LIFESTYLE

ସକାଳୁ ଖାଲି ପେଟରେ ପିଅନ୍ତୁ ଅଦା ଜୁସ୍‌, ଦୂର ହେବ ଅନେକ ସମସ୍ୟା

ଅଦା କେବଳ ତରକାରୀର ସ୍ଵାଦ ବଢାଇନଥାଏ , ଏହା ଶରୀର ପାଇଁ ବେଶ ଉପକାରୀ। ଅଦାର ଜୁସ ପିଇବା ଦ୍ଵାରା ଅନେକ ଲାଭ ମିଳିଥାଏ। ବିଶେଷ କରି ସକାଳୁ ଖାଲି ପେଟରେ  ଅଦା ଜୁସ୍‌ ପିଇଲେ ଅନେକ ଲାଭ ମିଳିଥାଏ।

ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହାର ଉପକାରିତା ସମ୍ପର୍କରେ-

  • ପ୍ରତିଦିନ ସକାଳୁ ଖାଲି ପେଟରେ ଏକ କପ୍‌ ଅଦା ଜୁସ୍‌ ପିଇଲେ ଶରୀରରେ ରୋଗ ପ୍ରତିରୋଧକ ଶକ୍ତି ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥାଏ। ଏଥିରେ ଭରପୂର ମାତ୍ରାରେ ଆଣ୍ଟି-ଇନଫ୍ଲାମେଣ୍ଟରି ଗୁଣ ଥିବାରୁ ଏହା ମାରାତ୍ମକ କ୍ୟାନସର ରୋଗକୁ ମଧ୍ୟ ଦୂରେଇ ଦେଇଥାଏ।
  • ଆଣ୍ଠୁଗଣ୍ଠି ଦରଜ ଥିଲେ ପ୍ରତିଦିନ ସକାଳୁ ଏକ କପ୍‌ ଅଦା ଜୁସ୍‌ ପିଇଲେ ଏହି ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ମିଳିଥାଏ।
  • ନିୟମିତ ସକାଳୁ ଖାଲି ପେଟରେ ଅଦା ଜୁସ୍‌ ପିଇଲେ ଥକ୍କାପଣ ଦୂର ହୋଇଥାଏ।
  • ଅଦା ଜୁସ୍‌ ପିଇବା ଦ୍ୱାରା ଶରୀରର କୋଷ୍ଠକାଠିନ୍ୟ ରୋଗରୁ ମଧ୍ୟ ରକ୍ଷା କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ । ଚର୍ବି କମ୍‌ କରିବାରେ ମଧ୍ୟ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ ଅଦା। ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ସ୍ୱାଦ ପାଇଁ ଅଦାର ପ୍ରୟୋଗ କରିଥାଆନ୍ତି।
  •  ଅଦା ଜୁସ ଶରୀରରେ ଗ୍ଲୁକୋଜ୍‌ର ପରିମାଣକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରଖିଥାଏ। ଫଳରେ ସୁଗାର ସ୍ତର ବଢି ନ ଥାଏ। ଡାଇବେଟିସ୍‌ ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା  ବେଶ ଫଳପ୍ରଦ।

ସକାଳୁ ଖାଲି ପେଟରେ ପିଅନ୍ତୁ ଅଦା ଜୁସ୍‌, ଦୂର ହେବ ଅନେକ ସମସ୍ୟା ସକାଳୁ ଖାଲି ପେଟରେ ପିଅନ୍ତୁ ଅଦା ଜୁସ୍‌, ଦୂର ହେବ ଅନେକ ସମସ୍ୟା fresh ginger juice

ପଢନ୍ତୁ; ଆଫଗାନିସ୍ତାନରେ ଆତ୍ମଘାତୀ ବିସ୍ଫୋରଣ,୧୨ ମୃତ

Related posts

ଧୂମ୍ରପାନ ଭଳି ମାରାତ୍ମକ କୁଅଭ୍ୟାସରୁ ଦୂରେଇ ରହିବାକୁ କିଛି ଉପାୟ ଜାଣନ୍ତୁ

ENO Beuro

ହୃତପିଣ୍ଡକୁ ସୁସ୍ଥ ରଖିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କି? ତେବେ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ନିୟମ!

ENO Beuro

ଅଣ୍ଡା ସିଝା ପାଣି ଫିଙ୍ଗି ଦେଉଛନ୍ତି କି ? ଏହି ପାଣିର ମଧ୍ୟ ଉପକାରିତା ରହିଛି ! ଜାଣନ୍ତୁ କ’ଣ ?

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More