EnewsOdia.Com

ଶନିଦେବଙ୍କୁ ପ୍ରସନ୍ନ କରିବା ପାଇଁ ଜପନ୍ତୁ ଏହି ମନ୍ତ୍ର

ନ୍ୟାୟର ଦେବତା ହେଉଛନ୍ତି ଶନିଦେବ । ପ୍ରତ୍ୟେକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କରାଯାଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ତାର ସଫଳ ପଛରେ ଶନିଦେବ ରହିଥାନ୍ତି । ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଜୀବିକା, ରୋଗ ଏବଂ ସଂଘର୍ଷ ଶନିଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ହିଁ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ହୋଇଥାଏ । ସେହିପରି ଆପଣ ଶନିଙ୍କୁ ପ୍ରସନ୍ନ କରି ଜୀବନର କଷ୍ଟକୁ ଦୂର କରିପାରିବେ । ଏହାସହିତ ସମସ୍ତ କ୍ଷେତ୍ରରେ ସଫଳତା ହାସଲ କରିପାରିବେ । ଯଦି ଆପଣ ଶନିଦେବଙ୍କୁ ଧ୍ୟାନର ସହ ପୂଜା ଅର୍ଚ୍ଚନା କରିବେ ତେବେ ବହୁତ ଶୀଘ୍ର ଫଳ ପ୍ରାପ୍ତି ହେବେ ।

ଶନିଦେବଙ୍କୁ ପୂଜା କଲା ବେଳେ ଏହି କଥା ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ରଖନ୍ତୁ: ଶନିଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତି ସମ୍ମୁଖରେ ପୂଜା କରନ୍ତୁ ନାହିଁ, ଯଦି ଆପଣ ଶନିଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତେବେ ଯେଉଁଠି ଶିଳା ରୂପେ ଶନି ଅଛନ୍ତି ତାଙ୍କୁ ପୂଜନ୍ତୁ । ବରଗଛ ମୂଳେ ଆରଧାନା କରନ୍ତୁ । ଶନିଙ୍କ ପାଖରେ ତେଲ ଦୀପ ଜାଳିବା ଶର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ବୋଲି କୁହାଯାଇଥାଏ । ସବୁଠାରୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କଥା ହେଉଛି ଶନିଦେବଙ୍କୁ ପୂଜା କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ସେମାନଙ୍କର ଆଚରଣ ଏବଂ ବ୍ୟବହାର ଭଲ ରଖିବା ଉଚିତ୍ ।

କିଭଳି କରିବେ ଶନିଦେବଙ୍କ ପୂଜା: ଶନିବାର ଦିନ ପ୍ରଥମେ ଭଗବାନ ଶିବ ବା କୃଷ୍ଣଙ୍କ ଉପାସନା କରନ୍ତୁ । ଏହାପରେ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଶନିଦେବଙ୍କ ମନ୍ତ୍ର ଜପି ବରଗଛ ମୂଳେ ପାଣି ଢାଳନ୍ତୁ । ଏହାପରେ ବୃକ୍ଷ ମୂଳରେ ସୋରିଷ ତେଲର ଦୀପ ଜାଳନ୍ତୁ । ଏହାସହିତ କୌଣସି ଗରିବ ବ୍ୟକ୍ତି ଭୋଜନ କରାନ୍ତୁ । ଏହିଦିନ ଆମିଷ ଆହର ଗ୍ରହଣ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ । ଶନିଦେବଙ୍କୁ ପ୍ରସନ୍ନ କରିବା ପାଇଁ ଶନି ମନ୍ତ୍ର ‘ଓଁ ଶଂ ଶନିଶ୍ଚରାୟ ନମଃ’ ଜପନ୍ତୁ ।

ପଢନ୍ତୁ: ବସନ୍ତ ପଞ୍ଚମୀ ଦିନ ରାଶି ଅନୁସାରେ ଜପ କରନ୍ତୁ ଦେବୀ ସରସ୍ବତୀଙ୍କ ମନ୍ତ୍ର, ଜୀବନରେ ମିଳିବ ଅପାର ସଫଳତା

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

ତକିଆ ତଳେ ରଖନ୍ତୁ ଏହି ଜିନିଷ, ବଦଳିଯିବ ଭାଗ୍ୟ

Ratnamani Maharana

ରାତିରେ ନଖ କାଟିବା ଶୁଭ ନା ଅଶୁଭ!

Ratnamani Maharana

ଘରେ ଲଗାନ୍ତୁ ଦୌଡୁଥିବା ଘୋଡାଙ୍କ ଫଟୋ, ହେବ ଧନର ବର୍ଷା

Ratnamani Maharana

୬ ଦିନରେ ଭାଗ୍ୟ ଚମକାଇବ ଲୁଣର ଏହି ୬ ଟି ଉପାୟ, ଆଜି ହିଁ କରି ଦେଖନ୍ତୁ

Ratnamani Maharana

ଦୀପାବଳିରେ ବାସ୍ତୁ ଅନୁଯାୟୀ ପକାନ୍ତୁ ରଙ୍ଗୋଲି

Ratnamani Maharana

ଅଫିସ୍‌ରେ ସମସ୍ୟା ଲାଗିରହୁଥିଲେ ଆପଣାନ୍ତୁ କେତେକ ବାସ୍ତୁ ଟିପ୍ସ

Ratnamani Maharana