News

ଦୁର୍ଗମ ଅଞ୍ଚଳର ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲାରେ ବାଇକ୍ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ସେବା ଆରମ୍ଭ

କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ଦୁର୍ଗମ ଅଞ୍ଚଳର ରୋଗୀଙ୍କୁ ସଠିକ ସମୟରେ ମେଡ଼ିକାଲରେ ପହଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ବାଇକ୍ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ସେବା ର ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି । ଦୁର୍ଗମ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏହି ବାଇକ୍ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ରୋଗୀ ସେବାରେ ସାମାନ୍ୟ ସୁଧାର ଆଣିବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଇଥିବା ସହିତ ଏଠାକାର ପ୍ରାଥମିକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରଗୁଡିକରେ  ଆନୁଷଙ୍ଗିକ କର୍ମଚାରୀ , ଦରକାରୀ ଉପକରଣ ଓ ଔଷଧ ଯୋଗାଣ ଉପରେ ପ୍ରାଥମିକତା ଦେବା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଦାବି ହେଉଛି ।

ପ୍ରକୃତିକ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ଦ୍ଵାରା ପରିବେଷ୍ଟିତ କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲାର ଅନେକ ଗାଁ , ଯେମିତି କି ଶୁଆକାଚି, ହରିଚନ୍ଦନପୁର ଓ ଗୋନାସିକା ଭଳି ପାହାଡ଼ ଘେରା ଅଞ୍ଚଳର ଲୋକେ ଏବେ ବି ଗମନାଗମନଜନିତ ସମସ୍ୟାକୁ ସାମ୍ନା କରୁଛନ୍ତି । ବର୍ଷା ଦିନେ ଦୁର୍ଗମ ଗାଁ ମାନଙ୍କରେ ରୋଗୀମାନେ ମେଡ଼ିକାଲରେ ପହଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ସାଙ୍ଗି ଭାର ଉପରେ ଭରଷା କରୁଥିବାବେଳେ ଗର୍ଭବତୀ ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ବୋହିଆଣିବା ଘଟଣା ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଥର ନଜରକୁ ଆସିଥିଲା । ଅଗମ୍ୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ପ୍ରାଥମିକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ର ଗୁଡ଼ିକରେ ରୋଗୀମାନଙ୍କୁ ପହଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ଷ୍ଟ୍ରେଚର ସଂଯୋଜିତ ଏହି ବାଇକ୍ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି ।

ଦୁର୍ଗମ ଅଞ୍ଚଳର ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲ୍ଲାର ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ବାଇକ୍ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ସେବା ଆରମ୍ଭ

ପଢନ୍ତୁ, ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବରେ ଉପକୂଳବର୍ତ୍ତୀ କିଛି ସ୍ଥାନରେ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା , ବଢିବ ଶୀତ

Related posts

ଆସନ୍ତା କାଲି ଓଡ଼ିଶା ଆସୁଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି !

ENO Beuro

ଟାଙ୍ଗିଆରେ ହାଣି ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା, ନାବାଳିକା ଝିଅ ଗୁରୁତର !

ENO Beuro

ସିସିଟିଭି ରେ କଏଦ୍ ହେଲା : ନବଜାତ ଶିଶୁକନ୍ୟାକୁ ରାସ୍ତା କଢରେ ଫିଙ୍ଗି ଦେବାର ଦୃଶ୍ୟ

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More