LIFESTYLE

ମହୁ ଓ ଲେମ୍ବୁ ପାଣି ପିଇବା ଦ୍ଵାରା କି କି ଲାଭ ମିଳେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା

ମହୁ ଓ ଲେମ୍ବୁର ଉପକାରିତା

ଲେମ୍ବୁ ପାଣି ଶରୀର ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ଅଟେ, ଏହା ପ୍ରାୟ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଜଣା । କିନ୍ତୁ ସେହି ଲେମ୍ବୁ ପାଣିରେ ଯଦି ଆମେ ମହୁ  ମିଶାଇ ପିଇବା ତେବେ ଏହା ଶରୀରକୁ ଗୋଟିଏ ନୁହେଁ ବଂର ବହୁତ ଗୁଡିଏ ଲାଭ ଦେଇଥାଏ ।  ଆଜି ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣାଇବୁ ଲେମ୍ବୁ ପାଣି ସହ ମହୁ  ମିଶାଇ ପିଇଲେ କି କି ଲାଭ ମିଳେ ।

ଆଜି କାଲି ଲୋକ ମାନେ ସକାଳୁ ଉଠି ଚା କିମ୍ବା କଫି ପିଉଛନ୍ତି ଯାହା ସରିର ପାଇଁ ବହୁତ କ୍ଷତିକାର । ଏକ ରିସର୍ଚ ରୁ ଜଣାପଡିଛି କି ନିୟମିତ ସକାଳେ ଖାଲି ପେଟରେ ଲେମ୍ବୁ ପାଣିରେ ମହୁ  ମିଶାଇ ପିଇବା ଦ୍ବାରା ବହୁତ ଶୀଘ୍ର ଓଜନ କମ୍ ହୋଇଥାଏ ଓ  ବହୁତ ଜଲଦି ରୋଗ ବି ଦୂର ହୋଇ ଥାଏ ।ଯଦି ଆପଣ ସୁସ୍ଥ ଜୀବନ ଚାହୁଁ ଛନ୍ତି ତେବେ ଘରୋଇ ଉପଚାର ଆପଣାନ୍ତୁ ।

ଗରମ ପାଣିରେ ଲେମ୍ବୁ  ଓ ମହୁ ମିଶାଇ ପିଇବା ଦ୍ଵାରା ପେଟ ସଫା ରହେ। ଏହା ଶରୀରରୁ ଜଳୀୟ ଅଂଶ କମ୍ ହେବାକୁ ଦିଏ ନାହିଁ ।

ଲେମ୍ବୁ ପାଣି ସହ ମହୁ  ମିଶାଇ ପିଇବା ଦ୍ଵାରା  ତ୍ଵଚାରେ ଚମକ ଆଣିବାରେ ସାହାର୍ଯ୍ୟ କରେ । ଏହା ପାଟିରେ ବ୍ୟାକ୍ଟେରିଆ ସୃଷ୍ଟି ହେବାକୁ ଦିଏ ନାହିଁ, ଯାହା ଫଳରେ ପାଟି ଦୁର୍ଗନ୍ଧ ଦୂର ହୁଏ ।

ପଢନ୍ତୁ ;

ରଣବୀର ସିଂହଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ନାୟିକା ହେବେ ଜାହ୍ନବୀ କପୁର

Related posts

ମାଠିଆରୁ ପାଣି ପିଇଲେ ଶରୀରରୁ କେଉଁ କେଉଁ ରୋଗ ଦୂର ହୋଇଥାଏ? ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା

ENO Beuro

ସକାଳୁ ଉଠି ଖାଲି ପେଟରେ ପାଣି ପିଇବା ଦ୍ଵାରା ଆମକୁ କି ଫାଇଦା ମିଳେ ଜାଣନ୍ତୁ ?

ENO Beuro

ଗରମ ଦିନେ ଫେସ୍‌ର ଇନ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଟ ଗ୍ଲୋ ପାଇଁ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ଉପାୟ

ENO Beuro

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More