24.1 C
Bhubaneswar
December 7, 2021
EnewsOdia.Com
ଦେଶ ବିଦେଶ ନ୍ୟୁଜ୍ ରାଜନୀତି

୧୮୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଜଳକର ଛାଡ଼ କଲେ ପଞ୍ଜାବ ସରକାର

ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳର ଲୋକଙ୍କୁ ଖୁସି କରିବାକୁ ଆଜି ପଞ୍ଜାବ ସରକାର ଏକ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି | ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ପଞ୍ଜାବ ସରକାର ପାଣି ବିଲ୍ ଛାଡ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ଆସନ୍ତା ବର୍ଷ ହେବାକୁ ଥିବା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଆଜି ଏହି ବଡ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଚନ୍ନି କ୍ୟାବିନେଟ୍ ନିୟମିତ ଭାବରେ ଗ୍ରୁପ୍-ଡି ପଦବୀ ପାଇଁ ନିଯୁକ୍ତ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି |ତେବେ ପାଣି ବିଲ ଛାଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି ପରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଉପରେ ପ୍ରାୟ ୧୮୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଅତିରିକ୍ତ ବୋଝ ପଡିବ | ଏଥିସହ ଏଣିକି ମାସିକ ୫୦ ଟଙ୍କା ଚାର୍ଜ କରିବାକୁ କ୍ୟାବିନେଟ୍ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି।

କ୍ୟାବିନେଟ ବୈଠକରେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିବା ପରେ ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଚରଣଜିତ ସିଂ ଚନ୍ନି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମେ ପଞ୍ଜାବର ସହରମାନଙ୍କର ୭୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ପାଣି ବିଲ ଛାଡ କରୁଛୁ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, କେବଳ ସହର ନୁହେଁ ବରଂ ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତଗୁଡିକର ପାଣି ବିଲ୍ ମଧ୍ୟ ଛାଡ କରାଯିବ। ଏହା ପ୍ରାୟ ୧,୧୬୮ କୋଟି ଟଙ୍କା ହେବ।

ପଢନ୍ତୁ: ଚତୁର୍ଥ ଥର ପାଇଁ ED ପଚରାଉଚରାରେ ସାମିଲ ହେଲେନି ଜ୍ୟାକଲିନ୍

Related posts

ଦିଲ୍ଲୀରେ ଆଜିଠୁ ୪୫ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବନ୍ଦ ଘରୋଇ ମଦ ଦୋକନ

Ratnamani Maharana

ନା ମିଳୁଛି ମଣିଷଙ୍କ ମୃତଦେହ, ନା ଠିକ୍‌ରେ ପଢ଼ିପାରୁଛନ୍ତି ଶରୀର ବିଜ୍ଞାନ ପାଠ

Ratnamani Maharana

୧୪ ଏପ୍ରିଲ ୨୦୨୨ରେ ରିଲିଜ ହେବ ‘କେଜିଏଫ୍‌-୨’

Ratnamani Maharana

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More