LIFESTYLE

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ବରଫକୁ ଆମେ କେଉଁ କେଉଁଥିରେ ବ୍ୟବହାର କରି ପାରିବା ?

ବରଫର ବ୍ୟବହାର କେଉଁ ସମୟରେ କରିବା

ଆପଣ ବରଫର ବ୍ୟବହାର ନିତିଦିନଆ ଜୀବନରେ ଅନେକଥର କରୁଥିବେ ।  ସରବତ୍‌ ହେଉ ବା ପାଣି, ଖରା ଦିନେ ସମସ୍ତେ ବରଫର ବ୍ୟବହାର ଅଧିକ କରିଥାନ୍ତି । ଆପଣ ଜାଣିଛନ୍ତି କି? ବରଫର ବ୍ୟବହାର ଅନ୍ୟ କେଉଁ କେଉଁ ଜିନିଷରେ କରାଯାଇ ପାରିବ? ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ବରଫକୁ ଆମେ କେଉଁ କେଉଁଥିରେ ବ୍ୟବହାର କରି ପାରିବା ।

ଯଦି ଆପଣ ଅଧିକ ଖାଇ ଦେଇଛନ୍ତି ଏବଂ ତାହା ହଜମ ହେଉ ନାହିଁ, ତେବେ ବରଫ ଖାଇ ନିଅନ୍ତୁ । ଖାଦ୍ୟ ଶୀଘ୍ର ହଜମ ହୋଇଯିବ ।

ପିତା ଔଷଧ ଖାଇବା ପୂର୍ବରୁ ପାଟିରେ ବରଫ ରଖି ନିଅନ୍ତୁ ଔଷଧ ପିତା ଲାଗିବ ନାହିଁ ।ପ୍ଲାଷ୍ଟିକରେ ବରଫ ଭର୍ତ୍ତି କରି ମୁଣ୍ଡରେ ରଖିଲେ ମୁଣ୍ଡ ବିନ୍ଧା ଭଲ ହୋଇଥାଏ । ଏହା ଫଳରେ ଆପଣଙ୍କୁ ଆରାମ ମିଳିଥାଏ ।

ଆଇବ୍ରୋ ସେପ୍‌ କରିବା ସମୟରେ ଯଦି ଅଧିକ କଷ୍ଟ ହେଉଛି ତେବେ ବରଫକୁ ସେହି ଭାଗରେ ଘସିବା ପରେ ସେପ୍‌ କରନ୍ତୁ କଷ୍ଟ ଜଣା ପଡ଼ିବ ନାହିଁ । ଆଇବ୍ରୋ ସେପ୍‌ କରିବା ସମୟରେ ଯଦି ଟିକେ ଖଣ୍ଡିଆ ହୋଇ ଗଲା ତେବେ ସେ ଜାଗାରେ ବରଫ ଲଗାନ୍ତୁ ।

ନାକରୁ ରକ୍ତ ବାହାରିଲେ ବରଫକୁ ଏକ କପଡ଼ାରେଗୁଡ଼ାଇ ନାକର ଚାରି ପାଖରେ ରଖନ୍ତୁ । କିଛି ସମୟ ପରେ ରକ୍ତ ବାହାରିବା ବନ୍ଦ ହୋଇଯିବ । ବାନ୍ତି ଲାଗୁଥିଲେ ବରଫକୁ ଥଣ୍ଡା ପାଣିରେ ମିଶାଇ ପିଅନ୍ତୁ। ଏମିତି କରିବା ଦ୍ଵାରା ବାନ୍ତି ଲାଗିବା ବନ୍ଦ ହୋଇଯିବ ।


ପଢନ୍ତୁ ;

‘ଯୋଗୀ’ରେ ଏକ ନୂଆ ଯୋଡିକୁ ପରଦାରେ ଦେଖିବାକୁ ପାଇବେ ଦର୍ଶକ

Related posts

ଦୈନିକ ବାଇଗଣ ଖାଇବା ଶରୀର ପାଇଁ କେତେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପଦ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା

ENO Beuro

ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି କି? ପାନ ପତ୍ରରେ ଅନେକ ଔଷଧୀୟ ଗୁଣ ରହିଛି ; ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହାର କିଛି ଉପକାରୀ ଗୁଣ

ENO Beuro

ଚା’ ଛାଣି ସାରିବା ପରେ ପତିକୁ ଫିଙ୍ଗି ଦେଉଛନ୍ତି କି? ଏହି ପତିକୁ ଅନେକ କାମରେ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ ! ଜାଣନ୍ତୁ

ENO Beuro

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More