POLITICALS

୭.୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଜଳକର ଭରିଲେନି ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡ଼ନାଭିସ

Untitled 1

ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡ଼ନାଭିସଙ୍କ ବଙ୍ଗଳାକୁ ଡିଫଲ୍ଟର ଘୋଷିତ କଲା ମୁମ୍ବାଇ ମହାନଗର ନିଗମ

ଦେଶର ଅନେକ ଭିଭିଆଇପି ସରକାରଙ୍କ ରାଜସ୍ବ ହରିଲୁଟ୍‌  କରି ଚାଲିଛନ୍ତି।  ତେବେ ଏହି ଲୁଟରୁ ବାଦ ପଡିଲେନି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ  । ସେ ବି  ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡ଼ନାଭିସ । ଠିକ ସମୟରେ ପାଣି ବିଲ୍ ପଇଠ କରିନଥିବାରୁ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡ଼ନାଭିିସଙ୍କ ବଙ୍ଗଳାଙ୍କୁ ଡିଫଲ୍ଟର  ଘୋଷିତ କଲା ମୁମ୍ବାଇ ମହାନଗର ନିଗମ । ବକେୟା ରାଶି ଶୁଣିଲେ ଯେ କେହି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବା ସ୍ଵାଭାବିକ। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବଙ୍ଗଳା ‘ବର୍ଷା’ ଉପରେ ରହିଛି ମୋଟ ୭ ଲକ୍ଷ ୪୪ ହଜାର ୯୮୧ ଟଙ୍କାର ବିଲ୍‌। କେବଳ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନୁହେଁ ଏହି ତାଲିକାରେ ୧୮ ଜଣ ମନ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି । ଫଡ଼ନାଭିସଙ୍କ କ୍ୟାବିନେଟର ଅନେକ ବଡ଼ ବଡ଼ ନେତାଙ୍କ ନାଁ ଏହି ତାଲିକରେ ରହିଛି ।

ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ସରକାରୀ ଆବାସରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ନେତାଙ୍କ ଆବାସ ଉପରେ ବିଏମସିର ପାଖାପାଖି ୮ କୋଟି ଟଙ୍କା ବାକି ଅଛି । ଆରଟିଆଇ  ରିପୋର୍ଟ ପରେ ଏହିସବୁ ନାଁ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ତେବେ ଏହି ତାଲିକାରେ ସବୁଠାରୁ ଉପରେ ରହିଛି ରାଜ୍ୟର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନାଁ । ତାଲିକାରେ ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି ପଙ୍କଜ ମୁଣ୍ଡେ, ଏକନାଥ ଶିନ୍ଦେ, ସୁଧୀର ମୁନଗନ୍ଟିବାର, ବିନୋଦ ତାବଡେ । ବମ୍ବେ ନଗରପାଳିକା ଉପରେ ଶିବସେନା ଏବଂ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ଶାସନ କରୁଛନ୍ତି । ୨୦୦୧ ମସିହାରୁ ଏସବୁ ବାସଭବନର ପାଣି ବିଲ୍‌ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇ ନାହିଁ ବୋଲି ଆରଟିଆଇ ତଥ୍ୟରୁ ସୂଚନା ମିଳିଛି।ପାଣି ବିଲ୍ ରାଶି ଏତେ ଅଧିକ ରହିଛି ଯେ କୌଣସି ସାଧାରଣ ବ୍ୟକ୍ତି ହୋଇଥିଲେ ଏବେ ସୁଦ୍ଧା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ହୋଇସାରି ଥାଆନ୍ତା ।
ପଢନ୍ତୁ: ଆର୍‌ବିଆଇକୁ ଆଉ ଏକ ଝଟକା, ଡେପୁଟି ଗଭର୍ଣ୍ଣର ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ବିରଳ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ

Related posts

ଆବଶ୍ୟକ ହେଲେ ଠିକ୍‌ ସମୟରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ :ନବୀନଙ୍କ ଚେତାବନୀ

ENO Beuro

୫ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ନେଇ ଗଠିତ ହେଲା ପ୍ରତିରକ୍ଷା କ୍ୟାବିନେଟ କମିଟି

Ratnamani Moharana

ଢେଙ୍କାନାଳ ଯୁବ ବିଜେଡ଼ି ସଭାପତିଙ୍କୁ ଗୁଳିକରି ହତ୍ୟା,ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ସାକ୍ଷାତ କଲେ ଦୁଇ ମନ୍ତ୍ରୀ

ENO Beuro

Leave a Comment