• Home
  • LIFESTYLE
  • ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଲାଉ ଜୁସ୍ ର ଉପକାରିତା ବିଷୟରେ
LIFESTYLE

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଲାଉ ଜୁସ୍ ର ଉପକାରିତା ବିଷୟରେ

କିଛି ଲୋକ ଲାଉ ଖାଇବା ପାଇଁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ଶରୀରକୁ ସୁସ୍ଥ ରଖିିବା ପାଇଁ ଲାଉ ସେବନ କରିବା ଜରୁୁରୀ । ଯଦି ଆପଣ ଲାଉ ତରକାରୀ ଖାଇବା ପାଇଁ ଆପଣ ପସନ୍ଦ କରୁ ନାହାନ୍ତି, ତେବେ ଲାଉର ଜୁସ୍ ମଧ୍ୟ ପିଇ ପାରିବେ ।ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଲାଉ ଜୁସ୍ ପିଇବା ଦ୍ଵାରା  ଆମକୁ କି ଲାଭ ମିଳେ ।

ଲାଉରେ ବହୁତ କମ ପରିମାଣର କ୍ୟାଲୋରି ଓ ଫ୍ୟାଟ ଥାଏ । ଯେଉଁ ମାନେ ପତଳା ହେବା ପାଇଁ ଡାଏଟିଂ କରୁଛନ୍ତି ପତଳା  ଶରୀର ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ତେବେ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଲାଉ ଉପକାରୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହେବ । ଏହାସହ ଲାଉରେ ଭରପୁର ପରିମାଣର ଫାଇବର ଥାଏ, ଯାହା ବହୁତ ସମୟ ଧରି ଆପଣଙ୍କୁ ଭୋକରୁ ମଧ୍ୟ ରକ୍ଷା କରେ ।ଯାହା ଦ୍ଵାରା ଆପଣ ମୋତପଣ ରୁ ରକ୍ଷା ପାଇ ପାରିବେ । ଲାଉକୁ ମେଦବହୁଳତା  ରୋଗୀମାନେ ଖାଲି ପେଟରେ ଲାଉ ସେବନ କରିବା ଦ୍ୱାରା ଆରାମ ମିଳିଥାଏ ଏହାର ଜୁସ୍ ମଧ୍ୟ ମେଦବହୁଳତ ରୋଗୀ ପାଇଁ ବହୁତ ଉପକାରୀ ।

ଲାଉ ରସକୁ ତେଲରେ ମିଶାଇ ମୁଣ୍ଡରେ ଲଗାଇବା ଦ୍ୱାରା କେଶ ଝଡୁଥିବା ସମସ୍ୟାରୁ ରକ୍ଷା ମିଳେ । ଏହାସହ ଧଳା ହୋଇଯାଉଥିବା କେଶ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଲାଉ ଜୁସ୍ ବହୁତ ଉପକାରୀ ।ଲାଉ ରସ କୁ ତେଲରେ ମିଶାଇ ଲଗାଇବା ଦ୍ଵାରା କେଶ ଲାମ୍ବା ଓ ଘନ ହୋଇ ଥାଏ ।

କୋଷ୍ଠକାଠିନ୍ୟର ଶିକାର ହେଉଥିଲେ ସକାଳୁ ଉଠି ଗୋଟିଏ ଗ୍ଲାସ ଲାଉ ଜୁସ୍ ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ଏହି ରୋଗରୁ ମୁକ୍ତ ମିଳିଥାଏ । ଲାଉରେ ଥିବା ପୋଷକ ତତ୍ତ୍ୱ ପେଟକୁ ସଫା ରଖେ ଓ ପାଚନ ସମ୍ମନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟରୁ ରକ୍ଷା କରିଥାଏ ।ଲାଉ ରସକୁ ପିଇବା ଦ୍ଵାରା ଆପଣଙ୍କୁ ଫ୍ରେଶ ଲାଗିବ ଓ ଆପଣଙ୍କ ମୁହଁ ସୁନ୍ଦର ଦେଖା ଜୀବ ।

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଲାଉ ଜୁସ୍ ର ଉପକାରିତା ବିଷୟରେ gourd juse

ପଢନ୍ତୁ ;

ପଦ୍ମାବତ୍‌ର ମୁକ୍ତିଲାଭକୁ ନେଇ ବିରୋଧ ଏବଂ ହିଂସା

Related posts

ଲାଲ ମକା କେବେ ଖାଇଛନ୍ତି କି? ଏହା ମୁଖ କର୍କଟ ଓ ସ୍ତନ କର୍କଟ ରୋକିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ! ଜାଣିରଖନ୍ତୁ ଏହାର ଉପକାରିତା ସମ୍ପର୍କରେ

Krishna Kumar Manoj

ନୀତିଦିନ ଖାଆନ୍ତୁ ରସୁଣ, କାରଣ ଏଥିରେ ଭରିରହିଛି ଅବିଶ୍ଵସନୀୟ ଔଷଧୀୟ ଗୁଣ

Krishna Kumar Manoj

ଆଖିର ଦୃଷ୍ଟିଶକ୍ତି କମ ହେବାକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତିତ ଅଛନ୍ତି କି? ଜାଣିରଖନ୍ତୁ ଏଥିପାଇଁ କିଛି ଘରୋଇ ଉପଚାର!

Krishna Kumar Manoj

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More