POLITICALS

ବିଜେଡିରେ ମିଶିବେ ବିଜେପି ଓ କଂଗ୍ରେସ ନେତା – ପ୍ରଦୀପ ମହାରଥୀ

୨୦୧୯ ଧର୍ମଯୁଦ୍ଧ ଆରମ୍ଭ ବେଳକୁ ବିଜେପିର ବଳୀୟାନ ନେତାମାନେ ବିଜେଡିକୁ ଲମ୍ଫ ମାରିବେ । କେବଳ ବିଜେଡି ନୁହେଁ, କଂଗ୍ରେସର ହେଭିୱେଟ ମଧ୍ୟ ଆସିବେ । ଏପରିକି ଦୁଇ ଦଳର କିଛି ବିଧାୟକ ଓ କ୍ଷମତାରେ ଥିବା ନେତା ମଧ୍ୟ ବିଜେଡି କ୍ୟାମ୍ପରେ ସାମିଲ ହେଇପାରନ୍ତି । ରବିବାର ଏମିତି ମନ୍ତବ୍ୟ ଛାଡିଛନ୍ତି ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଦୀପ ମହାରଥୀ । ପୂର୍ବରୁ ଖାଦ୍ୟ ଓ ଯୋଗାଣ ମନ୍ତ୍ରୀ ସୂର୍ଯ୍ୟ ନାରାୟଣ ପାତ୍ର ଏମିତି ବାଣ ଛାଡିଥିଲା ବେଳେ ମହାରଥିଙ୍କ ଏ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀକୁ ନେଇ ରାଜନୈତିକ ରଣକୌଶଳର ଏକ ଅଂଶ, ତାହାକୁ ନେଇ ଏବେ ଆରମ୍ଭ ହେଇଛି ଚର୍ଚ୍ଚା ।

ମହାରଥୀ କହିଛନ୍ତି, ବହୁ ବିଜେପି ଓ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ଏବେ ବିଜେଡ଼ିମୂହାଁ । ଆମର ତ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ, କଂଗ୍ରେସର କିଏ ? ବିଜେବିର ନେତା କିଏ ପଦ୍ମ ଦଳ କହୁନି ? କେତେବେଳେ ବିଜେପି କହୁଛି ପୁରୀରୁ ନବକଳେବର ତ ଆଉ କେତେବେଳେ କହୁଛି ସୁନ୍ଦରଗଡରୁ ?

ଏଯାଏଁ ବିଜେପିର ନବକଳେବର ସ୍ଥାନ ଠିକ ହେଇପାରୁନି । ଏ ଦୁଇ ଦଳର ଛାମୁଆଁ ନେତା ବିଜେଡିରେ ଆଗକୁ ସାମିଲ ହେବା ଜଳଜଳ ।

ତେବେ ମହାରଥିଙ୍କ ଏହି ମନ୍ତବ୍ୟକୁ ସମାଲୋଚନା କରିଛି କଂଗ୍ରେସ । ବିରୋଧୀ ଦଳ ମୁଖ୍ୟ ସଚେତକ ତାରା ପ୍ରସାଦ ବାହିନୀପତି କହିଛନ୍ତି, ବିଜେଡିର ଏତେ ଦମ୍ଭ ତ ବିଜେପୁରରେ ଆମ ଦଳ ଲୋକଙ୍କୁ ନେଇ କାହିଁକି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା କରିଛି ? ଯେଉଁମାନେ ଅଲୋଡା, ସେମାନେ ମିଶୁଛନ୍ତି ଓ ଆଗକୁ ମିଶିବେ । ବିଜେପିରେ ଏବେ ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ ଓ ବିଜେଡିରେ ଫେଡାଣ ପର୍ବ ଚାଲିଛି । କଂଗ୍ରେସ ଆଗକୁ ଗୁଣନ ପର୍ବ ଆରମ୍ଭ କରିବ । ଥରେ ଆମର ଗୁଣନ ପର୍ବ ଆରମ୍ଭ ହେଲେ ବିଜେଡି ଓ ବିଜେପି ସଫା ହେଇଯିବେ । ତାରା କହିଛନ୍ତି, କଂଗ୍ରେସରେ ଯୋଗ୍ୟ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅଛନ୍ତି । ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ, ନରସିଂହ ମିଶ୍ରଙ୍କ ଭଳି ନେତା ମଧ୍ୟ ଆମର ଅଛନ୍ତି । ବିଜେଡି ଖାଲି ମୁହଁଫୁଟାଣି ମାରୁଛି ।

ବିଜେପି ବିଧାୟକ ଦଳ ନେତା କନକ ବର୍ଦ୍ଧଣ ସିଂହଦେଓ କଟାକ୍ଷ କରି କହିଛନ୍ତି, ମହାରଥୀ ବିଜେପିରେ ଥିଲେ । ତେଣୁ ସେ ପୁଣି ଘର ୱାପସୀ ଚାହୁଛନ୍ତି । ବିଜେପି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପାର୍ଥୀ ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଘୋଷଣା ହୁଏ । ସାଂସାଦୀୟ ଦଳ ବୈଠକ ଏହି ନିସ୍ପତି ନେଇଥାଏ ।

ବିଜେଡିରେ ମିଶିବେ ବିଜେପି ଓ କଂଗ୍ରେସ ନେତା – ପ୍ରଦୀପ ମହାରଥୀ

ପଢନ୍ତୁ, ଆସନ୍ତା ୧୦ ତାରିଖରୁ ବଢିବ ଶୀତ – ପାଣିପାଗ ବିଭାଗର ପୂର୍ବାନୁମାନ

Related posts

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ନାମାଙ୍କନପତ୍ର ଦାଖଲ କଲେ ସୌମ୍ୟରଂଜନ ,ପ୍ରଶାନ୍ତ ଓ ଅଚ୍ୟୁତ

ENO Beuro

ପଦ୍ମ ଧରିଲେ ସିମୁଳିଅାର ପୂର୍ବତନ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ପଦ୍ମଲୋଚନ ପଣ୍ଡା

ENO Beuro

ବୈଜୟନ୍ତଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ବାଚସ୍ପତିଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ବିଜେଡି ସଂସଦୀୟ ଦଳ ନେତା ଭର୍ତୃହରି

ENO Beuro

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More