ଫିଫା ବିଶ୍ୱକପ୍‍ରୁ ବାଦ୍‍ ପଡ଼ିଲା ବ୍ରାଜିଲ୍‍

ବିଶ୍ୱକପ୍‍ରୁ ବାଦ୍‍ ପଡ଼ିଲା ବ୍ରାଜିଲ

ଚଳିତ ବିଶ୍ୱକପର ଅନ୍ୟତମ ସଫଳ ଟିମ କୁହାଯାଉଥିବା ବ୍ରାଜିଲ ଶୁକ୍ରବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଦ୍ୱିତୀୟ କ୍ୱାର୍ଟରଫାଇନାଲ ମୁକାବିଲାରେ ବେଲଜିୟମ ଠାରୁ ପରାସ୍ତ ହେବା ପରେ ବିଦାୟ ନେଇଛି । ଫଳରେ ୬ଷ୍ଠ ଥର ଚାମ୍ପିଅନ ହେବାକୁ ରଖିଥିବା ସ୍ୱପ୍ନ ଧୂଳିସାତ ହୋଇଛି ।

ବେଲଜିୟମ ୨-୧ରେ ବ୍ରାଜିଲକୁ ପରାସ୍ତ କରିବା ପରେ ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି। ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନାର ନିଓନେଲ ମେସି ଓ ପର୍ତ୍ତୁଗାଲର କ୍ରିଷ୍ଟିଆନୋ ରୋନାଲଡେଙ୍କ ଭଳି ବ୍ରାଜିଲର ନେମାରଙ୍କ ମଧ୍ୟ ସମଦଶା ହୋଇଛି । ଉଇରୋପୀୟ ମହାଶକ୍ତି ବେଲଜିୟମ ସଫଳତାର ପହାଡ଼ ଚଢୁଥିବା ବେଳେ ଦକ୍ଷିଣ ଆମେରିକୀୟ ଅଭିଯାନ ମୂଳପୋଛ ହୋଇଛି । ପୂର୍ବରୁ କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନା ମ୍ୟାଚରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆମେରିକୀୟ ଦଳ ଉରୁଗୁଏକୁ ଫ୍ରାନ୍ସ ୨-୦ ଗୋଲରେ ହରାଇ ବିଦାୟ ଦେଇଥିଲା । ବେଲଜିୟମ ଓ ଫ୍ରାନ୍ସ ମଧ୍ୟରେ ଜୁଲାଇ ୧୦ରେ ପ୍ରଥମ ସେମିଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ ଖେଳାଯିବ।

ସେମିଫାଇନାଲରେ ସାମ୍ନାସାମ୍ନି ହେବେ ଫ୍ରାନ୍ସ ଏବଂ ବେଲଜିୟମ । ଷଷ୍ଠ ଥର ପାଇଁ ସେମିରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି ଫ୍ରାନ୍ସ। ୨୦୦୬ ପରେ ପୁଣି ଚଳିତ ଫିଫା ସେମିଫାଇନାଲରେ କମାଲ ଦେଖାଇବ ଫ୍ରାନ୍ସ । ଶୁକ୍ରବାର ମଧ୍ୟରାତ୍ରୀରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଦ୍ୱିତୀୟ କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲରେ ବେଲଜିୟମ ୨-୧ ଗୋଲରେ ବ୍ରାଜିଲକୁ ହରାଇ ସେମିଫାଇନାଲ ଟିକେଟ ହାସଲ କରିଛି । ଜୁଲାଇ ୧୦ ରେ ସେଣ୍ଟ ପିଟର୍ସବର୍ଗରେ ସେମିଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ ଖେଳାଯିବ।

ପଢନ୍ତୁ; ଜୁଲାଇ ୭ ଶନିବାର:ଜାଣନ୍ତୁ ଆଜିର ରାଶିଫଳ

ବେଲଜିୟମ ୨-୧ରେ ବ୍ରାଜିଲକୁ ପରାସ୍ତ କରିବା ପରେ ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି। - 4.4

88%

ଫଳରେ ୬ଷ୍ଠ ଥର ଚାମ୍ପିଅନ ହେବାକୁ ରଖିଥିବା ସ୍ୱପ୍ନ ଧୂଳିସାତ ହୋଇଛି । - 4.3

86%
4.4/5

Very Good!

ଫିଫା ବିଶ୍ୱକପ୍‍ରୁ ବାଦ୍‍ ପଡ଼ିଲା ବ୍ରାଜିଲ୍‍

ଚଳିତ ବିଶ୍ୱକପର ଅନ୍ୟତମ ସଫଳ ଟିମ କୁହାଯାଉଥିବା ବ୍ରାଜିଲ ଶୁକ୍ରବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଦ୍ୱିତୀୟ କ୍ୱାର୍ଟରଫାଇନାଲ ମୁକାବିଲାରେ ବେଲଜିୟମ ଠାରୁ ପରାସ୍ତ ହେବା ପରେ ବିଦାୟ ନେଇଛି । ଫଳରେ ୬ଷ୍ଠ ଥର ଚାମ୍ପିଅନ ହେବାକୁ ରଖିଥିବା ସ୍ୱପ୍ନ ଧୂଳିସାତ ହୋଇଛି ।

No Votes Yet

You're not rated yet