News

ଜାରି ରହିଛି ବ୍ଳକଗ୍ରାଂଟ ଶିକ୍ଷକ ଓ ଅଧ୍ୟାପକଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ, ସମାଧାନ କେବେ ହେବ ଏନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ

ଜାରି ରହିଛି ବ୍ଳକଗ୍ରାଂଟ ଶିକ୍ଷକ ଓ ଅଧ୍ୟାପକଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ,  ସମାଧାନ କେବେ ହେବ ଏନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ । ୧୪ ଦିନରେ ପହଞ୍ଚିଛି ବ୍ଲକଗ୍ରାଣ୍ଟ ଦାବିରେ ଏହି ଆନ୍ଦୋଳନ । ପ୍ରବଳ ଖରା, ବର୍ଷା ଭିତରେ ବି ଜାରି ରହିଛି ସଂଘର୍ଷ ।

ରାଜଧାନୀର ଲୋୟର ପିଏମଜିରେ ଶିକ୍ଷକ ଓ ଅଧ୍ୟାପକମାନେ ଆନ୍ଦୋଳନ ଜାରି ରଖିଥିଲେ ବି ଏଯାଏଁ ସମାଧାନର ବାଟ ବାହାରିନାହିଁ । ତେଣେ ସ୍କୁଲକଲେଜରେ ପାଠପଢ଼ା ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଛି । ଶିକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ଉପରେ ସରକାରଙ୍କ ନଜର ଅଛି କି ନାହିନ ବୋଲି ସନ୍ଦେହ ଉପୁଜୁଛି ।

ସେପଟେ, ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ନେଇ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ଅନନ୍ତ ଦାସ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଶିକ୍ଷକ ଓ ଅଧ୍ୟାପକଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା ଜାରି ରହିଛି ଓ କେତେବେଳେ ବି ନିଷ୍କର୍ସ ବାହାରିପାରେ । ଯଦିଓ ସମାନ କାମକୁ ସମାନ ଦରମା ଚିନ୍ତାଧାରାକୁ ସରକାର ଗ୍ରହଣ କରୁଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଏହାକୁ ବାସ୍ତବରେ ଲାଗୁ କରିବା କଷ୍ଟକର ବୋଲି ମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି। ଆଜି  ଅଧ୍ୟାପକ ସଂଘ ଓ ସରକାରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆଲୋଚନା ହେବ ।

୧୪ ଦିନର ଏ ସଂଘର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଶିକ୍ଷକ ଓ ଅଧ୍ୟାପକମାନେ ଗଣେଶ ଚତୁର୍ଥୀରେ ରାସ୍ତା ଉପରେ ଗଣେଶଙ୍କ ପୂଜାର୍ଚ୍ଚନା କରିବା ସହ ରାସ୍ତା ଉପରେ ନୂଆଁଖାଇ ମଧ୍ୟ ପାଳିଥିଲେ । ଏହି ଆନ୍ଦୋଳନକୁ କେରଳ, ପଶ୍ଚିମବଂଙ୍ଗ, ମହାରାଷ୍ଟ,ଆନ୍ଦ୍ରପ୍ରଦେଶ ଶିକ୍ଷକ ଆସୋସିଏସନ ମଧ୍ୟ ସମର୍ଥନ ଜଣାଇଛନ୍ତି ।

Related posts

ଧୋକା ଦେଲା ପ୍ରେମିକ : ଜୀବନ ହାରିଲେ କିନ୍ନର

Krishna Kumar Manoj

ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍‌ସିଂ ଜରିଆରେ ପାର୍ବତୀଗିରି ମେଗା ଲିଫ୍ଟ ଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପ ଉଦଘାଟନ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

Krishna Kumar Manoj

ଆଜି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନ

Krishna Kumar Manoj

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More