SPORTS

ଫିଫା ବିଶ୍ୱକପ୍‍ରୁ ବାଦ୍‍ ପଡ଼ିଲା ବ୍ରାଜିଲ୍‍

ବିଶ୍ୱକପ୍‍ରୁ ବାଦ୍‍ ପଡ଼ିଲା ବ୍ରାଜିଲ

ଚଳିତ ବିଶ୍ୱକପର ଅନ୍ୟତମ ସଫଳ ଟିମ କୁହାଯାଉଥିବା ବ୍ରାଜିଲ ଶୁକ୍ରବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଦ୍ୱିତୀୟ କ୍ୱାର୍ଟରଫାଇନାଲ ମୁକାବିଲାରେ ବେଲଜିୟମ ଠାରୁ ପରାସ୍ତ ହେବା ପରେ ବିଦାୟ ନେଇଛି । ଫଳରେ ୬ଷ୍ଠ ଥର ଚାମ୍ପିଅନ ହେବାକୁ ରଖିଥିବା ସ୍ୱପ୍ନ ଧୂଳିସାତ ହୋଇଛି ।

ବେଲଜିୟମ ୨-୧ରେ ବ୍ରାଜିଲକୁ ପରାସ୍ତ କରିବା ପରେ ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି। ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନାର ନିଓନେଲ ମେସି ଓ ପର୍ତ୍ତୁଗାଲର କ୍ରିଷ୍ଟିଆନୋ ରୋନାଲଡେଙ୍କ ଭଳି ବ୍ରାଜିଲର ନେମାରଙ୍କ ମଧ୍ୟ ସମଦଶା ହୋଇଛି । ଉଇରୋପୀୟ ମହାଶକ୍ତି ବେଲଜିୟମ ସଫଳତାର ପହାଡ଼ ଚଢୁଥିବା ବେଳେ ଦକ୍ଷିଣ ଆମେରିକୀୟ ଅଭିଯାନ ମୂଳପୋଛ ହୋଇଛି । ପୂର୍ବରୁ କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନା ମ୍ୟାଚରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆମେରିକୀୟ ଦଳ ଉରୁଗୁଏକୁ ଫ୍ରାନ୍ସ ୨-୦ ଗୋଲରେ ହରାଇ ବିଦାୟ ଦେଇଥିଲା । ବେଲଜିୟମ ଓ ଫ୍ରାନ୍ସ ମଧ୍ୟରେ ଜୁଲାଇ ୧୦ରେ ପ୍ରଥମ ସେମିଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ ଖେଳାଯିବ।

ସେମିଫାଇନାଲରେ ସାମ୍ନାସାମ୍ନି ହେବେ ଫ୍ରାନ୍ସ ଏବଂ ବେଲଜିୟମ । ଷଷ୍ଠ ଥର ପାଇଁ ସେମିରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି ଫ୍ରାନ୍ସ। ୨୦୦୬ ପରେ ପୁଣି ଚଳିତ ଫିଫା ସେମିଫାଇନାଲରେ କମାଲ ଦେଖାଇବ ଫ୍ରାନ୍ସ । ଶୁକ୍ରବାର ମଧ୍ୟରାତ୍ରୀରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଦ୍ୱିତୀୟ କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲରେ ବେଲଜିୟମ ୨-୧ ଗୋଲରେ ବ୍ରାଜିଲକୁ ହରାଇ ସେମିଫାଇନାଲ ଟିକେଟ ହାସଲ କରିଛି । ଜୁଲାଇ ୧୦ ରେ ସେଣ୍ଟ ପିଟର୍ସବର୍ଗରେ ସେମିଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ ଖେଳାଯିବ।

ପଢନ୍ତୁ; ଜୁଲାଇ ୭ ଶନିବାର:ଜାଣନ୍ତୁ ଆଜିର ରାଶିଫଳ

Related posts

ଉଭୟ ମହିଳା ଓ ପୁରୁଷ ହକି ଦଳର ଜର୍ସି ଉନ୍ମୋଚନ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ

ENO Beuro

୨୦୧୯ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କ୍ରିକେଟ ଖେଳ ଜାରି ରଖିବି ,ଏହାପରେ ଅବସର କଥା ଚିନ୍ତା କରିବି : ଯୁବରାଜ ସିଂହ

ENO Beuro

ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ସହ ଯୋଡ଼ି‌ହେଲା ଟାଟା ଷ୍ଟିଲ୍‌

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More