News

ଖରାରେ ଜଳିଲା ରାଜଧାନୀ: ଦିନକରେ ବଢିଲା ୪.୧ ଡିଗ୍ରୀ

ଆକାଶରୁ ବର୍ଷିଲା ନିଆଁ । ଆଜିଯାଏ ଏପରି ଖରା ହୋଇନଥିଲା। ଆସନ୍ତା କାଲି ପ୍ରଚଣ୍ଡ ଉଗ୍ର ରୂପ ନେଇଥିଲା ଗ୍ରୀଷ୍ମ ପ୍ରବାହ । ପାରଦ ୪୩.୭ ଡିଗ୍ରୀ ଟପିଯାଇଥିଲା। ଗୋଟିଏ ଦିନକରେ ରାଜଧାନୀର ତାପମାତ୍ରା  ବଢିଥିଲା ୪.୧ ଡିଗ୍ରୀ। ଖରା ତାତିରେ ଜଳୁଛି ସାରା ଓଡ଼ିଶା। ମଙ୍ଗଳବାର ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ବର ରାଜ୍ୟର ସର୍ବାଧିକ ଉତ୍ତପ୍ତ ସହର  ପାଲଟିଥିଲା। ଏପରି କି, ଟିଟିଲାଗଡ଼ ଓ ତାଳଚେରକୁ ପଛରେ ପକାଇ ଭୁବନେଶ୍ବର ସବୁଠାରୁ ଉତ୍ତପ୍ତ ସହର ଭାବେ ରେକର୍ଡ ହୋଇଛି।

ଭୁବନେଶ୍ବରର ତାପମାତ୍ରା ସର୍ବାଧିକ ୪୩.୭ ଡିଗ୍ରୀ ସେଲସିୟସ୍  ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି। ରାଜ୍ୟରେ ଆହୁରି ୨୪ଘଣ୍ଟା ଲାଗି ରହିବ ତାତି । ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୮ଟି ସହରର ୪୦ ଡିଗ୍ରୀ ଉପରେ ରହିଛି । ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ସର୍ବାଧିକ ତାପମାତ୍ରା ୪୩.୭ ଡିଗ୍ରୀ ସେଲସିୟସ ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି । ଶୁକ୍ରବାର ଠାରୁ ୪ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ କାଳବୈଶାଖୀ  ସମ୍ଭାବନା ରହିଥିବାରୁ ୨୦ ତାରିଖ ଯାଏ ଟିକେ ଆଶ୍ଵସ୍ତି ମିଳିବ ବୋଲି ସୂଚନା ଦେଇଛି ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ
ପଢନ୍ତୁ: ଓଡିଶାର ବିକାଶରେ ବାଧା ଆଣୁଛି ବିଜେଡ଼ି: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି

Related posts

ଚାଲିବ ମୁମ୍ବାଇ ଅହମ୍ମଦାବାଦ ମଧ୍ୟରେ ବୁଲେଟ ଟ୍ରେନ

ENO Beuro

ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ରାୟ: ଇଚ୍ଛା ମୃତ୍ୟୁକୁ ଅନୁମତି ଦେଲେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ

ENO Beuro

ସୁନ୍ଦରୀକୁ ନେଇ ପୁଣି ଅଡୁଆ,ନନ୍ଦନକାନନ ମନା

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment