Loading...

ଝଗଡା ପରେ ଘର ଛାଡିଲେ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମରାନ ଖାନଙ୍କ ପତ୍ନୀ ବୁଶ୍ରା

ଝଗଡା ପରେ ଘର ଛାଡିଲେ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମରାନ ଖାନଙ୍କ ପତ୍ନୀ ବୁଶ୍ରା

ମୁଦ୍ରାସ୍ଫୀତି ଶିଖରରେ ଅଛି । ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି । ବିଶ୍ୱ ସ୍ତରରେ ମଧ୍ୟ ପାକିସ୍ତାନ ଛବି ମଧ୍ୟ ଖରାପ ହୋଇଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ କେବଳ ଜନସାଧାରଣ ଇମ୍ରାନ ଖାନଙ୍କ ପାଖ ଛାଡିବାକୁ ଚାହୁଁନାହାଁନ୍ତି ।

ମୁଦ୍ରାସ୍ଫୀତି ଶିଖରରେ ଅଛି । ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି । ବିଶ୍ୱ ସ୍ତରରେ ମଧ୍ୟ ପାକିସ୍ତାନ ଛବି ମଧ୍ୟ ଖରାପ ହୋଇଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ କେବଳ ଜନସାଧାରଣ ଇମ୍ରାନ ଖାନଙ୍କ ପାଖ ଛାଡିବାକୁ ଚାହୁଁନାହାଁନ୍ତି । ଏପରିକି ତାଙ୍କର ତୃତୀୟ ପତ୍ନୀ ବୁଶ୍ରା ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ଛାଡି ଚାଲିଯାଇଛନ୍ତି । ଯଦି ଏହି ଖବର ସତ ହୋଇଥାଏ ତେବେ, ପାକିସ୍ତାନର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଘରେ ସବୁ ଠିକ୍ ଚାଲିନାହିଁ । ପାକିସ୍ତାନୀ ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ଏହା ଦାବି ହେଉଛି ଯେ ଇମ୍ରାନ ଖାନ ଏବଂ ତାଙ୍କ ତାସିର ପତ୍ନୀ ବୁଶ୍ରା ବିବି ମାନେକାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଝଗଡା ହୋଇଥିଲା । ମାମଲା ଏତେ ଗମ୍ଭୀର ହୋଇଛି ଯେ ବୁଶ୍ରା ବିବି ଇମ୍ରାନ ଖାନଙ୍କ ଇସଲାମାବାଦରେ ନିର୍ମିତ ଘର ଛାଡି ଲାହୋର ଚାଲି ଯାଇଛନ୍ତି । ଏବେ ସେ ତାଙ୍କ ସାଙ୍ଗ ସାନିଆ ଶାହାଙ୍କ ସହ ଅଛନ୍ତି ।

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, ଇମ୍ରାନ ଖାନ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଛାଡିବା ପରେ ତାଙ୍କ ଘରର ସମସ୍ତ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ବଦଳାଇ ଦେଇଛନ୍ତି । ଇମ୍ରାନ ଖାନ ଘରର ବଗିଚା, ରୋଷେୟା ଏବଂ ଡ୍ରାଇଭରକୁ ମଧ୍ୟ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଛନ୍ତି । ଇମ୍ରାନ ଖାନଙ୍କ ଜୀବନରେ ଖରାପ ସମୟ ଚାଲିଛି । ତାଙ୍କୁ କ୍ଷମତାରୁ ହଟାଇବା ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନର ବିରୋଧୀ ଦଳ ଇମ୍ରାନ ଖାନଙ୍କ ପଛରେ ଲାଗିଛନ୍ତି ।

ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସାଂସାରିକ ଜୀବନରେ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିବା ଝଡ ଇମ୍ରାନ ଖାନଙ୍କୁ ଆହୁରି ଦୁର୍ବଳ କରିବ ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି । ପାକିସ୍ତାନୀ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପ୍ରଥମ ବିବାହ ଜେମିମା ଗୋଲ୍ଡ ସ୍ମିଥଙ୍କ ସହ ହୋଇଥିଲା । ଉଭୟ ୧୯୯୫ରେ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ୨୦୦୪ରେ ଉଭୟ ଛାଡପତ୍ର ହୋଇଥିଲେ । ଜେମିମାଙ୍କ ଠାରୁ ୧୧ ବର୍ଷ ଛାଡପତ୍ର ପରେ ଇମ୍ରାନ ଖାନ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ ରେହମ ଖାନଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିଲେ । ତା’ପରେ ଇମ୍ରାନ ଖାନଙ୍କ ସହ ପୂର୍ବତନ ବିବିସି ଟିଭି ଆଙ୍କର୍ ରେହମ୍ ଖାନ୍ ମଧ୍ୟ ବେଶୀ ସମୟ ରହିଲେ ନାହିଁ । ମାତ୍ର ୮ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଉଭୟଙ୍କ ଛାଡପତ୍ର ହୋଇଥିଲା । ଏହା ପରେ ବୁଶ୍ରା ମାନେକାଙ୍କ ସହ ଇମ୍ରାନ ଖାନଙ୍କ ପ୍ରେମ ସଂପର୍କ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଥିଲା ।

ଯଦିଓ ଇମ୍ରାନ ଖାନ ପ୍ରଥମେ ମାନେକାଙ୍କ ସହ ସମ୍ପର୍କକୁ ଅସ୍ୱୀକାର କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ୨୦୧୮ମସିହାରେ ସେ ବୁଶ୍ରାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିଥିବା ସ୍ୱୀକାର କରିଥିଲେ। ବୁଶ୍ରା ଇମ୍ରାନ ଖାନ, ଇମ୍ରାନଙ୍କଠାରୁ ବୟସରେ ବହୁତ ସାନ । ଇମ୍ରାନ ଖାନଙ୍କ ତୃତୀୟ ପତ୍ନୀଙ୍କ ଘରୁ ବାହାରିବା ଖବରକୁ ପାକିସ୍ତାନର ବହୁ ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ ସତ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ କରିଛି ।

Ratnamani Maharana

Shakespeare, in the beautiful garden, among the party. Some of the hall: in fact she was ever to.