News

କାଳିଆ ଯୋଜନାରେ କେ​ଳେଙ୍କାରୀ; ଅଢେଇ ଲକ୍ଷ ଅଯୋଗ୍ୟ ହିତାଧିକାରୀ

Ratnamani Moharana
କାଳିଆ ଯୋଜନାକୁ ନେଇ ପ୍ରଥମରୁ ହିଁ ଲାଗି ରହିଛି ବାଦ ବିବାଦ। ବିରୋଧୀ ଦଳ ବହୁ ବାର ଏହି ଯୋଜନାର ସ୍ବଚ୍ଛତା ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଉଛନ୍ତି। ତେବେ ଏହି ଆରୋପକୁ ମିଥ୍ୟା ପ୍ରମାଣିତ କରିବା
POLITICALS

ତ୍ରିରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଗସ୍ତରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି

Ratnamani Moharana
ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି  ଆଜି ଫ୍ରାନ୍ସ, ୟୁଏଇ, ବାହରିନ ଗସ୍ତରେ ଯିବେ। ଏହି ଗସ୍ତର ସବୁଠୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଦିଗଟି ହେଲା ଏହି ତିନୋଟି ଦେଶ କଶ୍ମୀର ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଜାତିସଂଘ ସୁରକ୍ଷା ପରିଷଦରେ ଭାରତକୁ ସମର୍ଥନ
News

ସ୍କୁଲ୍ ବାହାରେ ପ୍ଲାକାର୍ଡ ଧରି ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ପାଇଁ ବିକ୍ଷୋଭ କରୁଛନ୍ତି କୁନି ପିଲା

Ratnamani Moharana
ସ୍କୁଲ୍ ବାହାରେ ପ୍ଲାକର୍ଡ ଧରି ବିକ୍ଷୋଭ କରୁଛନ୍ତି କୁନି କୁନି ପିଲା । ସ୍କୁଲରେ ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଭୋଜନ ମିଳିନଥିବା ଯୋଗୁ ଏପରି ଢଙ୍ଗରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ। ଏଭଳି ଘଟଣା ହେଉଛି ବାଲେଶ୍ୱର
Celebs News

ସେନାରୁ ଫେରି ବିଜ୍ଞାପନ ସୁଟିଂରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଧୋନି

Ratnamani Moharana
ସେନାରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବା ପାଇଁ କ୍ୟାପଟେନ କୁଲ ତଥା ଭାରତୀୟ ଦଳର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି  କ୍ରିକେଟରୁ କିଛି ଦିନ ପାଇଁ ବିରତି ନେଇଥିଲେ | ତେବେ ଧୋନିଙ୍କର ଡ୍ୟୁଟି ଅଗଷ୍ଟ
POLITICALS

ଭାରତର ଜଳଅସ୍ତ୍ର ! ପାକିସ୍ତାନକୁ ଆଉ ପାଣି ଛାଡ଼ିବ ନାହଁ ଭାରତ

Ratnamani Moharana
ପାକିସ୍ତାନକୁ ପାଣି ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛି ଭାରତ ।ଭାରତ ପାଇଁ ରେଳ, ସଡ଼କ ଓ ଆକାଶ ପଥ ବନ୍ଦ କରିଥିବା ପାକିସ୍ତାନ ଏବେ ପାଣି ପାଇଁ ଡହଳ ବିକଳ ହେବ। ପାଣି ପାଇଁ
News

ଦୀର୍ଘ ୬ମାସ ପରେ ପୁଣି ମିଗ୍-୨୧ରେ ଉଡାଣ ଭରିଲେ ଅଭିନନ୍ଦନ

Ratnamani Moharana
ବାଲାକୋଟ ଆକ୍ରମଣ ପରେ ଭାରତୀୟ ସୀମାରେ ପଶିଥିବା ପାକିସ୍ତାନର ଏଫ୍-୧୬  ଲଡୁଆ ବିମାନକୁ ମିଗ୍-୨୧ ବାଇସନ୍ ସାମ୍ନା କରି ତଳକୁ ଖେସେଇ ଦେବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲା । ଯେଉଁଥିରେ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ୱିଙ୍ଗ କମାଣ୍ଡର
News

ଆଧାର ସଫା କରିବ ଫେକ ଆଇଡି

Ratnamani Moharana
ଫେସବୁକ, ଟ୍ୱିଟର, ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ, ହ୍ୱାଟ୍ସଆପ୍ ଭଳି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ସାଇଟ୍ ଗୁଡିକ ଆଧାର ସହ ସଂଯୋଗ ହୋଇପାରେ । ହୁଏତ ଆପଣଙ୍କୁ ଏହା ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ଲାଗୁଥାଇପାରେ, କିନ୍ତୁ ଏଭଳି ହିଁ କିଛି ଖବର ବର୍ତ୍ତମାନ
News

ଦୀର୍ଘ ୩ ସପ୍ତାହ ଧରି ଜଳୁଛି ବିଶ୍ୱର ସବୁଠୁ ବଡ ଜଙ୍ଗଲ ଆମାଜନ

Ratnamani Moharana
ବିଶ୍ୱର ସବୁଠାରୁ ବଡ ଜଙ୍ଗଲରେ ଲାଗିଛି ନିଆଁ । ଦୀର୍ଘ ୩ ସପ୍ତାହ ଧରି ଜଳୁଛି ବ୍ରାଜିଲର ଆମାଜନ ଜଙ୍ଗଲ । ଏବେ ଏହି ନିଆଁ ଅତି ଭୟଙ୍କର ରୂପ ଧାରଣ କରିଛି ।
POLITICALS

ସି ବିଚ୍‌ରେ ଚାହା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ବିକ୍ରି କରୁଛନ୍ତି ମମତା ବାନାର୍ଜୀ

Ratnamani Moharana
ସି ବିଚ୍‌ରେ ଚାହା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରି ବିକ୍ରି କରୁଛନ୍ତି ମମତା ବାନାର୍ଜୀ।  ଗତ ନିର୍ବାଚନରେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ବିଜେପିର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଦେଖି ମମତାଙ୍କ ଦଳରେ ଛନକା ପଶିଛି ।  କୁହାଯାଏ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି ଚା’ ବିକ୍ରି
News

ଚିଲିକା ନିକଟ ସମୁଦ୍ରରେ ବୁଡି ବୁଡି ଯାଉଛି ମାଲେସିଆ ଜାହାଜ

Ratnamani Moharana
ପାଣିରେ ଭାଷୁଛି ୫୦ କୋଟି । ପ୍ରାୟ ୫୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟର ଜାହାଜ ଓ ଏଥିରେ ମହଜୁଦ ଥିବା ତେଲର ଦାମ ବହୁତ ଅଧିକ। ତେବେ ଏହି ସମୁଦ୍ରରେ ଲାଗିଥିବା ମାଲେସିଆ ଜାହାଜ  ଖୁବଜୋରରେ