LIFESTYLE

ବଢିଲା ବସ୍ ଭଡ଼ା

ଆଜିଠାରୁ ରାଜ୍ୟରେ ବସ ଭଡା ବ଼ୃଦ୍ଧି ହୋଇଛି

ଏବେ ଡିଜେଲ ଦର ୭୦ ଟଙ୍କାକୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥିବାରୁ ବସ ଭଡା ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଥିବା ରାଜ୍ୟ ବସ ମାଲିକ ସଂଘ ମୁଖପାତ୍ର ଦେବାଶୀଷ ନାୟକ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ସାଧାରଣ ଓ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ବସ୍‌ରେ ଏକ ପଇସା ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ଡିଲକ୍ସ ରେ ୨ ପଇସା ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି।

ସାଧାରଣ ବସ୍ ଭଡା କିଲୋମିଟର ପିଛା ଭଡ଼ା ୬୭ ପଇସାରୁ ୬୮ ପଇସାକୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ସେହିପରି ଏକ୍ସପ୍ରେସ୍ ବସର ଭଡା କିଲୋମିଟର ପିଛା ୭୦ପଇସାରୁ ୭୧ ପଇସା , ଡିଲକ୍ସ ବସ୍ ଭଡା କିଲୋମିଟର ପିଛା ୯୫ପଇସାରୁ୯୭ ପଇସା ଏବଂ ଏସି ଡିଲକ୍ସ ବସ୍ ଭଡା କିଲୋମିଟର ପିଛା ୧ଟଙ୍କା ୧୭ ପଇସାରୁ ୧ଟଙ୍କା ୧୯ ପଇସାକୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି ।

ଉଭୟ କେନ୍ଦ୍ର ଓ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଡିଜେଲ୍‌ ଉପରୁ ଶୁଳ୍କ ହ୍ରାସ କଲେ, ବସ୍‌ ଭଡ଼ା କମିବ ବୋଲି ସଂଘ ଦର୍ଶାଇଛି। ଗତ ଜାନୁଆରି ୩୦ ତାରିଖରେ ବସ୍‌ ଭଡ଼ା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥିଲା।

ପଢନ୍ତୁ; ଜାତିସଂଘର ନୂଆ ଆତଙ୍କୀ ତାଲିକା : ହାଫିଜ୍‌ ସୟିଦ ସହ ୧୩୯ ପାକିସ୍ତାନୀ ସାମିଲ

Related posts

ଶରୀରରେ ରକ୍ତହୀନତା ଦୂର କରିଥାଏ “ପିଜୁଳି”! ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାକୁ ନିୟମିତ ଖାଇବା ଦ୍ଵାରା କଣ ଫାଇଦା ମିଳିଥାଏ

ENO Beuro

କମ୍ ବୟସରୁ ବାହାରି ପଡୁଥିବା ପେଟକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତିତ ଅଛନ୍ତି କି ?ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଏହାକୁ କିପରି ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବା

ENO Beuro

ଆପଣ ଜାଣିଛନ୍ତି କି ? ପଇଡ଼ ପାଣି ପିଇବା ଦ୍ୱାରା କ’ଣ ଉପକାର ମିଳିଥାଏ,ଯଦି ଜାଣିନାହାନ୍ତି ?ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେ ସମ୍ପର୍କ ରେ

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment