EnewsOdia.Com

କରୋନା ଭୂତାଣୁ ସହ ଜନ୍ମ ନେଲେ ଚୀନର ନବଜାତ

କରୋନା ଭାଇରସ୍‌ ପାଇଁ ସାରା ବିଶ୍ୱ ଏବେ ଭୟରେ ଥରୁଛି । ମହାମାରୀର ରୂପ ନେଇସାରିଛି ଭୟଙ୍କର କରୋନା ଭାଇରସ୍‌ । ଚୀନ୍‌ରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍‌ ଯୋଗୁଁ ୫ଶହରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଲୋକଙ୍କର ଜୀବନ ଗଲାଣି । ଆହୁରି ୨୮ହଜାର ଲୋକ ଏହି କରୋନା ଭାଇରସ୍‌ରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଅଛନ୍ତି । ସେପଟେ ଦେଖିବାକୁ ଗଲେ କରୋନା ଭାଇରସ୍‌ରେ ପ୍ରତ୍ୟକ ଦିନ ଏକ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହେଉଛନ୍ତି ।  ସବୁଠାରୁ ବଡ଼ କଥା ହେଉଛି କି ଏହି ଭାଇରସ୍‌ ଏବେ ନବ ଜନ୍ମିତ ଶିଶୁ ମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଦେଖା ଦେଲାଣି । ଉହାନ ସହରରେ ଜନ୍ମ ନେଇଥିବା ଏକ ଶିଶୁ ଦେହରେ ଏହି ରୋଗ ଦେଖା ଦେଇଛି ।

ଜନ୍ମ ହେବାର ମାତ୍ର ୩୦ ଘଣ୍ଟା ପରେ କରୋନା ଭାଇରସରେ ପୀଡିତ ହୋଇଛି ନବଜାତ ଶିଶୁ । ଏହି ଖବର ଏବେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ପରିସରକୁ ଆସିଛି । ଚାଇନାର ସରକାରୀ ଗଣମାଧ୍ୟମ ପକ୍ଷରୁ ବୁଧବାର ଏହି ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି । ଏବେସୁଦ୍ଧା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଉକ୍ତ ନବଜାତ ସବୁଠାରୁ କମ୍‌ ବୟସର କରୋନାଭାଇରସ ପୀଡିତ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି ।ଡାକ୍ତରଙ୍କ କହିବା ମୁତାବକ ମା’ କାରୋନା ଭାଇରସରେ ପୀଡିତ ଥିବାରୁ ଶିଶୁଟି ଏଥିରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଥାଇ ପାରନ୍ତି । ନଚେତ୍‌ ଜନ୍ମ ହେବା ମାତ୍ରେ ସେ କରୋନା ଭାଇରସ୍‌ କବଳକୁ ଆସିଯାଇଥାଇପାରେ।

ପଢନ୍ତୁ: ଆସନ୍ତା ୯ ତାରିଖ ଯାଏଁ ବେହାଲ କରିବ ବର୍ଷା

ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର

ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଜବରଦସ୍ତ ଝଟକା ଦେଲା ଜିଓ, ଅନ୍ୟ ନମ୍ବରକୁ କଲ୍ କଲେ ମିନିଟ୍ ପିଛା ଲାଗିବ ୬ ପଇସା

Ratnamani Maharana

ନିର୍ଭୟା ଦୋଷୀଙ୍କ ଫାଶି ରୋକିବାକୁ ପରିଜନଙ୍କ ନୂଆ ଚାଲ

Ratnamani Maharana

୮,୯ ତାରିଖରେ ରାଜ୍ୟର ଏହି ସ୍ଥାନରେ କଟିବ ବିଦ୍ୟୁତ

Ratnamani Maharana

ଫେବୃଆରୀ ୧୯ ରୁ ମାଟ୍ରିକ୍‌ ପରୀକ୍ଷା

Ratnamani Maharana

ଜେଏନ୍‌ୟୁରେ ଫି’ ବୃଦ୍ଧିକୁ ନେଇ ତାତିଲେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ

Ratnamani Maharana

ଭାଇରାଲ୍‌ ହେଉଛି କରୋନା ଭାଇରସ୍‌ ସଚେତନତା ବାର୍ତ୍ତା ବିଶିଷ୍ଟ ନୃତ୍ୟ

Ratnamani Maharana