ଜାଣନ୍ତୁ ଘରୋଇ ଉପାୟରେ ରୋଷେଇଶାଳ ପାଇଁ କିଛି ଟିପ୍ସ

ରୋଷେଇ ଘରେ ଖାଦ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ ଭରପୁର ଥାଏ । ଖାଦ୍ୟକୁ ଠିକରେ କେମିତି ରଖିବେ ଏହା ପ୍ରାୟତ ସମସ୍ତଙ୍କ ଚିନ୍ତା ଥାଏ ।  ପିମ୍ପୁଡି , ଜନ୍ଦା , ଅସରପାଙ୍କ ଡୋରାତ୍ମ୍ୟରୁ ଖାଦ୍ୟଦ୍ରବ୍ୟକୁ ସୁରକ୍ଷିତ ରଖିବା ନିମନ୍ତେ କେତୋଟି ଘରୋଇ ଉପାୟ ପ୍ରୋୟାଗ କରିବା ଉପକାରୀ ।

ରୋଷେଇଶାଳ ଟିପ୍ସ :-

  • ରୋଷେଇ ଘର ଡବାରେ ମିଠା କିମ୍ବା ବିସ୍କୁଟ ଇତ୍ୟାଦି ରଖିଥିଲେ , ସେଥିରେ ପିମ୍ପୁଡି ଲାଗନ୍ତି । ସେଥିରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ ହେଲେ ସୋରିଷ ତେଲ ଡବା ମୁହଁରେ କିମ୍ବା ଚାରିପାଖରେ ଲଗାଇ ଦିଅନ୍ତୁ ।
  • ବେକିଂ ଷୋଡାରେ ଗୁଣ୍ଡ ଚିନି ମିଶାଇ ପିମ୍ପୁଡି ହେଉଥିବା ସ୍ଥାନରେ ପକାଇ ଦିଅନ୍ତୁ । କିଛି ସମୟ ପରେ ପିମ୍ପୁଡି ପଳେଇବେ ।
  •  ପିମ୍ପୁଡି ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ ହେଲେ କିରାସିନ ତେଲକୁ ସ୍ପ୍ରେ ଭଳି ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ ।
  • ଲବଙ୍ଗ ବାସ୍ନାରେ ପିମ୍ପୁଡି ଦୂରେଇ ଜାଆନ୍ତି । ଏଣୁ ଖାଦ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ ଡବାରେ ୨-୩ଟି ଲବଙ୍ଗ ରଖିଲେ ତାହା ନିଶ୍ଚିନ୍ତ କାମ କରେ ।
  • ପିମ୍ପୁଡି ହେଉଥିବା ସ୍ଥାନରେ ହଳଦୀ ଗୁଣ୍ଡ ପକେଇବା ଦ୍ଵାରା ପିମ୍ପୁଡି ଆଉ ହୁଅନ୍ତି ନାହିଁ ।
  •  ଖାଦ୍ୟ ରଖୁଥିବା ସ୍ଥାନରେ ଯଦି ପିମ୍ପୁଡି ହୁଅନ୍ତି ତେବେ ଲକ୍ଷ୍ମଣ ରେଖାରେ ଗାର ପକାଇ ଦିଅନ୍ତୁ । ଏହା ଦ୍ଵାରା ଆଉ ପିମ୍ପୁଡି ହେବେ ନାହିଁ ।

ପଢନ୍ତୁ ;

ବରୁଣଙ୍କ ସହ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ସ୍କ୍ରିନ୍‌ ସେଆର୍‌ କରିବେ ଏହି ହଟ ହେରୋଇନ

ବେକିଂ ଷୋଡାରେ ଗୁଣ୍ଡ ଚିନି ମିଶାଇ ପିମ୍ପୁଡି ହେଉଥିବା ସ୍ଥାନରେ ପକାଇ ଦିଅନ୍ତୁ - 4.5

90%

ପିମ୍ପୁଡି ହେଉଥିବା ସ୍ଥାନରେ ହଳଦୀ ଗୁଣ୍ଡ ପକେଇବା ଦ୍ଵାରା ପିମ୍ପୁଡି ଆଉ ହୁଅନ୍ତି ନାହିଁ - 4.4

88%
4.5/5

Very Good!

ଜାଣନ୍ତୁ ଘରୋଇ ଉପାୟରେ ରୋଷେଇଶାଳ ପାଇଁ କିଛି ଟିପ୍ସ

ରୋଷେଇ ଘରେ ଖାଦ୍ୟ ସାମଗ୍ରୀ ଭରପୁର ଥାଏ । ଖାଦ୍ୟକୁ ଠିକରେ କେମିତି ରଖିବେ ଏହା ପ୍ରାୟତ ସମସ୍ତଙ୍କ ଚିନ୍ତା ଥାଏ ।  ପିମ୍ପୁଡି , ଜନ୍ଦା , ଅସରପାଙ୍କ ଡୋରାତ୍ମ୍ୟରୁ ଖାଦ୍ୟଦ୍ରବ୍ୟକୁ ସୁରକ୍ଷିତ ରଖିବା ନିମନ୍ତେ କେତୋଟି ଘରୋଇ ଉପାୟ ପ୍ରୋୟାଗ କରିବା ଉପକାରୀ ।

No Votes Yet

You're not rated yet