LIFESTYLE

ଚାଣକ୍ୟ ନୀତିରେ ସଫଳ ବିବାହ ପାଇଁ କିଛି ଉପାୟ

ସାମାଜିକ ଜୀବନରେ ବିବାହର ଆବଶ୍ୟକା ସବୁଠୁ ଅଧିକ। ସୁଖ ଓ ଶାନ୍ତିରେ ବସବାସ କରିବାକୁ ସଭିଏଁ ସଫଳ ଦାମ୍ପତ୍ୟ ଜୀବନ ଚାହାଁନ୍ତି । ତେବେ ପ୍ରାୟତଃ ସମସ୍ତେ ବିଭାହରେ ସଫଳ ହୋଇ ନ ଥାଆନ୍ତି । ଏମିତି କି ଚାଣକ୍ୟ ନୀତିରେ ବହୁ ଗୋପନ ରହସ୍ୟ ରହିଛି ଯାହା ଆପଣ ଜାଣି ନ ଥିବେ । ତେବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଚାଣକ୍ୟଙ୍କ ନୀତିରେ ସଫଳ ବିବାହର ଉପାୟ ।

ସଫଳ ବିବାହ ପାଇଁ ଉପାୟ :-

  • ସର୍ବଦା ନିଜ ସମକକ୍ଷ ଅଥବା ନିଜ ସାମାଜିକ ସ୍ତର ଠାରୁ ନିମ୍ନ ବର୍ଗର ଝିଅଘରକୁ ବିବାହ ପ୍ରସ୍ତାବ ପଠାଇବା ଉଚିତ । ନିଜ ସ୍ତର ଠାରୁ ବଡ଼ଘରୁ ଝିଅ ଆଣିଲେ ସମାଜରେ ପୁଅ ନିଜର ସମ୍ମାନ ହରାଇବ ।
  • ପୁରୁଷ ଓ ନାରୀ ପରସ୍ପରଙ୍କ ପ୍ରତି ସମ ପରିମାଣ ସ୍ନେହ ଭାବ ପାଇଁ ଉଦ୍ୟମ ରଖିବା ଆବଶ୍ୟକ । ଏହା ହିଁ ବିବାହର ପ୍ରକୃତ ସଫଳତା ।
  • ସୁନ୍ଦରୀ ନୁହେଁ ପରିବାରର ମୂଲ୍ୟବୋଧ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଉଥିବା ଝିଅକୁ ବାହା ହେଲେ ସମ୍ବନ୍ଧ ସଫଳ ହେବ ଏବଂ ଉଭୟ ପରିବାର ପ୍ରତି ମଙ୍ଗଳମୟ ହେବ ।
  • ଜଣେ ଚତୁରୀ ଏବଂ ନିଷ୍କପଟ ନାରୀ ହିଁ ଉତ୍ତମା ସ୍ତ୍ରୀ। ସେ ନିଜ ସ୍ୱାମୀଙ୍କୁ ସ୍ନେହ କରିବା ସହ ପରିବାରେ ଶାନ୍ତି ଓ ସମନ୍ଵୟତା ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରିବା ଉଚିତ ।
  • ସଭିଏଁ ସୁନ୍ଦରୀ ନାରୀଟିଏ ବାହା ହେବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା ବେଳେ ଚାଣକ୍ୟ ବିପରୀତ କଥା କହିଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଝିଅ ସୁନ୍ଦରୀ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଉତ୍ତମ ପରିବାରର ହୋଇ ନ ଥିଲେ ତାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବା ଅନୁଚିତ ।

ପଢନ୍ତୁ ;

ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ଅନୁସାରେ କେଉଁ ଉପାୟ ଅବଲମ୍ବନ କଲେ ପୁଅ ଝିଅଙ୍କ ବାହାଘର ଶୀଘ୍ର ହୋଇଥାଏ ଜାଣନ୍ତୁ ?

Related posts

ବ୍ରସ , ପାନିଆ ଓ ଟାୱେଲ ଏସବୁ ଜିନିଷ କେତେଦିନ ବ୍ୟବହାର କରିବେ, ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା

ENO Beuro

ଏସିଡ଼ିଟି ଭଳି କଠିନ ସମସ୍ୟାକୁ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କି? ତେବେ ଆପଣାନ୍ତୁ ଏହି ଘରୋଇ ଉପଚାର

ENO Beuro

ଜାମୁକୋଳିରେ ଭରିରହିଛି ଅନେକ ଔଷଧୀୟ ଗୁଣ , ଜାଣନ୍ତୁ ଏହାକୁ ଖାଇବା ଦ୍ଵାରା କି ଲାଭ ମିଳିଥାଏ ?

ENO Beuro

2 comments

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More