୁଆ ଆପଣଙ୍କୁ ଭୁଲ ମାଗିଥାନ୍ତି ତାହାଲେ ସେ ଆପଣଙ୍କୁ ଅଧିକ ଭଲ ପାଉଛନ୍ତି ବୋଲି ଅନୁଭବ ହୋଇଥାଏ ।
  • ଝଗଡା ହେଲେ ଜାଣିବାକୁ ମିଳେ ଯେ ଆପଣ ତାଙ୍କୁ କେତେ ମିସ୍ କରୁଛନ୍ତି ।
  •  ଝଗଡା ପରେ ଆପଣ ଅପଣଙ୍କର ଜୀବନସାଥୀଙ୍କ ସହିତ ଅଧିକ ଘନିଷ୍ଠ ହୋଇଯାଆନ୍ତି । କାରଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଥୀଙ୍କୁ ଜଣା ଥାଏ ଯେ ଝଗଡା ସମୟରେ ଆପଣ କେତ ଚିନ୍ତାରେ ରହୁଥିଲେ ।

ପଢନ୍ତୁ ;

ସଞ୍ଜୟ ଲିଲା ଭସାଂଲୀଙ୍କ ଆଗାମୀ ସିନେମାରେ ନଜର ଆସିବେ ଏହି ଯୋଡି ।

Related posts

କେଶ ଝଡିବା ଓ ରୂପି ହେବା ସମସ୍ୟାକୁ ଦୂର କରିଥାଏ ଡାଳିମ୍ବ ଚୋପା! ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହି ଚୋପାରେ ଥିବା ଔଷଧୀୟ ଗୁଣ ସମ୍ପର୍କରେ?

ENO Beuro

ସୁନା କିଣିଲା ବେଳେ କେଉଁସବୁ ଦିଗ ପ୍ରତି ସାବଧାନ ରହିବେ ଜାଣନ୍ତୁ?

ENO Beuro

ଚାଲନ୍ତୁ ଜାଣିବା , ବ୍ୟକ୍ତି ନିକଟରେ କେଉଁ ସବୁ ଗୁଣ ଥିଲେ ଆମେ ତାହାଙ୍କୁ ଜଣେ ବିଚାରଶୀଳ ବ୍ୟକ୍ତି ବୋଲି ଭାବିଥାଉ

ENO Beuro

Leave a Comment