LIFESTYLE

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଚାଉଳ ପାଣି ପିଇବା ଦ୍ଵାରା କି ଉପକାର ମିଳେ

ଖାଦ୍ୟ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ମତରେ ବିଶ୍ଵର ଅନ୍ୟ ପ୍ରାନ୍ତ ତୁଳନା​‌​‌ରେ ଭାରତୀୟ ଲୋକେ ହିଁ ଚାଉଳ ପ୍ରସ୍ତୁତ ବିଭିନ୍ନ ବ୍ୟଞ୍ଜନ ଖାଇଥାନ୍ତି । ସେଥିପାଇଁ ଭାରତୀୟମାନେ ବେଶ୍ ପରିଶ୍ରମୀ । ପ୍ରାଚୀନ ସମୟରେ ଭିନ୍ନଭିନ୍ନ ପ୍ରାନ୍ତର ଲୋକେ ଚାଉଳ ପାଣିକୁ ନିୟମିତ ପିିଉଥିଲେ । ଶରୀର ପ୍ରତି ଉପାଦେୟ ଏହି ଚାଉଳ ପାଣିର ଆବଶ୍ୟକତା ଏବର ଲୋକେ ବୁଝିବା ନିତାନ୍ତ ଆବଶ୍ୟକ ।

ଚାଉଳ ପାଣିର ଉପକାରିତା

ଅନେକ ବର୍ଷ ତଳେ ବଇଦମାନେ ପିଲା-ବୟସ୍କଙ୍କୁ ଡାଇରିଆ ରୋଗ ହେଲେ ଏହି ପାନୀୟକୁ ପିଇବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଉଥିଲେ ।ସକାଳବେଳା ଏହି ପାଣି ୧ ଗିଲାସ ପିଇଲେ ତାହା ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ଦେଇଥାଏ । ଚାଉଳ ପାଣି ନିୟମିତ ପିଇଲେ ତାହା ଶରୀରର ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ବଢ଼ାଇବା ସହ ତୁରନ୍ତ ଶକ୍ତି ପ୍ରଦାନ କରିଥାଏ ।

ଫାଇବରରେ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଏହି ଚାଉଳ ପାଣି କୋଷ୍ଠକାଠିନ୍ୟ ସମସ୍ୟା ଦୂର କରିବା ସହ ହଜମ ପ୍ରକ୍ରିୟାକୁ ଶକ୍ତି ପ୍ରଦାନ କରେ ।ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ସଂକ୍ରାମକ ରୋଗରୁ ମଧ୍ୟ ଚାଉଳ ପାଣି ପିଇଲେ ଶରୀରକୁ ରକ୍ଷା ମିଳୁଥିବାର ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ମତ ।

ଏହି ପାଣିରେ ସୋଡିୟମ୍ କମ୍ ପରିମାଣରେ ଥିବାରୁ ତାହା ଉଚ୍ଚରକ୍ତଚାପ ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଲାଭଦାୟକ । ଏହା ଦ୍ଵାରା  ଉଚ୍ଚରକ୍ତଚାପ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହୋଇ ଥାଏ ।

ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ମତ ଏହି ପାନୀୟ ପିଇବା ଦ୍ଵାରା  ଶରୀରରେ ଜଳୀୟ ସ୍ତର ଠିକ୍ ରହିଥାଏ । ଅର୍ଶ ରୋଗୀ ପ୍ରତ୍ୟହ ଏହି ପାଣି ପିଇଲେ ସେମାନଙ୍କ କଷ୍ଟ ଦୂର ହୁଏ ।ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ସଂକ୍ରାମକ ରୋଗରୁ ମଧ୍ୟ ଚାଉଳ ପାଣି ପିଇଲେ ଶରୀରକୁ ରକ୍ଷା ମିଳେ ।

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଚାଉଳ ପାଣି ପିଇବା ଦ୍ଵାରା କି ଉପକାର ମିଳେ Rice water

ପଢନ୍ତୁ ;

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ବୀନା ନମ୍ବରରେ କିପରି ଚାର୍ଟିଂ କରିବା ହ୍ୱାଟସଆପରେ

Related posts

କୋଷ୍ଠକାଠିନ୍ୟ ସମସ୍ୟା ପାଇଁ ଚିନ୍ତିତ ଅଛନ୍ତି କି? ଏଥିରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବାକୁ କରନ୍ତୁ ଏହି ଆସନ

ENO Beuro

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଲେମନ ଟି ପିଇବା ଦ୍ୱାରା କି କି ଫାଇଦା ମିଳିଥାଏ ?

ENO Beuro

ଚର୍ମ ଜନିତ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଁ ପୁରୁଷଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ଘରୋଇ ଉପଚାର

ENO Beuro

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More