24.1 C
Bhubaneswar
December 7, 2021
EnewsOdia.Com
ଦେଶ ବିଦେଶ ନ୍ୟୁଜ୍ ରାଜନୀତି

ଆସ୍ଥା ଭୋଟ ପୂର୍ବରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ କମଳନାଥ

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ଗତ ୧୭ ଦିନ ଧରି ଚାଲିଥିବା ରାଜନୈତିକ ନାଟକ ଉପରେ ଶୁକ୍ରବାର ଏକରକମ ପରଦା ପଡିଛି । ଫ୍ଲୋର ଟେଷ୍ଟ ପୂର୍ବରୁ ନିଜ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କମଳନାଥ । ରାଜ୍ୟପାଳ ଲାଲଜୀ ଟଣ୍ଡନ୍‌ଙ୍କୁ ଭେଟି ନିଜ ଇସ୍ତଫା ପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି କମଳନାଥ ।ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଏକ ସାମ୍ୱାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଇସ୍ତଫା ଘୋଷଣା କରିବା ସହ ତାଙ୍କ ୧୫ ମାସର କାର୍ଯ୍ୟକାଳର ଉପଲବ୍ଧି ମଧ୍ୟ ଗଣାଇଥିଲେ ।  ଏହା ସହ ବିଜେପି ବିରୋଧର ରାଜନୈତିକ ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ରର ଅଭିଯୋଗ ମଧ୍ୟ ଆଣିଥିଲେ । ବିଜେପି ପ୍ରଥମ ଦିନରୁ ତାଙ୍କ ସରକାରକୁ ଅସ୍ଥିର କରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରିଆସୁଥିଲା ବୋଲି ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ।

ନିଜ ୧୫ ମାସ ସରକାରର ତୁଳନା ବିଜେପିର ୧୫ ବର୍ଷର ଶାସନ ସହ କରି କମଲନାଥ କହିଥିଲେ  ଯେ, ଆମ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ କାମ କରୁଥିଲୁ । ଯାହା ବିଜେପିକୁ ପସନ୍ଦ ଆସିନଥିଲା । ବିଜେପି ଅମଳରେ ମାଫିଆ ଶାସନ ଥିଲା । ଆମେ ମାଫିଆ ରାଜର ଅନ୍ତ ପାଇଁ ଉଦ୍ୟମ କରିଥିଲୁ । ବିଜେପି କୃଶକଙ୍କ ସହ ବିଶ୍ୱାସଘାତ କରୁଥିଲା କିନ୍ତୁ ଆମେ ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ କାମ କରିଥିଲୁ ।କମଲନାଥଙ୍କ ନିଶାନାରେ ବିଦ୍ରୋହୀ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ତଥା ନୂଆକରି ବିଜେପିର ସାମିଲ ହୋଇଥିବା ଜ୍ୟୋତିରାଦିତ୍ୟ ସିନ୍ଧିଆ ମଧ୍ୟ ଥିଲେ । ବିଜେପି,କଂଗ୍ରେସର ୨୨ ଜଣ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ବନ୍ଧକ ରଖିଛି । ଜଣେ ମହାରାଜା ଓ ତାଙ୍କର ୨୨ ଜଣ ସାଥୀଙ୍କ ସହ ମିଶିକରି ବିଜେପି ଷଡ଼ଯନ୍ତ୍ର କରିଛି ବୋଲି କମଲନାଥ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ।

ପଢନ୍ତୁ: ଭାରତରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଏବେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ପାଞ୍ଚ

Related posts

ଦିଲୀପ କୁମାର କରିଥିବା ସାହାଯ୍ୟକୁ ମନେ ପକାଇ କାନ୍ଦି ପକାଇଲେ ଇମ୍ରାନ

Ratnamani Maharana

ଖାଲି ପତ୍ନୀଙ୍କ ସହିତ ନୁହେଁ ଝିଅ ଜ୍ୱାଇଁଙ୍କ ସହିତ ଭାରତ ଆସୁଛନ୍ତି ଟ୍ରମ୍ଫ

Ratnamani Maharana

ଆଜି ୪ ଜିଲ୍ଲାରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷିବ

Ratnamani Maharana

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More