VASTU

ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କର ଏହି ରୁଦ୍ରାକ୍ଷ ପିନ୍ଧିବା ଦ୍ଵାରା କି ଲାଭ ମିଳିଥାଏ ଜାଣନ୍ତୁ 

ରୁଦ୍ରାକ୍ଷରେ ଥାଏ  ଚମତ୍କାର ଶକ୍ତି

କୁହାଯାଏ କି ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କୁ ପ୍ରଶନ କରିବା ବହୁତ ସହଜ । ଶିବଙ୍କ ରୁଦ୍ରାକ୍ଷ ସମସ୍ତେ ପିନ୍ଧିବାକୁ ଭଲ ପାଆନ୍ତି ଓ ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ ଏହାକୁ ପବିତ୍ର କରି ପିନ୍ଧିଲେ ଅନେକ ଶୁଭ ଫଳ ପ୍ରାପ୍ତି ହୁଏ ।ଶିବଙ୍କ ପୁରାଣରେ ଏହି ରୁଦ୍ରାକ୍ଷର ମହତ୍ୱ ବର୍ଣ୍ଣନା କରାଯାଇଛି । ଏହି ପୁରାଣରେ ମଧ୍ୟ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ରୁଦ୍ରାକ୍ଷର ବିଶେଷ ମହତ୍ୱ ବର୍ଣ୍ଣନା କରାଯାଇଛି ।

ବହୁ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଭଗବବାନ ଶିବ ଧ୍ୟାନରେ ମଗ୍ନ ଥିଲେ । ଆଖି ଖୋଲିଲା ପରେ ତାଙ୍କ ଆଖିରୁ ଲୁହ ବାହାରିଲା ଯାହା କି ଧରତି ଉପରେ ପଡିଲା । ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କ ଲୁହ ଯେଉଁଠି ପଡିଲା ସେଇ ଜାଗାରେ ରୁଦ୍ରାକ୍ଷର ଗଛ ହେଲା ।

ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କୁ ଯିଏ ମନରୁ ଡାକେ ତାଙ୍କ ମନସ୍କାମନା ଶୀଘ୍ର ପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଯାଏ । ରୁଦ୍ରାକ୍ଷ ନିୟମ ଅନୁସାରେ ପିନ୍ଧିଲେ ବ୍ୟକ୍ତିର ସମସ୍ତ ସମସ୍ୟା ଦୂର ହୋଇଥାଏ ।

ଏକମୁଖୀ ରୁଦ୍ରାକ୍ଷ ଧାରଣ କରୁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି କେବେ ଗରିବ ହୁଅନ୍ତି ନାହିଁ । ସବୁ ବେଳେ ଖୁସିରେ ରୁହନ୍ତି । ଭଗବାନ ଶିବଙ୍କ କୃପା ସବୁବେଳେ ସେହି ଲୋକଙ୍କ ଉପରେ ଥାଏ ।

ରୁଦ୍ରାକ୍ଷ ପିନ୍ଧିବା ଦ୍ଵାରା  ମାଆ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଙ୍କ କୃପା ଏମାନଙ୍କ ଉପରେ ସର୍ବଦା ଥାଏ । ଯଦି କେହି ଖୁସି ରଖିବାକୁ ଚାହୁଁଛି ତେବେ ମୁଖି ରୁଦ୍ରାକ୍ଷ ଧାରଣ କରିବା ଉଚିତ । କେବେ ବି ଧନର ଅଭାବ ରହେ ନାହିଁ ।

ପଢନ୍ତୁ ;

କେଉଁ ରଙ୍ଗର ଗଣେଶ ମୂର୍ତି ପୂଜା କଲେ ଶୁଭ ମିଳିଥାଏ ଜାଣନ୍ତୁ ?

Related posts

ଗୃହରେ ବାରମ୍ବାର ଏସବୁ ଅଘଟଣ ଘଟୁଛି କି ? କୌଣସି ବଡ ଦୁର୍ଘଟଣା ପ୍ରତି ସାବଧାନ ରୁହନ୍ତୁ

ENO Beuro

ଆପଣଙ୍କ ଘରେ ଆର୍ଥିକ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଯାଉଛି କି? ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାର କାରଣ କଣ ହୋଇପାରେ

ENO Beuro

ଜାଣିରଖନ୍ତୁ ସକାଳୁ ଉଠିବା ସମୟରେ କେଉଁ ଜିନିଷ ଦେଖିଲେ ଆମ ଦିନଟି ଅମଙ୍ଗଳରେ କଟିଥାଏ ?

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More