POLITICALS

ବିଜେପି ଚାପରେ “କାଳିଆ”ବନ୍ଦ: ବିଜେଡ଼ି

କାଳିଆ ଯୋଜନା ବନ୍ଦ ନେଇ ତେଜିଛି ରାଜନୀତି । ଏ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସିଧାସଳଖ ବିଜେପିକୁ ଟାଣିଛି ବିଜେଡ଼ି। ଦଳ ଅଭିଯୋଗ କରିଛି ବିଜେପି ଚାପରେ ହିଁ କାଳିଆ ଯୋଜନାର ସହାୟତା ବନ୍ଦ   କରିଦିଅଛି। ଆଉ ଏ ନେଇ ରାଜ୍ୟ ମୁଖ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ବିଜେଡ଼ି ଟାର୍ଗେଟ  କରିଛି। ସସ୍ମିତ କହିଛନ୍ତି, ନିର୍ବାଚନ ଆଦର୍ଶ ଆଚରଣ ବିଧି ଲାଗୁରା ଯଥେଷ୍ଠ ପୂର୍ବରୁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର କାଳିଆ ଯୋଜନା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଏଥିପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ଆର୍ଥିକ ଓ ପ୍ରଶାସନିକ ଅନୁମୋଦନ ନିଆଯାଇଥିଲା। ତେବେ ହଠାତ ମୁଖ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନ ଆଦର୍ଶ ଆଚରଣ ବିଧି କଥା ଉଠାଇ କାଳିଆ ଯୋଜନା ସହାୟତାକୁ ବନ୍ଦ କରିବା ଆଦୌ ଗ୍ରହଣୀୟ  ନୁହେଁ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।

ବିଳିବିଳଉଛି ବିଜେଡି: ବିଜେପି

କାଳିଆ ଯୋଜନା ବନ୍ଦ ହେବାନେଇ ବିଜେଡ଼ି ବିଜେପିକୁ ଦାୟୀ କରୁଥିଲାବେଳେ ବିଜେପି ଏହାର ଜବାବରେ କହିଛି, କାଳିଆ ଯୋଜନା ଟଙ୍କା କଣ ବିଜୁ ଜନତା ଦଳ ବାଣ୍ଟୁଥିଲା କି!! ଏହା ଏକ ସରକାରୀ ଯୋଜନା। କାଳିଆ ଯୋଜନା ପାଣ୍ଠିରେ ଆଉ ଟଙ୍କା ନାହି ଏଥିପାଇଁ କାଳିଆ ଯୋଜନାରେ ତାଙ୍କ ବାଣ୍ଟିବା ପାଇଁ ସରକାର  ପଛାଉଛନ୍ତି।  କଳିଆ ଯୋଜନା ଟଙ୍କା ୫୭ ଲକ୍ଷ ଚାଷୀଙ୍କୁ ମିଳିବ। ହେଲେ ବାସ୍ତବରେ କେତେ ଚାଷୀ ଅର୍ଥ ପାଇଲେ ତାହା ଏବେ ବି ଅନ୍ଧାରରେ । ଯେଉଁ ୩୬ ଲକ୍ଷ ଚାଷୀଙ୍କୁ ଅର୍ଥ ମିଳିଲା ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି, ବାସ୍ତବରେ ‌େସତିକି ଲୋକଙ୍କ ପାଖକୁ ମେସେଜ୍ ଯାଇଛି। କିନ୍ତୁ ୩୬ ଲକ୍ଷ ଚା‌ଷୀଙ୍କ ପାଖକୁ ଅର୍ଥ ଯାଇ ନାହିଁ।

ପଢନ୍ତୁ: ମୋଦିଙ୍କ ବାୟୋପିକକୁ ବିରୋଧ କଲା କଂଗ୍ରେସ: ନିର୍ବାଚନ କମିଶନର ଆଗରେ ହେଲା ଫେରାଦ

Related posts

ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ଥମୁନି ନିର୍ବାଚନୀ ହିଂସା: ୭୨ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ୮ ଜଣ ହତ୍ୟାର ଶିକାର

Ratnamani Moharana

ଓଡିଶା ଗସ୍ତରେ ବିଜେପିର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ରଜନାଥ ସିଂହ

Ratnamani Moharana

ସଂସଦରେ ବୈଜୟନ୍ତ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ଗ୍ରହଣ କଲେ ବାଚସ୍ପତି

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment