ଅହେତୁକ ତୈଳ ଦର ବୃଦ୍ଧିର ତୀବ୍ର ପ୍ରତିବାଦରେ ବିଜେଡ଼ିର ୫ ଘଂଟିଆ ହରତାଳ

ଅହେତୁକ ତୈଳ ଦର ବୃଦ୍ଧିର ତୀବ୍ର ପ୍ରତିବାଦରେ ବିଜେଡ଼ିର ୫ ଘଂଟିଆ ହରତାଳ

ଅହେତୁକ ତୈଳ ଦର ବୃଦ୍ଧିର ତୀବ୍ର ପ୍ରତିବାଦରେ ବିଜୁ ଜନତା ଦଳ (ବିଜେଡ଼ି) ର ୫ ଘଂଟିଆ ହରତାଳ । ୭ଟାରୁ ୧୨ଟା ଯାଏଁ ୫ ଘଂଟା ଧରି ରାଜ୍ୟ ବ୍ୟାପି ଆନ୍ଦୋଳନ କରୁଛି ବିଜେଡି । ରାଜ୍ୟରେ ପେଟ୍ରୋଲ-ଡିଜେଲ ଦର ଅସ୍ୱାଭାବିକ ଭାବରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବାରୁ ଏହାର ପ୍ରତିବାଦ କରି ଏହି ହରତାଳ କରୁଛି ବିଜେଡି । ଆଜି ସକାଳୁ ବିଜେଡ଼ି କର୍ମୀମାନେ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଟାୟାର ଜାଳି ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଥିବା ବେଳେ ସ୍କୁଲକଲେଜ ସମେତ ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଗୁଡ଼ିକ ପ୍ରଥମାର୍ଦ୍ଧରେ ବନ୍ଦ ହୋଇ ଯାଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । 

ହରତାଳ ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ ବୋଲି କୁହାଯାଉଥିଲେ ହେଁ ବିଜେଡ଼ି କର୍ମୀମାନେ ରେଳ ଷ୍ଟେସନବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ ଓ ସହରର ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଛକଗୁଡ଼ିକରେ  ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କରି ବସି ରହିଛନ୍ତି ।  ରାଜଧାନୀର ସମସ୍ତ ସ୍କୁଲ କଲେଜ ବସ୍ ଗୁଡ଼ିକ ବନ୍ଦ କରିଦିଆଯିବାରୁ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ଗୁଡ଼ିକ ସ୍ୱାଭାବିକ ଭାବରେ ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଥିଲା । 

ବିଜେଡ଼ି ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କରିଥିବାରୁ ବହୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ସେବା ମଧ୍ୟ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥିବା ଜଣାଯାଇଛି । ଭୁବନେଶ୍ୱର ରେ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ କୁ ମଧ୍ୟ ଅଟକାଯାଇଛି ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି । ତେଣୁ ଏହି ଆନ୍ଦୋଳନ ଯୋଗୁଁ ଲୋକମାନେ ବହୁ ଅସୁବିଧାର ସମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି ।

ପୁରୀ, ,ଭୁବନେଶ୍ୱରକଟକ ଓ ବ୍ରହ୍ମପୁର ରେଳ ଷ୍ଟେସନରେ କର୍ମୀମାନେ ପିକେଟିଂ କରିଥିବା ବେଳେ ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ବ୍ଲକ ଓ ସଦରମହକୁମା ଆଗରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଥିଲା । ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ସେବା ଗୁଡ଼ିକ ଚାଲୁରହିବ ବୋଲି କୁହାଯାଉଥିଲା । କିନ୍ତୁ ବ୍ୟାଙ୍କ ଓ ସରକାରୀ ଦପ୍ତର ଉପରେ ମଧ୍ୟ ବିଜେଡିର ଏହି ହରତାଳର ପ୍ରଭାବ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ।

ଅହେତୁକ ତୈଳ ଦର ବୃଦ୍ଧିର ତୀବ୍ର ପ୍ରତିବାଦରେ ବିଜେଡ଼ିର ୫ ଘଂଟିଆ ହରତାଳ

ଶୁଣନ୍ତୁ ପୁରୁଣା ଓଡିଆ ସୁପର ହିଟ ଗୀତ “ପୁଚୁକୁ ଗାଲି ଫେସନ ବାଲି” ନୂଆ ରୂପରେ