News

ସିବିଏସ୍‌ଇ ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ଲିକ୍‌ : ୩୫ ହଜାର ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରି ହୋଇଥିଲା

ହୁଇସିଲବ୍ଲୋୟରଙ୍କୁ ଖୋଜୁଛି ପୁଲିସ୍

କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ପରିଷଦ(ସିବିଏସ୍‌ଇ) ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ଲିକ୍‌ ସମ୍ପର୍କରେ କେତେକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ତଥ୍ୟ କ୍ରାଇମ୍‌ ବ୍ରାଞ୍ଚ୍‌ର ହସ୍ତଗତ ହୋଇଛି । ତେବେ ତଦନ୍ତର ଆଉ ଏକ ବଡ ଖୁଲାସା ପଦାକୁ ଆସିଛି । ଲିକ୍‌ ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ୩୫ ହଜାର ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରି ହୋଇଛି । କିଛି ଅଭିଭାବକ ଲିକ୍‌ ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ୩୫ ହଜାର ଟଙ୍କାରେ ପାଇବା ପରେ ତାକୁ ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ନିଜର ଅର୍ଥ ଉଠାଇବା ପାଇଁ ୫ ରୁ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କାରେ ଅନ୍ୟ ମାନଙ୍କୁ ବିକ୍ରି କରିଥିବାର ଜଣା ପଡିଛି ।

ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଅର୍ଥନୀତି ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ୧୦ଟି ହ୍ବାଟସ୍‌ ଆପ୍‌ ଗ୍ରୁପ୍‌ରେ ଲିକ୍‌ କରାଯାଇଥିଲା। ପ୍ରତି ଗ୍ରୁପ୍‌ରେ ପ୍ରାୟ ୫୦ ଜଣ ସଦସ୍ୟ ଥିଲେ। ସଦସ୍ୟମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅଭିଭାବକ, ଶିକ୍ଷକ-ଶିକ୍ଷୟତ୍ରୀ ଏବଂ ଶିକ୍ଷାର୍ଥୀମାନେ ଥିଲେ ବୋଲି ପ୍ରାଥମିକ ତଦନ୍ତରୁ ଜଣାପଡିଛି ।

ତେବେ କ୍ରାଇମ୍‌ ବ୍ରାଞ୍ଚ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ମୁଖ୍ୟ ଅପରାଧୀ ବା ହୁଇସିଲବ୍ଲୋୟରକୁ ଖୋଜା ଚାଲିଛି । କିଏ ଏହାକୁ ବିଭିନ୍ନ ହ୍ବାଟସ୍‌ ଆପ୍‌ ଗ୍ରୁପ୍‌କୁ ପଠାଇଥିଲେ ସେ ସମ୍ପର୍କରେ ଜାଣିବା ପାଇଁ ତଦନ୍ତ ଜାରି ରହିଛି ।

ପ୍ରଶ୍ନପାତ୍ର ଲିକ୍‌ ହେବା କାରଣରୁ ସିବିଏସ୍‌ଇ ସାନି ପରୀକ୍ଷା କରିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛି । ତେବେ ପ୍ରଶ୍ନପାତ୍ର ଲିକ୍‌ ହୋଇଥିବା କେବଳ ଦିଲ୍ଲୀ – ଏନସିଆର ଓ ହରିୟାନାର ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କର ଗଣିତ ପରୀକ୍ଷା ଦେବାକୁ ପଡିବ ।

ମାତ୍ର ଅନ୍ୟ ସବୁ ରିଜିଅନର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ଦ୍ଵାଦଶ ଶ୍ରେଣୀର ଇକୋନୋମିକ୍ସ ପରୀକ୍ଷା ଦେବେ । ଫଳରେ ଦ୍ଵାଦଶ ଶ୍ରେଣୀର ୩ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ପ୍ରଭାବିତ ହେବେ ବୋଲି ଜଣା ପଡିଛି ।

ସିବିଏସ୍‌ଇ ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ଲିକ୍‌ : ୩୫ ହଜାର ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରି ହୋଇଥିଲା News 1 2

ପଢନ୍ତୁ ;

ଅଣ୍ଡର୍‌ଓ୍ବାଲର୍‌ଡ ଡନ୍‌ ଭୂମିକାରେ ବିଦ୍ୟା ବାଲାନ୍‌

Related posts

ଗୋଟିଏ ସିରିଞ୍ଜ୍‌ ବ୍ୟବହାର କରି ରୋଗୀଙ୍କୁ ଇନ୍‌ଜେକ୍ସନ୍‌, ୪୦ ଜଣ ହେଲେ ଏଚ୍‌ଆଇଭି ଆକ୍ରାନ୍ତ

ENO Beuro

ଜନଗଣନା-୨୦୨୧ର ପ୍ରସ୍ତୁତି ସମୀକ୍ଷା କଲେ କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱରାଷ୍ଟ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ

ENO Beuro

ଦିଲ୍ଲୀ :ସ୍କୁଲରେ ୯ମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ହତ୍ୟା,୩ ଛାତ୍ର ଗିରଫ

ENO Beuro

1 comment

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More