News

ତିନି ତଲାକ ଅଧ୍ୟାଦେଶକୁ କ୍ୟାବିନେଟ୍‍ ମଞ୍ଜୁରୀ

ମୁସଲମାନ ମହିଳାଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଐତିହାସିକ ଦିନ । ତିନ୍‌ ତଲାକ୍‌ (ତଲାକ୍‌ -ଏ-ବିଦ୍ଦତ୍‌) ଏକ ଦଣ୍ଡନୀୟ ଅପରାଧ ଆଇନରେ ପରିଣତ ହୋଇଛି । ଏହି ଅଧ୍ୟାଦେଶକୁ ଆଜି କେନ୍ଦ୍ର କ୍ୟାବିନେଟ୍‌ ମଞ୍ଜୁର କରିଛନ୍ତି । ତିନ୍‌ ତଲାକ୍‌ ବିଲ୍‌ରେ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ସଂଶୋଧନ କରାଯିବା ପରେ ଆଜି କ୍ୟାବିନେଟ୍‌ ଅଧ୍ୟାଦେଶକୁ ଅନୁମୋଦନ କରିଛନ୍ତି । କ୍ୟାବିନେଟ୍‌ ବୈଠକରେ ପରେ ଏ ନେଇ କେନ୍ଦ୍ର ଆଇନ ମନ୍ତ୍ରୀ ରବି ଶଙ୍କର ପ୍ରସାଦ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

talaq ଅଧ୍ୟାଦେଶ ତିନି ତଲାକ ଅଧ୍ୟାଦେଶକୁ କ୍ୟାବିନେଟ୍‍ ମଞ୍ଜୁରୀ TALAQ

ଏହି ବିଲ୍‌ ଗତ ଦୁଇଟି ଅଧିବେଶନରେ ରାଜ୍ୟସଭାରେ ପାସ୍‌ ହୋଇ ପାରି ନ ଥିଲା। ଏହି ବିଲ୍‌ ଉପରେ ଆସନ୍ତା ୬ ମାସ ପାଇଁ ଅଧ୍ୟାଦେଶ ଲାଗୁ ରହିବ। ଏହାକୁ ପାସ୍‌ କରିବା ଲାଗି ପୁଣିଥରେ ସଂସଦରେ ଉପସ୍ଥାପନ କରାଯିବ। ଭାଜପା ସରକାର ଏହି ବିଲ୍‌ ପାସ୍‌ କରିବା ପାଇଁ ଜୋର୍‌ଦାର୍‌ ଉଦ୍ୟମ କରୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ କଂଗ୍ରେସ ଏବଂ ବିରୋଧୀ ଦଳ ଏଥିରେ ସହମତି ପ୍ରକାଶ କରି ନ ଥିଲେ। ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ଭାଜପା ସରକାର ଏଥିରେ କେତେକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ମଧ୍ୟ ଆଣିଥିଲେ। ଲୋକସଭାରେ ଏହି ବିଲ୍‌ ପାସ୍‌ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ବଜେଟ ତଥା ମୌସୁମୀ ଅଧିବେଶନରେ ରାଜ୍ୟସଭାରେ ପାସ୍‌ ହୋଇପାରି ନ ଥିଲା।

ପଢନ୍ତୁ;ଜାମିନ ଖାରଜ ପରେ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କଲେ ମହିମା ମିଶ୍ର

Related posts

କ’ଣ ପ୍ରକୃତରେ ଅଟଳ ଜୀ ଆଉ ନାହାନ୍ତି? କେମିତି କହିଦେବି, କେମିତି ମାନିନେବି, ସେ ଆଉ ନାହାନ୍ତି ବୋଲି: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ

Krishna Kumar Manoj

ରାଜଧାନୀ : କାର୍‌ ଭିତରୁ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

Krishna Kumar Manoj

ଜଙ୍ଗଲୀ ଜନ୍ତୁ ଆକ୍ରମଣରେ ମୃତ୍ୟୁ ହେଲେ ସରକାରଙ୍କ ତରଫରୁ ମିଳିବ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା

Krishna Kumar Manoj

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More