26.1 C
Bhubaneswar
September 28, 2021
EnewsOdia.Com
ଜୀବନଚର୍ଯ୍ୟା

ଦଉଡି ଡିଆଁର ରହିଛି ଅନେକ ଫାଇଦା

କରୋନା କାଳରେ ଏବେ ଚାରିଆଡେ ତାଲାବନ୍ଦ । ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଜିମ୍ ମଧ୍ୟ ଖୋଲା ନାହିଁ । ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଲୋକେ ଘରେ ରହି ଏକ୍ସରସାଇଜ କରୁଛନ୍ତି । ଏଭଳିସ୍ଥିତିରେ ଦଉଡି ଡିଆଁ ହେଉଛି ସବୁଠାରୁ ଭଲ ଏକ୍ସରସାଇଜ୍ । ଆଜ୍ଞା ହଁ ଦଉଡି ଡିଆଁ ଦ୍ୱାରା ଶରୀରକୁ ଅନେକ ଫାଇଦା ମିଳିଥାଏ । ଏହଦ୍ୱାରା ଶରୀରରେ ରକ୍ତ ସଂଚାଳନ ସଠିକ ଭାବେ ହୋଇଥାଏ । ଏହାସହିତ ହାର୍ଟ ସହ ଜଡିତ ସମସ୍ୟା ମଧ୍ୟ ଦୂର ହୋଇଥାଏ । ତେବେ ଆଜି ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଦଉଡି ଡିଆଁର ଫାଇଦା ବିଷୟରେ ।

– ଦଉଡି ଡିଆଁ ଦ୍ୱାରା ବହୁତ ଶୀଘ୍ର ଚର୍ବି ହ୍ରାସ ଘଡିଥାଏ । ଏହା ଜଗିଂ ସହ ସମାନ । ଦଉଡି ଡିଆଁ ଦ୍ୱାରା ବହୁତ ଶୀଘ୍ର କ୍ୟାଲୋରୀ ବର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଥାଏ । ଯାହାଦ୍ୱାରା ଓଜନ ହ୍ରାସ ହୋଇଥାଏ । ଏହାଦ୍ୱାରା ଶରୀରରୁ ଅତିରିକ୍ତ ଚର୍ବି ହ୍ରାସ ହେବା ସହ ଶରୀର ଟୋନ୍ ହୋଇଥାଏ ।

– ଦଉଡି ଡିଆଁ ଦ୍ୱାରା ମନ ଓ ହୃଦୟ ଉଭୟ ଭଲ କାମ କରିଥାଏ । ଏହା ମଧ୍ୟ ଚାପ କମାଇବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ ।

– ସେହିପରି ହାଡ ମଧ୍ୟ ଏହି ଦଉଡି ଡିଆଁ ଦ୍ୱାରା ମଜବୁତ ହୋଇଥାଏ । କିଛି ମହିଳାଙ୍କର ମାସିକା ଋତୁଶ୍ରାବ ପରେ ମାସଂପେଶୀ ଦୁର୍ବଳ ହୋଇଯାଇଥାଏ । ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ଦଉଡି ଡିଆଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଲାଭଦାୟକ ହୋଇଥାଏ ।

ପଢନ୍ତୁ: ଏହି ବ୍ଲଡ ଗ୍ରୁପ୍‌ର ଲୋକେ ଚିକେନ୍‌-ମଟନ୍ ଖାଇବା ମନା

Related posts

ଏହି ୧୦ଟି ଉପାୟରେ ପ୍ରତିଦିନ ଖାଆନ୍ତୁ ଅଁଳା, କିଛିଦିନ ଭିତରେ ଆପଣଙ୍କୁ ମିଳିବ ଅଦ୍ଭୁତ ଫାଇଦା

Ratnamani Maharana

ରାସ୍ତା କଡ଼ରେ ମିଳୁଥିବା ମକା ଖାଇବା ପୂର୍ବରୁ ଜାଣି ନିଅନ୍ତୁ ଏହାର ଖରାପ ପ୍ରଭାବ ବିଷୟରେ…

Ratnamani Maharana

ହୋଲି ରଙ୍ଗରୁ ଆଖି କରନ୍ତୁ ରକ୍ଷା, ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହିସବୁ ଟିପ୍ସ

Ratnamani Maharana

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More