POLITICALS

ପ୍ରତିବର୍ଷ ନଭେମ୍ବର ୮ରେ ବିଜେପି କଳାଧନ ବିରୋଧୀ ଦିବସ ପାଳନ କରିବ – ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ଦ୍ଵାରା କରାଯାଇଥିବା ବିମୁଦ୍ରିକରଣକୁ ବର୍ଷେ ପୁରିଯାଇଛି । ଏହି ବିମୁଦ୍ରାକରଣ ବର୍ଷପୂର୍ତ୍ତି ନେଇ କେନ୍ଦ୍ର ତୈଳମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ଏକ ପ୍ରେସମିଟ୍  କରିଛନ୍ତି। ପ୍ରତିବର୍ଷ ନଭେମ୍ବର ୮ରେ ବିଜେପି କଳାଧନ ବିରୋଧୀ ଦିବସ ପାଳନ କରିବ ଓ ଜାତୀୟସ୍ତରରେ ମଧ୍ୟ ଏହିଦିନ କଳାଧନ ବିରୋଧୀ ଦିବସ ପାଳନ କରାଯିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

ଠିକ୍ ବର୍ଷେ ପୂର୍ବରୁ ମାନନୀୟ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଶ୍ରୀଯୁକ୍ତ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ସାହାସିକ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଥିଲେ । ୮୬ ପ୍ରତିଶତ ୫୦୦ ଓ ୧୦୦୦ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟର ବୈଧତାକୁ ସମାପ୍ତ କରି ତିନିମାସରେ ନୂଆନୋଟର ପ୍ରଚଳନ କରିଥିଲେ ଓ ୧୦୦୦ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟର ବ୍ୟବହାରକୁ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ବନ୍ଦ କରିଥିଲେ, ଯାହାକି ଏକ ଐତିହାସିକ ପଦକ୍ଷେପ । ପ୍ରଥମେ ପ୍ରଥମେ ସାଧାରଣ ଜନତାଙ୍କୁ କିଛି ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିଥିଲେ ହେଁ ଦୀର୍ଘ ସାଢେ ତିନି ବର୍ଷରେ ଦେଶରୁ କଳାଧନ ଓ ଦୁର୍ନୀତିକୁ ମୂଳୋତ୍ପାଟନ କରିବାକୁ ଏଭଳି ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଇଛି ।

ଏସଆଇଟି ଗଠନ କରିବାକୁ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଦେଇଥିବା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକୁ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ କରାଯାଇଛି । ବେନାମୀ ସମ୍ପତ୍ତି ଜବତ କରାଯାଇଛି । ବେନାମି ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଡିପୋଜିଟ ହୋଇଥିବା ୪ ଲକ୍ଷ କୋଟି ଟଙ୍କା ତଦନ୍ତ ପରିସରଭୃକ୍ତରେ ରହିଛି ବୋଲି ମଧ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ କହିଛନ୍ତି । ଆଗକୁ ଏପରି ଆହୁରି ଅନେକ ଯୋଜନା ରହିଛି ।

ପ୍ରତିବର୍ଷ ନଭେମ୍ବର ୮ରେ ବିଜେପି କଳାଧନ ବିରୋଧୀ ଦିବସ ପାଳନ କରିବ - ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ

ପଢନ୍ତୁ, ମୋବାଇଲ ନମ୍ବର ଓ ଆଧାର ସଂଯୋଗ ଏବେ ହେବ ସହଜ, ଘରେବସି କରିପାରିବେ ଏହି କାମ

Related posts

ବାଙ୍କୀ ବିଧାୟକ ପ୍ରଭାତ ତ୍ରିପାଠୀ ଙ୍କ ଉପରେ ବିଚାର କଲେ ବିଜେଡି ସଭାପତି ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ

ENO Beuro

କର୍ଣ୍ଣାଟକ ନିର୍ବାଚନ: ଭୋଟ ଗଣତି ଆରମ୍ଭ,ବିଜେପି ଆଗୁଆ!

ENO Beuro

Former Odisha Health Minister Syed Mustafiz Ahmed Passed Away After Prolonged Illness

ENO Beuro

2 comments

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More